Справа №2312/1421/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2012 року Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого судді - А.І. Костенка
при секретарі - М.А. Чикуровій
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Черкаській області, третя особа Головне Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання бездіяльності неправомірною, дій незаконними та зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії і відшкодування не донарахованої суми, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання бездіяльності неправомірною, дій незаконними та зобов'язання надати довідку для перерахунку пенсії і відшкодування не донарахованої суми.
На підставу своїх вимог спирається на те, що відповідно до ч. 3 ст.ст. 43, 46 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»перерахунок позивача пенсії був проведений на підставі довідки № 7900 від 22.03.2008 р., наданої УМВС України в Черкаській області. В довідку були внесені дані, а саме: посадовий оклад-960 грн.; Оклад за звання - 125 грн.; Надбавка за вислугу років 40% - 434 грн.; Надбавка за особливо важливі завдання 43 % - 653.17 грн.; Премія 15% - 325.83 грн. Внаслідок проведення перерахунку основний розмір пенсії позивача зменшився на 868.46 грн., так як дані, внесені в довідку є недостовірними, що підтверджується слідуючими фактами. На пенсію позивач звільнився з посади начальника служби державного пожежного нагляду-начальника ППЧ-16 по охороні смт. Маньківка, яка станом на 01.01.2008р., згідно пункту 27 «Схеми основних організаційних структур військ ЦО України та державної пожежної охорони, прирівняних до органів та підрозділів цивільного захисту МНС», затвердженої наказом МНС України від 16.04.2008р. №305, приведена у відповідність з посадою начальника районного відділу Головного управління МНС в області. Відповідно додатку 2 до наказу МНС України № 53 від 28.01.2008 р. за цією посадою з 01 січня 2008 року встановлений розмір посадового окладу в сумі 1200-1300 гривень, а тому в довідку, для перерахунку пенсії позивача, відповідач був зобов'язаний внести розмір посадового окладу в сумі 1300 гривень. Внісши в довідку розмір посадового окладу в сумі 960 грн., відповідач порушив вимоги абзацу 1 пункту 5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, так як цей розмір посадового окладу встановлений за посадою, яка за класифікаційними характеристиками, передбаченими пунктом 6 порядку, не може бути прирівняна до посади, з якої звільнився позивач на пенсію, тобто не є відповідною до позивача посади. Проігнорувавши вимоги абзацу 3 пункту 5 порядку відповідачем в довідку взагалі не були внесені дані по врахуванню щомісячних надбавок, доплат, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені КМУ -у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок, згідно додатку 27 до постанови КМУ від 07 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу»і як результат, не враховані «Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту», а саме: - надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя; - доплата за службу в нічний час; - надбавка за роботу в захисних ізолювальних дихальних апаратах. Згідно абзацу 4 пункту 5 порядку відповідною до посади позивача у тому державному органі, звідки він звільнився на пенсію, є посада начальника районного відділу УМВС області, яка за класифікаційними характеристиками пункту 6 порядку прирівнюється до посади, з якої позивач звільнився на пенсію. За цією посадою, згідно додатку 4 вказівки МВС України від 06.03.2008р. № 15/5-809 Кв передбачені середні розміри надбавок та премії, що фактично виплачені за січень 2008 року по районних відділах (УМВС) України в областях, а тому в довідку, для перерахунку його пенсії, відповідач повинен був внести слідуючі дані, а саме: - надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 48 відсотків; - Премія в розмірі 40 відсотків. Позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з проханням перевірити правильність складання довідки для перерахунку пенсії на яке отримав відповідь, що: «Підстави для перевірки правильності складання довідки для перерахунку відсутні». Таким чином, в результаті внесення в довідку, для перерахунку пенсії позивача недостовірних даних, позивач вже 5 рік щомісячно недотримує понад 1000 грн., чим позивачу наносяться суттєві матеріальні збитки та завдається моральна шкода. На його неодноразові письмові та усні звернення до УМВС України в Черкаській області, щодо незаконного проведення перерахунку пенсії, він отримував відповіді формального змісту. Неправомірні діяння відповідача, щодо проведення перерахунку пенсії позивача, він оскаржив до МВС України, з проханням вирішення спору у досудовому порядку, на яку за вих. № 15/5-Л-712 від 28.09.2212 року отримав відповідь, що: «Грошове забезпечення для перерахунку його пенсії визначено правильно, відповідно до вимог чинного законодавства і законних підстав для його перегляду немає». Позивач вважає що УМВС області порушило його Конституційні права та законні інтереси, що і змусило позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, проте надіслав на адресу суду заяву згідно якої позов не визнав, заперечував проти його задоволення та просив справу слухати без його участі.
Представник третьої особи Головного Управління Пенсійного фонду України в Черкаській області в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.
Суд, вислухавши позивача, представника третьої особи, вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки як дійсно було встановлено в судовому засіданні відповідно до ч. 3 ст.ст. 43, 46 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»перерахунок позивача пенсії був проведений на підставі довідки № 7900 від 22.03.2008 р., наданої УМВС України в Черкаській області. В довідку були внесені дані, а саме: посадовий оклад-960 грн.; Оклад за звання - 125 грн.; Надбавка за вислугу років 40% - 434 грн.; Надбавка за особливо важливі завдання 43 % - 653.17 грн.; Премія 15% - 325.83 грн. Внаслідок проведення перерахунку основний розмір пенсії позивача зменшився на 868.46 грн., так як дані, внесені в довідку є неточними, що підтверджується слідуючими фактами. На пенсію позивач звільнився з посади начальника служби державного пожежного нагляду-начальника ППЧ-16 по охороні смт. Маньківка, яка станом на 01.01.2008р., згідно пункту 27 «Схеми основних організаційних структур військ ЦО України та державної пожежної охорони, прирівняних до органів та підрозділів цивільного захисту МНС», затвердженої наказом МНС України від 16.04.2008р. №305, приведена у відповідність з посадою начальника районного відділу Головного управління МНС в області. Відповідно додатку 2 до наказу МНС України № 53 від 28.01.2008 р. за цією посадою з 01 січня 2008 року встановлений розмір посадового окладу в сумі 1200-1300 гривень, а тому в довідку, для перерахунку пенсії позивача, відповідач був зобов'язаний внести розмір посадового окладу в сумі 1300 гривень. Внісши в довідку розмір посадового окладу в сумі 960 грн., відповідач порушив вимоги абзацу 1 пункту 5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, так як цей розмір посадового окладу встановлений за посадою, яка за класифікаційними характеристиками, передбаченими пунктом 6 порядку, не може бути прирівняна до посади, з якої звільнився позивач на пенсію, тобто не є відповідною до позивача посади. Відповідачем в довідку не були внесені дані по врахуванню щомісячних надбавок, доплат, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені КМУ -у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок, згідно додатку 27 до постанови КМУ від 07 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», і не враховані «Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту», а саме: - надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя; - доплата за службу в нічний час; - надбавка за роботу в захисних ізолювальних дихальних апаратах. Згідно абзацу 4 пункту 5 порядку відповідною до посади позивача у тому державному органі, звідки він звільнився на пенсію, є посада начальника районного відділу УМВС області, яка за класифікаційними характеристиками пункту 6 порядку прирівнюється до посади, з якої позивач звільнився на пенсію. За цією посадою, згідно додатку 4 вказівки МВС України від 06.03.2008р. № 15/5-809 Кв передбачені середні розміри надбавок та премії, що фактично виплачені за січень 2008 року по районних відділах (УМВС) України в областях, а тому в довідку, для перерахунку його пенсії, відповідач повинен був внести слідуючі дані, а саме: - надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 48 відсотків; - премія в розмірі 40 відсотків. Позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з проханням перевірити правильність складання довідки для перерахунку пенсії на яке отримав відповідь, що: «Підстави для перевірки правильності складання довідки для перерахунку відсутні». На письмові звернення позивача до УМВС України в Черкаській області, щодо незаконного проведення перерахунку пенсії, він отримував відповіді формального змісту. Неправомірні діяння відповідача, щодо проведення перерахунку пенсії позивача, він оскаржив до МВС України, з проханням вирішення спору у досудовому порядку, на яку за вих. № 15/5-Л-712 від 28.09.2212 року отримав відповідь, що: «Грошове забезпечення для перерахунку його пенсії визначено правильно, відповідно до вимог чинного законодавства і законних підстав для його перегляду немає». Позивач вважає що УМВС області порушило його Конституційні права та законні інтереси.
Відповідно ст. 46 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Згідно із ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені раніше пенсії підлягали перерахунку з січня 2008 року в тому числі і позивачу.
Керуючись ст.ст. 4-12, 15, 16, 86, 99, 104-106 КАС України, ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та внесення змін до Постанови КМУ від 17.07.1992 року № 393, Постанова КМУ № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Визнати дії УМВС України в Черкаській області по наданню даних для перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2008 року - неправомірними.
Зобов'язати УМВС України в Черкаській області та Головне управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, раніше призначеної пенсії з урахуванням суми та видів грошового забезпечення встановлених за посадою начальника районного відділу МНС України в області відповідно до «Схеми посадових окладів начальницького складу районних відділів управлінь МНС України в областях за основними типовими посадами», згідно з Постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 року № 393»за період починаючи з 01.01.2008 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її отримання сторонами.
Суддя А. І. Костенко