Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/15417/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнко В.О.
при секретарі Кутафіна К.Ю.
за участю:
представника позивача Таранова Є.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 903,05 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Горлівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 903,05 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 31.07.2012 року у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 903,05 грн., яка склалася на підставі наданої відповідачем до Горлівської ОДПІ податкової декларації.
Станом на момент звернення позивача із позовом до суду сума заборгованості з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 903,05 грн. у добровільному порядку сплачена не була.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав письмову заяву про визнання позовних вимог Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби у розмірі 903,05 грн. (а.с. 23).
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів (обов'язкових платежів).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Позивач є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про Державну податкову службу в Україні» та Податкового кодексу України.
Судом встановлено, що відповідач - фізична особа ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: 84610, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Відповідно до п. 6.3 ст. 63 Податкового кодексу України, облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб виникла на підставі наданої податкової декларації про майновий стан і доходи № 28241 за 2011 рік (а.с. 5, 8) та на підставі прийнятої позивачем податкової вимоги форми «Ф» № 6 від 02.08.2012 року (а.с. 9), якою визначено суму податкового боргу у розмірі 903,05 грн. за основним платежем - податок на доходи фізичних осіб, що сплачено фізичними особами за результатами річного декларування.
Відповідно до п.п. 14.1.153 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Пунктом 59.1 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідач отримав вищезазначену податкову вимогу 14.08.2012 року, про що свідчить відповідний підпис ОСОБА_2 у повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 9).
Таким чином, станом на дату розгляду даної справи сума заборгованості з податку на доходи фізичних осіб складає 903,05 грн.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 4.1.180 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Згідно пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Отже заходи, прийняті позивачем щодо стягнення податкового зобов'язання, не призвели до його погашення. Сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена та, відповідно до розрахунку стягуваної суми по справі, наданого позивачем, податкова заборгованість відповідача з податку на доходи фізичних осіб складає 903,05 грн.
Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі вищевикладеного, а також, враховуючи письмову заяву відповідача про визнання позовних вимог у повному обсязі, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу у розмірі 903,05 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 903,05 грн.. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (84610, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у сумі 903 (дев'ятсот три) грн. 05 коп. код платежу - 11010500, рахунок 33215801700019, одержувач - місцевий бюджет в Калінінському районі м. Горлівки, код ЄДРПОУ - 38023569, МФО 834016, банк одержувача - ГУДКСУ у Донецькій області.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 18 грудня 2012 року.
Постанова складена у повному обсязі 21 грудня 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кірієнко В.О.