ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"18" грудня 2012 р. Справа №1/17
За позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області
до Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічна станції
про стягнення 26031,72грн.
Суддя Желік Б.Є.
Представники від сторін не прибули
СУТЬ СПОРУ: Провадження у справі порушено ухвалою господарського суду Чернівецької області від 11 березня 2005р. за позовною заявою Державної податкової інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області м.Чернівці про стягнення з Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції м.Сторожинець Чернівецької області до державного бюджету (код 23030300 МФО 856135 в УДД Чернівецької області ідентифікаційний код 23246235 на р/р 31118106500227 Відділення державного казначейства в м.Сторожинець) 26032,72грн. залишкової суми несплачених економічних та штрафних санкцій.
Обґрунтовуючи позовні вимоги у справі позивач посилається на акт №1319 від 05.11.2004р. щодо проведення Інспекцією, на підставі п.4 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, перевірки про додержання відповідачем порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Згідно з зазначеним актом, продовжує позивач, перевіркою встановлено факти порушень Сторожинецькою районною державною санітарно-епідеміологічною станцією вимог постанови КМ України від 27.08.2003р. №1351 щодо затверджених нею фіксованих граничних тарифів на послуги, включені до Переліку робіт і послуг у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Поряд з цим, стверджує позивач, актом перевірки встановлено факти порушень, припущених відповідачем при наданні послуг, оплата яких регулювалась розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації №255-р від 10.05.2005р. та листом Міністерства охорони здоров’я №05-20/343 від 27.04.2004р.
За припущені відповідачем та встановлені актом перевірки №1319 від 05.11.2004р. порушення цінової політики, продовжує позивач, Сторожинецькій районній санітарно-епідеміологічній станції, на підставі Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових(штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами (затверджена спільним наказом Мінекономіки з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.12.2001р. за №1047/6238), було нараховано 30033,72грн. економічних та фінансових санкцій, у т.ч. 10011,24грн. необґрунтовано отриманої виручки та 20022,48грн. штрафу; про застосування санкцій інспекцією прийнято рішення №91 від 01.12.2004р.
Платіжним дорученням №227 від 22.12.2004р., як стверджує позивач, відповідачем сплачено 4002грн.; у решті частині рішення про нарахування економічних санкцій в сумі 26031,47грн. (30033,72 –4002,00) залишено відповідачем без виконання.
Ухвалою від 04-07 квітня 2005р. судом провадження у справі зупинено до вирішення пов’язаної з даною справи №3/11(а.с.27).
На 07.11.2012р. від сторін до суду не надійшло будь-яких повідомлень щодо стану вирішення справи №3/11, однак, внаслідок проведеного дослідження судом встановлено, що справу №3/11 вирішено; кінцевий судовий акт по ній постановлений Львівським апеляційним адміністративним судом 04.09.2012р. згідно до якого залишено без змін постанову господарського суду Чернівецької області від 19.02.2010р.
З урахуванням наведеного та у зв’язку з усуненням обставин, які зумовили зупинення справи, господарський суд ухвалою від 07 листопада 2012р. поновив провадження у справі, призначивши її розгляд за участю обох сторін на 20 листопада 2012 року, а ухвалами від 20 листопада та від 05 грудня 2012р. розгляд справи судом відкладався з метою з’ясування причин неприбуття в суд представників позивача і відповідача.
З цією метою судом було проведено дослідження щодо юридичного стану сторін у справі, за результатами якого, встановлено факт ліквідації на момент розгляду справи юридичних осіб як позивача –Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області, так і відповідача –Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції. При цьому, судом також встановлено, що не виключена можливість наявності у сторін даного судового процесу їх правонаступників щодо їх прав і обов’язків. У зв’язку з цим, з метою з’ясування даної обставини та залучення при певних умовах до участі у справі правонаступників позивача і відповідача, суд надіслав на адресу Державної інспекції України з контролю за цінами та Державної санітарно-епідеміологічної служби України, до яких як структурні підрозділи входили позивач і відповідач у даній справі, ухвалу від 20.11.2012р.
Зазначеною ухвалою суд зобов’язав керівництво державних органів у строк до дня розгляду справи письмово повідомити господарський суд Чернівецької області та надати йому належні докази про наявність або відсутність правонаступників позивача і відповідача, а саме: правонаступника Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області та правонаступника Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції.
У зв’язку з тим, що ухвала суду від 20.11.2012р. про зобов’язання керівництва Державної інспекції України з контролю за цінами та керівництва Державної санітарно-епідеміологічної служби України, до структури яких входили позивач і відповідач у справі, не була виконана, господарський суд ухвалою від 05.12.2012р. відклав розгляд справи на 18.12.2012р. та вдруге зобов’язав керівництво зазначених вище державних органів повідомити його про найменування, ідентифікаційні коди, місце розташування правонаступників сторін у даній справі, у т.ч. правонаступники позивача –Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області і правонаступника відповідача –Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції.
Станом на день розгляду справи, будь-яких повідомлень щодо питань, з якими господарський суд звернувся до Державної інспекції України з контролю за цінами і до Державної санітарно-епідеміологічної служби України, від останніх не надійшло; зазначені державні органи не підтвердили наявності у сторін законних правонаступників.
Таким чином, судом встановлено і матеріалами справи підтверджується наступне.
Відповідно до спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців(а.с.44-46) позивач у справі –Державна інспекція з контролю за цінами в Чернівецькій області, як юридична особа припинена; відомості про найменування, ідентифікаційні коди, місцезнаходження юридичних осіб –правонаступників позивача відсутні, про що зазначено у наведеному вище Спеціальному витягу з ЄДР ЮФОП.
У відповідності до приписів п.6 част.1 ст.80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб’єкта господарювання, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Ґрунтуючись на викладеному, матеріалах справи, керуючись п.6 част.1 ст.80 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
Провадження у справі припинити.
Суддя Б.Є. Желiк