Ухвала суду № 28227225, 19.12.2012, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
19.12.2012
Номер справи
2-32/273-07-8523
Номер документу
28227225
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

УХВАЛА

про розгляд вимог кредитора

"19" грудня 2012 р. Справа № 2-32/273-07-8523

За заявою кредитора: Білгород-Дністровського міськрайонного центру зайнятості, Одеська область, м. Білгород-Дністровський;

до боржника: СВК „Чорноморський" (код ЄДРПОУ 03768629, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Приморське)

про визнання банкрутом

за участю Приморської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області;

за участю Засновника СВК „Чорноморський" -ОСОБА_1

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Антощук С.І.

при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.

Представники сторін:

ліквідатор: арбітражний керуючий Рябець О.М.;

від Приморської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області: ОСОБА_3 - представник за довіреністю №б/н від 31.10.2012р.;

від УПФУ в м.Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області: Шевченко Ю.А. - представник за довіреністю №144/08 від 12.01.2012р.

від засновника СВК „Чорноморський" ОСОБА_1: ОСОБА_5 - представник за довіреністю №1374 від 18.12.2012р.

СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом

Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.06.2012р. справу №2-32/273-07-8523 прийнято до провадження суддею Антощук С.І. на новий розгляд на стадії ліквідації банкрута.

20.09.2012р. до господарського суду Одеської області звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області (т.19 а.с.1-3) із заявою від 10.09.2012р. (вх.№6563/08) про збільшення кредиторських вимог до СВК „Чорноморський" на суму 89 763,68 грн.

Ухвалою суду від 24.09.2012р. заяву УПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про збільшення кредиторських вимог до боржника в сумі 89 763,68грн. прийнято до розгляду по справі №2-32/273-07-8523.

Додаткові пояснення та докази до заяви Управлінням було надано 22.10.2012р. (т.19 а.с.143) та 04.12.2012р. (т.21 а.с.117-150, т.22 а.с.1-7).

23.10.2012р. ліквідатором СВК „Чорноморський" надано до суду відзив на заяву УПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про збільшення кредиторських вимог до боржника в сумі 89 763,68грн. (т.20 а.с.1-2), згідно якого ліквідатором визнано заявлені вимоги Управління у сумі 84 018,42 грн.; не визнано вимоги по штрафним санкціям та пені у загальній сумі 5 745,26 грн., які були нараховані під час ліквідаційної процедури СВК „Чорноморський", що суперечить положенням абз. 3 ч.1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приморською сільською радою до господарського суду Одеської області були надані заперечення на заяву УПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про збільшення кредиторських вимог до боржника в сумі 89 763,68грн.(т.20 а.с.118-123, т. 21 а.с.1-11, 88-94), які обґрунтовані, на думку ради, незаконним нарахуванням заборгованості по витратам на виплату та доставку пільгових пенсій, оскільки, по-перше, до банкрута як сільськогосподарського підприємства не застосовуються норми щодо вказаних соціальних виплат; по-друге, відсутні докази проведення атестації робочих місць осіб, яким було нараховано пільгові пенсії та підстави для нарахування пільгових пенсій такій категорії працівників як тракторист; по-третє, кредитор звернувся до суду із заявою про визнання грошових вимог до банкрута з пропуском встановленого строку; по-четверте, заявлені кредитором вимоги вже були розглянуті господарським судом 16.06.2011р. у межах справи про банкрутство №2-32/273-07-8523 та Одеським окружним адміністративним судом у межах адміністративних справ №2а/1570/6825/2011 та №1570/2524/2012. Щодо заявлених Управлінням вимог по пені та штрафним санкціям Приморська сільська рада вказує, що, на її думку, нарахування пені у період ліквідаційної процедури суперечить положенням п.1 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а штрафні санкції за неподання звітності до УПФУ повинні накладатись не на підприємство-банкрута, а на його відповідальних посадових осіб (ліквідаторів).

Розглянувши матеріали заяви, заслухавши пояснення учасників справи, суд встановив:

Із зазначеного у заяві УПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області розрахунку заборгованість СВК „Чорноморський" складається з 76 498,74 грн. витрат на виплату та доставку пільгових пенсій; 7 916,71 грн. -штрафних санкцій та 5 348,23 грн. -пені.

Заборгованість СВК „Чорноморський" у сумі 76 498,74 грн. по витратам на виплату та доставку пільгових пенсій розрахована УПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області за період з 01.01.2006р. по 26.09.2012р.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 1 Положення «Про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України № 384/2011 від 06.04.2011 року, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України (далі - Міністр). Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Відповідно до п. 2 Розділу ХV „Прикінцеві положення" Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003р. пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно п."в" ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

За вказаними положеннями Закону на підставі довідок за підписом керівника підприємства, поданих до органу Пенсійного фонду, пільгові пенсії були призначені наступним працівникам СВК „Чорноморський": ОСОБА_6 на підставі довідки №3 від 01.08.2011р. (т.21 а.с.146), ОСОБА_7 на підставі довідки №2 від 30.07.2011р. (т.21 а.с.148), ОСОБА_8 на підставі довідки №68 від 17.02.2004р. (т.22 а.с.2), ОСОБА_9 на підставі довідки №1 від 13.07.2011р. (т.22 а.с.5), ОСОБА_10 на підставі довідки №4 від 01.08.2011р. (т.22 а.с.7).

Заперечення Приморської сільської ради щодо зайняття ОСОБА_6, ОСОБА_9 та ОСОБА_7 посад трактористів, а не трактористі-машиністів, які передбачають призначення пільгових пенсій, зауваження щодо помилковості надання колишнім керівником СВК „Чорноморський" ОСОБА_11 довідок про стаж роботи зазначеним працівникам та необхідності проведення атестації робочих місць для призначення пільгових пенсій за даною категорією працівників, суд не приймає до уваги з огляду на наступне. При дослідженні оригіналів пенсійних справ вищезазначених пенсіонерів, наданих Управлінням для огляду суду у судовому засіданні від 21.11.2012р., було встановлено, що крім довідок, на підставі яких було прийнято рішення про нарахування пільгових пенсій, інших документів щодо опротестування, уточнення, відкликання або зміни будь-яким іншим чином інформації, що містять вказані довідки, відсутні, а, відповідно, відсутні правові підстави не використовувати наявні довідки робітників про стаж роботи при прийнятті рішення про нарахування пільгових пенсій. Щодо відсутності висновків атестації робочих місць осіб, яким було призначено пільгові пенсії, суд зазначає, що у положеннях ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" чітко передбачено, для яких саме категорій працівників повинна проводитись відповідна атестація. Однак, для призначення пільгової пенсії за пунктом „в" даної статті, до якого відноситься категорія працівників СВК „Чорноморський", проведення атестації робочих місць не передбачено.

Крім того, суд не приймає до уваги заперечення Приморської сільської ради, що відповідно до п.6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №1-1 від 19.12.2003р., відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Оскільки наявні у матеріалах справи декларації банкрута (т.1 а.а127-128,131-156, 165) та довідки податкового органу (т.1 а.с. 118, 157,158) свідчать, що СВК „Чорноморський" був платником не лише фіксованого сільськогосподарського податку, а й інших видів податку, суд вважає, що правові підстави для незастосування положень про відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій згідно положень вищезазначеної Інструкції -відсутні.

Відповідно до п.6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №1-1 від 19.12.2003р., підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

На адресу СВК „Чорноморський" Управлінням ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області було надіслано:

- розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій по пенсіонеру ОСОБА_8 за період з 01.01.2006р. по 01.01.2009р. на суму 20 383 грн. (т.19 а.с.27), отриманий банкрутом згідно поштового повідомлення (т.19 а.с.26);

- розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій по пенсіонеру ОСОБА_6 за грудень 2011р. на суму 5 132,06 грн. (т.19 а.с.25) та відповідне повідомлення про сплату (т.19 а.с.24), отримані банкрутом згідно поштового повідомлення (т.19 а.с.23);

- розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій по пенсіонерам ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_7 за січень 2012р. з врахуванням перерахунку на суму 14 786,76 грн. (т.19 а.с.20-22) та відповідне повідомлення про сплату (т.19 а.с.19), отримані банкрутом згідно поштового повідомлення (т.19 а.с.18);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за лютий 2012р. у сумі 3 711,52 грн. (т.21 а.с.133), отримане банкрутом згідно поштового повідомлення (т.21 а.с.132);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за березень 2012р. у сумі 3 711,52 грн. (т.19 а.с.16), отримане банкрутом згідно поштового повідомлення (т.19 а.с.31);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за квітень 2012р. у сумі 3 711,52 грн. (т.19 а.с.15);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за травень 2012р. у сумі 10 193,47 грн. (т.21 а.с.128), отримане банкрутом згідно поштового повідомлення (т.21 а.с.127);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за червень 2012р. у сумі 4 664,15 грн. (т.21 а.с.126), отримане банкрутом згідно поштового повідомлення (т.19 а.с.61);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за липень 2012р. у сумі 5 102,37 грн. (т.21 а.с.123-125);

- повідомлення про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за серпень 2012р. у сумі 5 102,37 грн. (т.21 а.с.121), отримане банкрутом згідно поштового повідомлення (т.21 а.с.120).

Доказів вручення повідомлень Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про сплату витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 за квітень 2012р. у сумі 3 711,52 грн. та за липень 2012р. у сумі 5 102,37 грн. кредитором не надано. Однак, суд приймає як доказ повідомлення банкрута про наявність заборгованості перед кредитором за вказані періоди поштові повідомлення про вручення повідомлення Управління за травень та серпень 2012р. відповідно, оскільки у вказаних повідомленнях були зазначені загальні (з врахуванням попередньо несплаченої) суми заборгованості.

Згідно вищезазначених розрахунків Управлінням ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області було витрачено на своєчасну та повну виплату та доставку пільгових пенсій пенсіонерам СВК „Чорноморський" 76 498,74 грн., які підлягають відшкодуванню за рахунок банкрута, однак, сплачені ним не були. Розрахунки за надісланими Управлінням до СВК „Чорноморський" повідомленнями про сплату боргу банкрутом не оскаржувались.

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується, у зв'язку з чим, суд не приймає до уваги заперечення Приморської сільської ради щодо необхідності застосування при розгляді кредиторських вимог УПФУ загальних положень щодо строку позовної давності.

Таким чином, суд вважає, що заявлені Управлінням ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" грошові вимоги по витратам на виплату та доставку пільгових пенсій пенсіонерам СВК „Чорноморський" у сумі 76 498,74 грн. обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають визнанню.

Заперечення Приморської сільської ради щодо пропуску кредитором строку на звернення до суду зі заявою про визнання грошових вимог до банкрута згідно положень ст.ст. 11,14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд не приймає до уваги, оскільки справа №2-32/273-07-8523 про визнання банкрутом СВК „Чорноморський" слухається господарським судом за положеннями ст. 52 вказаного Закону, яка регулює спрощену процедуру банкрутства та передбачає не загальний, передбачений ст.ст.11,14 Закону, а особливий порядок звернення кредиторів із заявами до банкрута. Так, відповідно до ч.5 ст.52 Закону ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута. Таким чином, зазначені положення передбачають строк, однак не присічний, на звернення кредиторів із заявами до ліквідатора і взагалі не встановлюють обмеження у строку на звернення до суду. Крім того, статтею не встановлено розмежувань щодо порядку пред'явлення кредиторами конкурсних або поточних вимог. Стосовно подання ліквідатором оголошення про поновлення провадження у справі про банкрутство СВК „Чорноморський" та можливість пред'явлення кредиторів своїх вимог до банкрута до офіційних друкованих органів, суд зазначає, що положеннями Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не встановлено заборони на опублікування ліквідатором відомостей, які, на його думку, мають важливе значення для об'єктивного розгляду справи про банкрутство.

Крім того, суд не приймає до уваги заперечення Приморської сільської ради щодо незаконності розгляду вимог Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області, як такі, що вже були розглянуті господарським судом 16.06.2011р. у межах справи про банкрутство №2-32/273-07-8523 та Одеським окружним адміністративним судом у межах адміністративних справ №2а/1570/6825/2011 та №1570/2524/2012, з огляду на наступне. Згідно резолютивної частини ухвали господарського суду Одеської області від 16.06.2011р. по справі №2-32/273-07-8523 (т.12 а.с.71), на яку посилається Приморська сільська рада, суд ухвалив: затвердити звіт ліквідатора СВК „Чорноморський"; припинити провадження у справі про банкрутство СВК „Чорноморський"; припинити повноваження ліквідатора у справі №2-32/273-07-8523 про банкрутство СВК „Чорноморський". Будь-яких інших висновків суду, у тому числі щодо розгляду вимог Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області сумі 89 763,68 грн. резолютивна частина даної ухвали не містить. Крім того, згідно п.2 резолютивної частини постанови Вищого господарського суду України від 18.04.2012р. (т.15 а.с.272-275) ухвалу господарського суду Одеської області від 16.06.2011р. -скасовано. Стосовно наявності рішень адміністративного суду щодо розгляду по суті заявлених у справі про банкрутство кредиторських вимог, суд зазначає, що наявна у матеріалах справи постанова Одеського окружного адміністративного суду від 15.03.2012р. по справі №2а/1570/6825/2011 (т.21 а.с.27-30) не набрала законної сили, оскільки скаржена Управлінням до Одеського апеляційного адміністративного суду, на підтвердження чого кредитором надано суду копію відповідної ухвали від 10.04.2012р. про відкриття апеляційного провадження (т.21 а.с.97). З наявної у матеріалах справи ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 05.07.2012р. по справі №1570/2524/2012 (т.21 а.с.38-39) вбачається, що адміністративний позов Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 22 209,80 грн. -залишено без розгляду, тобто по суті не розглядався. Таким чином, відсутні підстави вважати, що існують рішення господарського або адміністративного судів щодо розгляду по суті вимог Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, штрафних санкцій, пені у сумі 89 763,68 грн.

Щодо заявлених Управлінням ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" грошових вимог за рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, за №№397-411 від 22.03.2012р. та №№679-685 від 08.06.2012р. на загальну суму 13 264,94 грн., суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.12 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно ч.10 вказаної статті, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

У п.9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зазначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Відповідно до ч.ч.12,13 ст. 106 зазначеного Закону нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій. У разі оскарження страхувальниками, банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій, вимоги про сплату недоїмки або рішення про накладення штрафу нарахування пені зупиняється з дня подання скарги до органу Пенсійного фонду або позову до суду. Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Враховуючи положення ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме те, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута, суд відмовляє у визнанні грошових вимог Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський", нарахованих під час ліквідаційної процедури СВК „Чорноморський" згідно Рішень № 679-686 від 08.06.2012р. на загальну суму 5 745,26 грн.

Рішеннями Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про застосування до СВК „Чорноморський" фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, за №№397-411 від 22.03.2012р. було нараховано штрафні санкції на загальну суму 7 519,68 грн. Вказані Рішення були направлені керівнику СВК „Чорноморський", отримані банкрутом згідно поштового повідомлення про вручення (т.19 а.с.31) та не оскаржувались. Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вказані вимоги Управління є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами та підлягають визнанню.

Заперечення Приморської сільської ради щодо необхідності застосування фінансових санкцій не до підприємства банкрута, а до ліквідаторів СВК „Чорноморський", суд не приймає до уваги, оскільки під час дії повноважень ліквідаторів банкрута тривала ліквідаційна процедура, нарахування будь-яких фінансових санкцій було заборонено положеннями ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Крім того, ч.10 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що фінансові санкції застосовуються до страхувальника, а його посадові особи несуть окрему відповідальність.

Керуючись ст.ст.1, 23 ,25 ,52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1.Визнати грошові вимоги Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" (код ЄДРПОУ 03768629, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Приморське) у сумі 84 018,42 грн. (з яких 76 498,74 грн. -витрати на виплату та доставку пільгових пенсій; 7 519,68 грн -штрафні санкції).

2.Відмовити у визнанні грошових вимог Управління ПФУ в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області до СВК „Чорноморський" (код ЄДРПОУ 03768629, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Приморське) у сумі 5 745,26 грн. штрафних санкцій та пені.

Копію ухвали надіслати: ліквідатору, банкруту, Приморській сільській раді Б-Дністровського району Одеської області; гр.ОСОБА_1; Відділенню виконавчої дирекції ФСС від НВ та ПЗ України; УПФУ в м.Білгороді-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області; ПП "Агрофірма"Будаки".

Ухвалу може бути оскаржено у встановленому законом порядку.

Суддя Антощук С.І.