Постанова № 28170611, 10.12.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2012
Номер справи
0870/10536/12
Номер документу
28170611
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2012 року Справа № 0870/10536/12

м.Запоріжжя

10 грудня 2012 року Справа №0870/10536/12

За позовом: Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод важкого кранобудування»

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі Державної податкової служби

за участю прокуратури Запорізької області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень

У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.

при секретарі судового засідання Петрусь Д.К.

за участі представників сторін:

від позивача - Бондарів І.В. (довіреність № 06/2008 від 10.01.2008)

Барнаш І.В. (довіреність № 1001/1 від 10.01.2008)

відповідача - Лисенко О.В. (довіреність № 51/8/10 від 01.06.2008)

від прокуратури - Стешенко В.Є. (посвідчення № НОМЕР_1 від 30.08.2008)

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Запорізький завод важкого кранобудування» (далі - ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування», позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі Державної податкової служби (далі - СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі ДПС, відповідач) з вимогами про визнання нечинними податкових повідомлень - рішень та зобов`язання поновити в картці особового рахунку ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 4037437 грн., в якій зазначає, що відповідачем на підставі акта позапланової виїзної перевірки № 326/08-02/00110728 від 18.11.2008 року були прийняті податкові повідомлення-рішення від 28.11.2008 року № 0000980802/0, яким було зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ у березні 2008 року на суму 4 037 437 грн. та № 0001000802/0, яким було встановлено заниження бюджетного відшкодування з ПДВ у лютому - жовті 2007 року на суму 4 037 437 грн. Вказані повідомлення-рішення не відповідають фактичним обставинам та вимогам чинного законодавства, оскільки відповідачем невірно застосовані положення вимог п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", у зв'язку з чим, просить визнати нечинними податкові повідомлення-рішення від 28.11.2008 року №№ 0000980802/0, 0001000802/0 та від 02.02.2009 року №№ 0000980802/1, 0001000802/1.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 27.05.2009 у справі № 2а-1317/09/0870, в позові ЗАТ "Запорізький завод важкого кранобудування" відмовлено у повному обсязі. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2008 постанова Запорізького окружного адміністративного суду залишена без змін. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 09.10.2008 скасовано постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 27.05.2009 та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2008 у справі № 2а-1317/09/0870 та справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою суду від 08 листопада 2012 року справу прийнято до провадження та призначено до судового розгляду на 20.11.2012 року.

В порядку підготовки справи до розгляду судом було витребувано у сторін всі документи на підтвердження фактичних обставин справи.

Під час судового розгляду справи неодноразово оголошувалась перерва, спочатку до 04.12.2012, потім до 10.12.2012.

10.12.2012 року, судом, відповідно до ст. 160 КАС України, сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Разом з тим судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Відповідно до ст. 41 КАС України, під час судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу «Камертон».

В судовому засіданні 20.11.2012 представники позивача заявлені позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі, у зв'язку із наступним. В листопаді 2008 року службовими особами СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі ДПС було проведено позапланову виїзну перевірку ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.01.2007 р. по 31.10.2007 р., за результатами якої складено Акт про проведення позапланової виїзної перевірки ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.01.2007 р. по 31.10.2007 р. від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 (далі - Акт перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728). На підставі Акту перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000980802/0 та № 0001000802/0 від 28.11.2008 року. Податковим повідомленням - рішенням № 0000980802/0 встановлено заниження бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у лютому - жовтні 2007 року на суму 4 037 437 грн. 00 коп. Податковим повідомленням - рішенням № 0001000802/0 встановлено завищення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у березні 2008 року на суму 4 037 437 грн. 00 коп. Оскаржувані податкові повідомлення рішення прийняті внаслідок некоректного, на думку позивача, трактування відповідачем норм п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції до 01.01.2008 року), а саме, зазначена норма закону трактується відповідачем таким чином, що бюджетному відшкодуванню підлягає частина від'ємного значення суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 Закону України «Про податок на додану вартість», яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) лише у одному попередньому податковому періоді, що безпосередньо передує звітному. Бюджетне відшкодування за вказані періоди позивачем не декларувалось. Представники позивача наполягали на тому, що будь - який з податкових періодів у проміжку часу лютий - жовтень 2007 року є попереднім стосовно березня 2008 року в контексті п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» та вимога закону викладена вище направлена на запобігання перевищення сум відшкодування з бюджету на користь певного платника податку над сумами, що були сплачені до нього цим платником податків раніше. А трактування відповідача призводить до обмеження права власності у відповідності із Конституцією України, тому спірні податкові повідомлення - рішення повинні бути визнані судом нечинними.

Представники відповідача та прокуратури проти позову заперечили, посилаючись на те, що підприємство позивача мало право на отримання бюджетного відшкодування лише у наступному податковому періоді, де сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначена як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду, з обов'язковою сплатою суми податку отримувачем товарів (послуг), безпосередньо, у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг). З урахуванням того, що бюджетне відшкодування позивачем не декларувалось, ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» занижено суму бюджетного відшкодування, фактично сплачену отримувачем товарів (послуг) безпосередньо у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів по деклараціях за лютий - жовтень 2007 року на загальну суму 4 037 437 грн. Чим саме порушено приписи п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» та занижено у вищенаведених податкових періодах заявлену до відшкодування суму податку на додану вартість у розмірі 4 037 437 грн.

Податковою декларацією з податку на додану вартість позивача за березень 2008 року ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок платника у банку в розмірі 5 122 000, 00 грн. Підприємством безпідставно включені до бюджетного відшкодування суми податкового кредиту січня, лютого, березня, травня, червня, липня, вересня 2007 року, фактично сплачені в січні, лютому, березні, травні, червні, липні, вересні, жовтні 2007 року, лютому 2008 року по постачальникам товарів (послуг). Позивачем, на порушення п. 7.7.2 Закону України «Про податок на додану вартість» з урахуванням визначення заниження суми бюджетного відшкодування за податкові звітні періоди 2007 року, завищено частину залишку від'ємного значення, фактично сплачену отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашену зобов'язаннями попередніх податкових періодів на загальну суму 4 037 437 грн., що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування за березень 2008 року на суму 4 037 437 грн. Тому, оспорюванні податкові повідомлення - рішення є законними, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, проаналізувавши норми законодавства, у сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради 14.05.1999 року про що зроблено запис № 1 13 120 0000 000331 та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 19454. та взято на облік до СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі 01.09.2000 року за № 58. Позивач є платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість віл 06.09.2000 року № 4037354, виданого СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі та присвоєно індивідуальний податковий номер - 001107208241.

21.04.2008 року подано до податкового органу податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2008 року та розрахунок суми бюджетного відшкодування, якими встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку складає 769 123, 00 грн. Достовірність нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень 2008 року на розрахунковий рахунок платника оформлено актом виїзної позапланової перевірки від 02.06.2008 року № 142/08-02/00110728. Порушень при декларуванні суми бюджетного відшкодування не встановлено.

25.09.2008 року ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» надав уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що пов'язано із збільшенням сплати залишку від'ємного значення постачальникам товарів (послуг). Коригування податкового кредиту та податкових зобов'язань в уточнюючому розрахунку не здійснювалось Згідно з поданим уточнюючим розрахунком, довідкою щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду ,розрахунком суми бюджетного відшкодування, сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку за березень 2008р. збільшується на 5 122 000 грн.

Таке право позивача передбачено 7.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (Закон України від 03.04.1997 року № 168/97-ВР у редакції до 27.12.2007 року, далі - Закон України «Про податок на додану вартість»), а саме, платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Пунктом 7.7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно вищезазначеної норми закону та відповідно до наказу СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі від 31.10.2008 року № 1356 проведено позапланову виїзну перевірку ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.01.2007 р. по 31.10.2007 р.

За результатами позапланової виїзної перевірки позивача було складено Акт перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728, та встановлено порушення п.п. 7.7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (в редакції станом на 27.12.2007 року) занижено у лютому - жовтні 2007 року суму ПДВ до відшкодування на загальну суму 4 037 437, 00 грн., в т.ч. по періодах: лютий 2007 року - 215 472, 00 грн., березень 2007 року - 1 027 043, 00 грн., квітень 2007 року - 490 168, грн., червень 2007 року - 692 086, 00 грн., липень 2007 року - 668 696, 00 грн., серпень 2007 року - 427 088, 00 грн., жовтень 2007 року - 516 884, 00 грн. Та відповідно завищено суму до бюджетного відшкодування за березень 2008 року на загальну суму 4 037 437, 00 грн.

Акт перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 було вручено особисто головному бухгалтеру ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» В.В. Тарасовій 18.11.2008 року, про що свідчить її особистий підпис. Заперечення до Акту перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 не подавилися. На підставі Акту перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 податковим органом було прийнято податкові повідомлення рішення 28.11.2008 року № 0000980802/0, яким було зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ у березні 2008 року на суму 4 037 437 грн. та № 0001000802/0, яким було встановлено заниження бюджетного відшкодування з ПДВ у лютому - жовті 2007 року на суму 4 037 437 грн.

Спірні податкові повідомлення рішення від 28.11.2008 року за №№ 0000980802/0, 0001000802/0 оскаржувались позивачем в адміністративному порядку шляхом подання скарги про перегляд податкових повідомлень - рішень СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі. Рішенням СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі про результати розгляду первинної скарги від 02.02.2009 № 824/10/25-016, яким податкові повідомлення рішення від 28.11.2008 року №№ 0000980802/0, 0001000802/0 залишено без змін, а скаргу ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» без задоволення.

На підставі рішення про результати розгляду первинної скарги від 02.02.2009 № 824/10/25-016 відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 02.02.2009 року № 0000980802/1, яким повідомлено позивача про зменшення у картці особового рахунку заявленої та невідшкодованої суми бюджетного відшкодування, податкове повідомлення - рішення № 0001000802/1, яким визначено, що відповідно до п. 7.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» вважається, ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» добровільно відмовляється від отримання суми заниження бюджетного відшкодування, а зазначена сума підлягає зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.

Відповідно до п.п. 7.7.1. п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Висновки СДПІ з ВПП у м. Запоріжжі щодо наявності порушень здійснені на підставі того, що підпунктами 7.7.1. і 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції станом на 27.12.2007 р.) передбачено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду…є обґрунтованими та правомірними. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності -зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг), залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Таким чином, підприємство мало право на отримання бюджетного відшкодування лише в наступному податковому періоді, де сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначена, як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду, з обов'язковою сплатою суми податку отримувачем товарів (послуг) безпосередньо, у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг), включення суми податкового кредиту до відшкодування в інших періодах неправомірно.

Відповідно п.п. 7.7.7. п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.

Вищенаведеними нормами закону встановлено обов'язок податкового органу у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилати платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів, а у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок надсилати платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.

Отже, податковим органом обґрунтовано встановлено та викладено в Акті перевірки від 18.11.2008 року № 326/08-02/00110728 занижено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, фактично сплачену отримувачем товарів (послуг) безпосередньо, у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів, по періодах з лютого 2007 року по жовтень 2007 року на загальну суму 4 037 437 грн., яка також позивачем не декларувалась, і, як наслідок, призвело до завищення бюджетного відшкодування за березень 2008 року на суму 4 037 437 грн. та прийнято спірні податкові повідомлення - рішення.

Ухвалою Вищого адміністративно суду від 19.10.2012 року у справі № 2а - 1317/09/0870 було визначено, що суду першої інстанції в процесі нового розгляду зазначеної справи необхідно встановити наявність у позивача документального підтвердження розміру сплаченого в ціні товару податку на додану вартість. витребувати та дослідити відповідні первинні документи з метою встановлення наявності або відсутності факту порушення позивачем вимог податкового законодавства та з'ясування обставин які б свідчили про те, що відомості які містяться у документах, на підставі яких був сформований податковий кредит, відповідають дійсності.

На виконання вимог ухвали Вищого адміністративно суду від 19.10.2012 року судом було витребувано та досліджено документи, яким ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» підтверджував розмір сплаченого ціні товару податку на додану вартість, а саме виписки з банківських рахунків позивача за спірний період, що надані на підтвердження формування податкового кредиту.

Крім того, сторони, в ході надання пояснень суду, неодноразово звертали увагу суду на те, що між сторонами не існує суперечностей щодо розміру певних сум, зокрема, залишків від'ємного значення, фактично сплачених постачальникам у попередніх податкових періодах. усі суми підтверджуються наданими платіжними документами та реєстрами податкових накладних.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені Публічним акціонерним товариством «Запорізький завод важкого кранобудування» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі ДПС вимоги про визнання нечинним податкового повідомлення рішення від 28.11.2008 р. № 0000980802/0; податкового повідомлення рішення від 02.02.2009 р. № 0000980802/1; податкового повідомлення рішення від 28.11.2008 р. № 0001000802/0; податкового повідомлення рішення від 02.02.2009 р. № 0001000802/0, зобов'язання відповідача поновити у картці особового рахунку ПАТ «Запорізький завод важкого кранобудування» суму бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 4 037 437, 00 гри. є необґрунтованим і задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Публічного акціонерного товариства "Запорізький завод важкого кранобудування" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 28.11.2008 року №№ 0000980802/0, 0001000802/0, від 02.02.2009 року №№ 0000980802/1, 0001000802/1 та зобов`язання відповідача поновити в картці особового рахунку суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 4 037 437, 00 грн. - відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 24.12.2012.

Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко