Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2012 р. Справа № 2a-1870/8643/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію - штраф в сумі 1700,00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем порушенні вимоги Закону України "Про автомобільний транспорт" від 03.07.92 р. №2355-ХІІ (далі - Закон), а саме: надання послуги з перевезення пасажирів без ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху.
Про відкриття скороченого провадження у справі відповідач повідомлявся за останнім відомим місцем проживання, та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України, вважається, що така повістка вручена належним чином..
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
07.07.2012 року посадовими особами Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області була проведена перевірка відповідача, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом. За результатами перевірки було складено акт (а.с.5), із копії якого вбачається, що 07.07.2012 р. водій ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом марки Рута 25 СПГ, державний номер НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, без наявності відповідної ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху здійснював перевезення пасажирів по регулярному маршруту № 5 м. Суми, чим були порушені вимоги статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
За результатами перевірки виконуючим обов'язки начальника начальника Територіального управління Головавтотрансінспеції у Сумській області було прийнято постанову від 13.09.2012 року №145085, згідно з якою до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 1700,00 грн. за надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки, щодо вчинення ним порушення законодавства про автомобільний транспорт, що підтверджується копією листа № 19/1-03-507 від 09.07.2012 року (зворотній бік а.с. 7) та копією поштового конверту (а.с.8).
Як вбачається із копії супровідного листа № 19/2-03-619 від 13.08.2012р. (а.с. 7) та копії поштового конверту (а.с.8), постанова про застосування фінансових санкцій направлялася на адресу відповідача належним чином та отримана відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.8). На момент розгляду справи відповідач в добровільному порядку в 15-денний термін суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування штрафних санкцій в сумі 1700,00 грн. від 13.09.2012 року № 145085 в установленому порядку не оскаржив.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.
Статтею 6 Закону передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.
Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Відповідно до вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344 від 05.04.2001 року, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача, щодо стягнення фінансової санкції - штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 грн. правомірними та обґрунтованими
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України фінансову санкцію - штраф в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень), на розрахунковий рахунок 31119106700002 УДК у м. Суми, код платежу 21081100, код за ЄДРПОУ 37970593, МФО 837013 ГУДКУ у Сумській області.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета