Постанова № 28170802, 19.12.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2012
Номер справи
2а/1270/9390/2012
Номер документу
28170802
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 грудня 2012 року Справа № 2а/1270/9390/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.

за участю:

представників позивача - Домніної М.В.

представника відповідача - Грибова В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області Державної податкової служби до комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» про стягнення коштів за податковим боргом, -

28 листопада 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області Державної податкової служби до комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» про стягнення коштів за податковим боргом.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що комунальне підприємство «Свердловськтеплозабезпечення» створене відповідно до рішення Свердловської міської ради від 07.06.2007 року № 197 та є теплопостачальним підприємством.

Станом на 23.11.2012 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток у розмірі 2349171,00 грн., у тому числі штрафна санкція у сумі 35808,00 грн., пеня у сумі 35217,00 грн.

Вищезазначена сума податкового боргу самостійно визначена та узгоджена платником податків відповідно до податкової декларації від 02.08.2012 року № 9055771426 на суму 679974,00 грн.; податкової декларації від 08.11.2012 року № 14133 на суму 1669197,00 грн.

Оскільки відповідачем сума зазначена у податкових деклараціях не погашена, за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 2349171,00 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд стягнути з комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» кошти рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на суму податкового боргу з податку на прибуток у загальному розмірі 2349171,00 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд, у разі задоволення адміністративного позову, розстрочити податковий борг в сумі 2349171,00 грн. на 10 років починаючи з лютого 2013 року, згідно графіку розстрочення заборгованості.

Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання позивача про розстрочення податкового боргу в сумі 2349171,00 грн. не заперечувала.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Свердловськтеплозабезпечення» створене відповідно до рішення Свердловської міської ради від 07.06.2007 року № 197 та є теплопостачальним підприємством.

Комунальне підприємство «Свердловськтеплозабезпечення» внесено до Єдиного державного реєстру підприємств України, про що зроблено запис 05.07.2007 року в журналі обліку реєстраційних справ за № 1 391 102 0000 00 1086, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 899402 (а.с.9).

Згідно довідки Управління статистики у м. Свердловську № 586146 відповідач є юридичною особою та самостійно несе відповідальність за всіма своїми зобов'язаннями (а.с.10).

Згідно статуту платника підприємство зареєстровано за місцезнаходженням : 94812, Луганська область, м. Свердловськ, кв. 60 років СРСР, 55 (а.с.5-8).

Згідно довідки ДПІ у м. Свердловську № 259\18 від 23.11.2012 року відповідач має 4 діючих розрахункових рахунки в установах банків, зазначених в довідці (а.с.11).

Станом на 23.11.2012 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток у розмірі 2349171,00 грн., у тому числі штрафна санкція у сумі 35808,00 грн., пеня у сумі 35217,00 грн.

Вищезазначена сума податкового боргу самостійно визначена та узгоджена платником податків відповідно до податкової декларації від 02.08.2012 року № 9055771426 на суму 679974,00 грн.; податкової декларації від 08.11.2012 року № 14133 на суму 1669197,00 грн. (а.с.12-15).

Оскільки відповідачем сума зазначена у податкових деклараціях не погашена, за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 2349171,00 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків (а.с.16,17).

Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\53 від 23.02.2009 року та друга податкова вимога № 2/80 від 01.04.2009 року були вручені платнику податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ. Тобто 60 днів з моменту надіслання минуло, відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню (а.с.17,18).

Згідно п.п. 14.1.156 п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

На підставі п.152.1. ст. 152 Податкового кодексу України податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Згідно з п.п. 168.1.2 п. 168.1, 168.4.1. п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету. Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня

надіслання такому платнику податкової вимоги.

Боржнику направлено дві податкові вимоги : № 1\53 від 23.02.2009 року та друга податкова вимога № 2/80 від 01.04.2009 року були вручені платнику податків згідно вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 - ІІІ. Тобто 60 днів з моменту надіслання минуло, відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню (а.с.17,18).

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Сума податкового боргу відповідачем добровільно не сплачена.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення комунальному підприємству «Свердловськтеплозабезпечення» сплати заборгованості з податку на прибуток в сумі 2349171,00 грн. строком на сто двадцять місяців шляхом сплати податкового боргу щомісячно, починаючи з лютого 2013 року по листопад 2022 року включно по 19576,43 грн., грудень 2022 року - 19575,89 грн. та з метою належного виконання судового рішення зобов'язати ДПІ у м. Свердловську Луганської області Державної податкової служби провести розстрочення в картках особового рахунку відповідача.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області Державної податкової служби до комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Свердловськтеплозабезпечення» кошти з рахунків у банках, які обслуговують платника податків на суму податкового боргу з податку на прибуток у загальному розмірі 2349171,00 грн. (два мільйони триста сорок дев'ять тисяч сто сімдесят одна гривня) на р\р 31116009700072 КФК 11021000 УДК СУ в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 37871265.

Розстрочити комунальному підприємству «Свердловськтеплозабезпечення» сплату заборгованості з податку на прибуток в сумі 2349171,00 грн. (два мільйони триста сорок дев'ять тисяч сто сімдесят одна гривня) строком на сто двадцять місяців шляхом сплати податкового боргу щомісячно, починаючи з лютого 2013 року по листопад 2022 року включно по 19576,43 грн. (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот сімдесят шість гривень 43 коп.), грудень 2022 року - 19575,89 грн. (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот сімдесят п'ять гривень 89 коп.).

Зобов'язати державну податкову інспекцію у м. Свердловську Луганської області Державної податкової служби провести розстрочення в картках особового рахунку платника податків.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 24 грудня 2012 року.

СуддяТ.І. Ковальова