ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2012 року м. Київ К-42640/09
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Кошіля В.В.
Суддів Борисенко І.В.
Моторного О.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя
на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2009 року
та постанову Господарського суду Запорізької області від 17.03.2008 року
по справі № 5/209/07-АП
за позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя
до Запорізького зонального відділення Військової служби правопорядку
про стягнення боргу
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Запоріжжя звернулася до суду з позовом про стягнення з Запорізького зонального відділення Військової служби правопорядку податкового боргу у розмірі 5 270 грн.
Постановою Господарського суду Запорізької області від 17.03.2008 року, яка залишена без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2009 року, у задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій; позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що за результатами проведеної комплексної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства, 1890 Гарнізонного фінансового відділення м. Запоріжжя за період з 01.01.2002 року по 07.04.2005 року, складено акт №41/23-2/09678643 від 28.04.2005 року, в якому зафіксовано порушення, а саме: неподання декларацій з податку на прибуток у строки, визначені законодавством за 12 податкових періодів з 1 кварталу 2002 року по 2004 рік; та не надано розрахунки суми комунального податку до податкового органу за 19 податкових періодів з 1 кварталу 2002 року по 1 півріччя 2004 року і за липень - грудень 2004 року, січень - березень 2005 року.
На підставі результатів вказаної перевірки, 04.05.2005 року позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000872302/0 про донарахування штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток в розмірі 2 040 грн. та № 0000882302/0 про донарахування комунального податку в розмірі 3 230 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення, були отримані начальником 1890 Гарнізонного фінансового відділення м. Запоріжжя Мірхазановим Е.А. 12.05.2005 року.
19.09.2005 року податковим органом виставлена перша податкова вимога № 1/683, яка направлена на адресу 1890 Гарнізонного фінансового відділення м. Запоріжжя 27.09.2005 року, але повернулась з відміткою поштового відділення про закінчення терміну зберігання.
Друга податкова вимога № 2/916 з сумою податкового боргу в розмірі 5 270 грн. виставлена 05.12.2005 року.
У зв'язку з відсутністю боржника за місцем знаходження, податкові вимоги були розміщені позивачем на дошці податкових оголошень, з підтвердженням актів № 140 від 31.10.2005 року та № 220 від 05.12.2005 року.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій виходили з того, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення сформовані по завершенню ліквідаційної процедури 1890 Гарнізонного фінансового відділення м. Запоріжжя та звільнення його керівника, та були отримані фізичною особою громадянином, який на момент їх отримання та підписання не був посадовою особою ліквідованої організації.
Суд касаційної інстанції погоджується з таким висновком судів попередніх інстанцій, враховуючи наступне.
Запорізьке зональне відділення Військової служби правопорядку сформовано в установленому порядку 13.06.2003 року на виконання Закону України «Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України».
Загальне керівництво Службою правопорядку здійснює Міністр оборони України через начальника Генерального штабу Збройних Сил України. Безпосереднє керівництво Службою правопорядку здійснює Головне управління Служби правопорядку Збройних Сил України. Зони діяльності органів управління та підрозділів Служби правопорядку визначає Міністр оборони України.
Як вірно встановлено судами, Запорізьке зональне відділення Військової служби правопорядку є структурним підрозділом Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, підпорядковується Головному управлінню Військової служби правопорядку Збройних Сил України (військова частина А0880, м. Київ) з безпосереднім підпорядкуванням Південному територіальному управлінню Військової служби правопорядку (військова частина А1495 м. Одеса), тобто Командувач військ Південного оперативного командування не є начальником для Запорізького зонального відділення та відповідно до п.28 «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України»затвердженого Законом України «Про Статус внутрішньої служби Збройних Сил України»не наділений всією повнотою розпорядчої влади і не наділений повноваженнями щодо одноособового прийняття рішень, видання наказів начальнику Запорізького зонального відділення Військової служби правопорядку.
Відповідно до ч. 4 ст. 91 Цивільного кодексу України, цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Крім того, відповідно до ст. 107 Цивільного кодексу України у випадку припинення юридичної особи з переданням всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення.
Нотаріально посвідчені копії передавального акта та розподільчого балансу передаються в орган, який здійснює державну реєстрацію, за місцем державної реєстрації юридичної особи, що припиняється, а також в орган, який здійснює державну реєстрацію, за місцем державної реєстрації юридичної особи правонаступника.
Оскільки, як вірно встановлено судами попередніх інстанцій, Запорізьке зональне відділення військової служби правопорядку не є правонаступником 1890 Гарнізонного фінансового відділення м. Запоріжжя, тому в податкового органу були відсутні підстави для донарахування штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток у розмірі 2 040 грн. та комунальному податку у розмірі 3 230 грн. першому.
На підставі викладеного, за відсутності порушень норм матеріального та процесуального права, висновок судів першої та апеляційної інстанцій про відмову у задоволенні позовних вимог є вірним, а касаційна скарга позивача - необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя відхилити.
Ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.05.2009 року та постанову Господарського суду Запорізької області від 17.03.2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Головуючий(підпис)В.В. Кошіль Судді(підпис)І.В. Борисенко (підпис)О.А. Моторний