Справа № 2-2147/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2012 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Некрасова О.О.
при секретарі Макарчук А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
В квітні 2011 року позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 на його користь суму відшкодованих збитків у розмірі 659 грн. 36 коп. та судові витрати по справі. В обґрунтування позову вказав, що під час перевірки стану електричних приладів обліку і електроустановок за адресою: АДРЕСА_1 що проводилась 27 березня 2010 року, згідно з п.п.21, 37 Правил користування електричною енергією для населення, представниками позивача було виявлено порушення п. 48 Правил, а саме, порушена пломба електропостачальної організації: проволока на якій тримається пломба заведена тільки на пломбірующий болт, не заведена за вушко на клемній кришці прибору обліку. Встановлено новий прибор обліку. Такі дії є правопорушеннями в електроенергетиці, що прямо переплачено ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», п. 48 Правил користування електричною енергією для населення. Керуючись п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, представниками позивача було складено акт про порушення №В 026195 від 27 березня 2010 року. На підставі акту було здійснено нарахування розміру завданих збитків у сумі 688 грн. 34 коп. Оскільки було нарахована по лічильнику за вказаний період 28 грн. 98 коп., тому кількість недорахованої електроенергії, не облікованої внаслідок порушення відповідачем Правил користування електричною енергією становить 659 грн. 36 коп.
У судове засідання представник позивача ОСОБА_3 не з'явилася, але надала заяву з проханням розглянути справу у відсутності представника позивача. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить позов задовольнити. Проти заочного розгляду справи не заперечує.
У судове засідання відповідач не з'явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином через оголошення в пресі, причини неявки суду не повідомили. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню по наступним підставам.
Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України шкода, завдана особі, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України від 10.10.1997 року № 575/97-ВР "Про електроенергетику" та п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, споживач несе відповідальність за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромережі і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для населення, споживач зобов'язується забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред'явлення ними службових посвідчень до квартири або до іншого об'єкту для обстеження приладу обліку електроустановок; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача.
Згідно п. 37 Правил користування електричною енергією для населення, енергопостачальна компанія має право проводити технічну перевірку (перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку).
У судовому засіданні встановлено, що Відкрите акціонерне товариство Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»перейменовано в Публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго».
Судом також встановлено, що згідно акту № В 026195 про порушення Правил користування електричною енергією для населення від 27 березня 2010 року, складеного представниками 4 РЕС ВАТ «ЕК «Дніпрообленерго»Шпилевим В.В. Логвіновою Е.С. та Чорною І.В. у присутності ОСОБА_1 при обстеженні будинку АДРЕСА_1, встановлено порушення п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме, порушена пломба електропостачальної організації: проволока на якій тримається пломба заведена тільки на пломбірующий болт, не заведена за вушко на клемній кришці прибору обліку. Встановлено новий прибор обліку. Даний акт було підписано трьома представниками енергопостачальниками та самим споживачем.
У відповідності до ч. 11 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", методика розрахунку розміру шкоди, завданої енергопостачальнику внаслідок викрадення електроенергії, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Згідно абз. 3, 4 п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, на підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Згідно п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акту свої зауваження.
Згідно протоколу № 204/11 від 15 квітня 2010 року комісія 4РЕМ по розгляду актів про порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення розглянула акт № В-026195 від 27 березня 2010 року та за результатами розгляду прийняла рішення, що акт про порушення Правил, яким зафіксовано порушення пломби енергопостачальної організації складено правомірно і згідно розрахунку по п.3.1, ф 3.1 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем ПКЕЕн, розрахованою за період з 24 грудня 2009 року по 27 березня 2010 року (93 дні) обсяг недорахованої електричної енергії складає 2707 кВт*г на суму 659 грн. 36 коп.
Про час та місце розгляду комісії акту, а саме 20 квітня 2010 року о 13 год. 16 хвл. за адресою: АДРЕСА_2, відповідач був повідомлений належним чином, про що свідчить його особистий підпис у акті № В 026195 від 27 березня 2010 року, а також його заявою на ім'я Начальника 4 РЕС Гаврилову М.Л. від 15 квітня 2010 року про перенесення дати проведення комісії з 20 квітня 2010 року.
Таким чином, суд дійшов висновку про доведеність вини відповідача в заподіянні позивачу збитків в сумі 659 грн. 36 коп., а тому вказана сума повинна бути стягнута з відповідача на користь позивача.
Відповідно до ст. 81, ч. 1 ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача належить стягнути судовий збір за подачу позову в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.,а всього 171 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 26, 27 Закону України "Про електроенергетику", Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення», ст. 1166 ЦК України, ст. ст. 10, 57-61, 81, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»на п/р зі спеціальним режимом використання р/р 260393021240 в ОПЕРО філії Дніпропетровського обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 305482, ЄДРПОУ 00130777, суму відшкодування збитків в розмірі 659 (шістсот п'ятдесят дев'ять) грн. 36 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Дніпрообленерго»р/р 26008050202488 в КБ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 00130777 судові витрати по справі у сумі 171(сто сімдесят одну) грн. 00 коп.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя О. О. Некрасов
Судове рішення № 28190000, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська було прийнято 20.07.2012. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-2147/11. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: