Постанова № 28129404, 13.12.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.12.2012
Номер справи
2а-12249/12/0170/1
Номер документу
28129404
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 грудня 2012 р. Справа №2а-12249/12/0170/1

12 : 00 м.Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Веретенниковій Ю.В. за участю представника позивача - Попова С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби

до Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя"

про стягнення 217 942,18 гривень

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим Державної податкової служби до Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" про стягнення з Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" заборгованість по збору за спеціальне водокористування у сумі 217 942,18 гривень.

Адміністративний позов мотивований тим, що Кримським Республіканським підприємством "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя"станом на день звернення позивача з позовом не сплачено узгоджене податкове зобов'язання за спеціальне водокористування. Позивач пояснює, що відповідачем подавались декларації, нараховувалися узгоджені податкові зобов'язання за актами перевірок, але на момент розгляду справи відповідач не погасив суми податкового боргу у сумі 217 942,18 гривень, яка складається з таких сум:

1) заборгованість зі збору за спеціальне водокористування самостійно задекларована позивач в розмірі 194739,02 гривень, у тому числі за деклараціями:

- № 9006634721 від 01.02.2011 року в розмірі 3574,39 гривень, граничний строк сплати 19.02.2011 року ;

- № 9002779490 від 05.05.2011 року в розмірі 12701,59 гривень, граничний строк сплати 20.05.2011 рік;

- № 9004806253 від 18.07.2011 року в розмірі 25 559,52 гривень, граничний строк сплати 19.08.2011 року;

- № 9009096631 від 19.10.2011 року в розмірі 67 234.59 гривень, граничний строк сплати 19.11.2011 рік;

- № 9013175284 від 10.01.2012 року в розмірі 47 707,78 гривень, граничний строк сплати 19.02.2012 року;

- № 9021490645 від 24.04.2012 року в розмірі 18 850,00 гривень, граничний строк сплати 20.05.2012 рік;

- № 9040038472 від 12.07.2012 року в розмірі 19 111,15 гривень, граничний строк сплати 19.08.2012 року,

2) заборгованість зі штрафних санкцій на суму 23 203, 16 гривень, у тому числі за податковими повідомленнями-рішеннями:

- № 0025801503 від 16.09.2011 року на суму 10291,62 гривні;

- № 0039961503 від 14.11.2011 року на суму 29,70 гривень;

- № 0005441503 від 17.02.2012 року на суму 820,00 гривень;

- №0012121503 від 15.05.2012 року на суму 6279,44 гривні;

- №0015531503 від 11.06.2012 року на суму 1960,00 гривень;

- № 0018991503 від 16.08.2012 року на суму 2822,40 гривень;

- № 0017211503 від 21.07.2012 року на суму 1000,00 гривень.

З позову вбачається, що заходи, прийняті податковою інспекцією для стягнення податкового боргу з відповідача, не призвели до погашення Кримським Республіканським підприємством "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" податкового боргу, у зв'язку з чим до Окружного адміністративного суду АРК подано адміністративний позов.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.10.2012 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 31.10.2012 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Під час розгляду справи від позивача надійшло клопотання про відкликання позовних вимог по справі № 2а-12249/12/0170/1 в частині стягнення 36170,77 гривень.

З клопотання вибачається, що під час розгляду справи позивачем фактично сплачено 37866 гривень, у тому числі:

- по пені попередніх періодів, яка не є предметом позову по справі № 2а-12249/12/0170/1 сплачено - 1695,23 гривень,

- за декларацією № 9006634721 від 01.02.2011 сплачено - 3570,38 гривень;

- за декларацією № 9002779490 від 05.05.2011 року сплачено - 12 701,59 гривень;

- по нені сплачено - 4,01 гривні;

- за декларацією № 9004806253 від 18.07.2011 року сплачено - 19894,79 гривень.

Згідно клопотання заявлена позивачем до стягнення в позовній заяві сума боргу у розмірі 217 942 грн. 18 коп., станом на час розгляду справи зменшилася на 36170,77 (37866 -1695,23) гривень, у тому числі стосовно наступного податкового боргу:

- за декларацією № 9006634721 від 01.02.2011 сплачено - 3570,38 гривень;

- за декларацією № 9002779490 від 05.05.2011 року сплачено - 12 701,59 гривень;

- по нені сплачено - 4,01 гривні;

- за декларацією № 9004806253 від 18.07.2011 року сплачено - 19894,79 гривень.

Отже, позивачем в цій частині позовні вимоги відкликані.

Таким чином станом на 10.12.2012 рік сума позову дорівнює 181 771,41 гривень (217 942,18- 36170,77) у тому числі:

- за декларацією вх. №9004806253 за II кв. (1 півріччя) 2011 р.- 5664,73 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням № 0025801503- 10291,62 гривень;

- за декларацією вх. №9009096631 за III кв. 2011 р. - 67 234,59 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0039961503 -29,70 гривень;

- за декларацією вх.№9013175284 за 2011р. - 47 707, 78 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням № 0005441503 - 820,00 гривень;

- за декларацією вх.№9021490645 за І квартал 2012 р.- 18 850 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0012121503 - 6279,44 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №001553 1503 - 1960 гривень;

- за декларацією вх.№9040038472 за II квартал (1 півріччя) 2012 р.-19 111,15 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0017211503 - 1000 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0018991503- 2822,40 гривень.

Позивач в зазначеному клопотанні просить стягнути з Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой", заборгованість по збору за спеціальне водокористування у сумі 181 771,41 грн. з рахунків у банках його обслуговуючих.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.12.2012 року позовну заяву Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби до Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" залишено без розгляду в частині стягнення з Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой" податкового боргу в розмірі 36 170,77 гривень.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надавши у підтвердження своїх позовних вимог повний особовий рахунок заборгованості Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя".

У судове засідання відповідач не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату судового розгляду, надіслав до суду заперечення на адміністративний позов, а також клопотання про розгляд справи без участі його представника,

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги в частині стягнення 181 771,41 гривень підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 ч.1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим Державної податкової служби під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" є юридичною особою, яка зареєстрована 03.08.1995 року, Джанкойською міською радою АР Крим, що підтверджується, довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) № 43-25-67/129 від 10.07.2007 року, а також свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи сері А00 №514157, в якому зазначено, що із зміною найменування юридичної особи було змінено свідоцтво, та виконавчим комітетом Джанкойської міської ради 07.09.2004 року було проведено державну реєстрацію підприємства, цей факт також підтверджується довідкою з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №14/1250 від 16.10.2012 року.

Судом встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" зареєстровано платником податків, та перебуває на податковому обліку в Джанкойської ОДПІ в АР Крим з 01.04.1994 року за №П-0019, про що свідчить довідка з Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС від 15.10.2012 року №/9-18-0.

Таким чином, судом встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" є суб'єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 31.11 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 34 Податкового кодексу України встановлено, що податковим періодом може бути календарний рік, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.

Порядок, підстави та строки сплати збору за спеціальне використання води передбачені Податковим кодексом України, що набрав чинності з 01.01.2011 року.

Згідно із п 326.1. ст.. 326 Податкового кодексу України водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Відповідно до п. 326.2. ст.. 326 Податкового кодексу України збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об'єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

Пунктом 328.1. статті 328 Податкового кодексу України передбачено, що базовий податковий (звітний) період для збору за спеціальне використання води дорівнює календарному кварталу.

Згідно з 328.2. ст.. 328 Податкового кодексу України Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Згідно із 328.3. ст. 328 Податкового кодексу України Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Згідно із 328.4. ст.. 328 Податкового кодексу України Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.

Відповідно до п. 324.1. ст.324 ПК України Об'єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Судом встановлено, що 18.07.2011 року Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" подало до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС податкову декларацію збору:за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної , шахтної, дренажної води за півріччя 2011 року № 9004806253, якою відповідачем визначено податкове зобов'язання в розмірі 25559,52 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем зазначене податкове зобов'язання за півріччя 2011 року частково погашено в розмірі 19 894,79 гривень, про що свідчить детальний розрахунок позовних вимог та особовий рахунок, досліджений в судовому засіданні, а також платіжні доручення, що надані відповідачем під час розгляду справи.

Таким чином заборгованість відповідача по вказаному розрахунку за півріччя 2011 року складає 5664,73 (25559,52 -19894,79) гривень.

Судом встановлено, що 19.10.2011 року Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" подало до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС податкову декларацію збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної , шахтної, дренажної води за 3 квартали 2011 року № 9009096631, якою відповідачем визначено податкове зобов'язання в розмірі 67234,59 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем зазначене податкове зобов'язання за 3 квартали 2011 року не погашено в повному розмірі.

Таким чином заборгованість відповідача по вказаному розрахунку за 3 квартали 2011 року складає 67234,59 гривень.

Судом встановлено, що 10.01.2012 року Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя"подало до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС податкову декларацію збору:за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплеелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної , шахтної, дренажної води за 2011 рік № 9013175284, якою відповідачем визначено податкове зобов'язання в розмірі 47707,78 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем зазначене податкове зобов'язання за 2011 року не погашено в повному розмірі.

Таким чином заборгованість відповідача по вказаному розрахунку за 2011 рік складає 47707,78 гривень.

Судом встановлено, що 24.04.2012 року Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя"подало до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС податкову декларацію збору:за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за 1 квартал 2012 року № 9021490645, якою відповідачем визначено податкове зобов'язання в розмірі 18850,00 гривень.

Судом встановлено, що сума податкового зобов'язання за вказаним податковим розрахунком за спеціальне водокористування за 1 квартал 2012 року не погашено в повному розмірі.

Таким чином заборгованість відповідача по вказаному розрахунку за 1 квартал 2012 року складає 18850,00 гривень.

Судом встановлено, що 12.07.2012 року Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя"подало до Джанкойської ОДПІ АРК ДПС податкову декларацію збору:за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за півріччя 2012 року № 9040038472, якою відповідачем визначено податкове зобов'язання в розмірі 19111,15 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем зазначене податкове зобов'язання за півріччя 2012 року не погашено в повному обсязі.

Таким чином заборгованість відповідача по вказаному розрахунку за півріччя 2012 року складає 19111,15 гривень .

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим було проведено камеральну перевірку Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя". На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт №3499/1503/03348100 від 06.09.2011 року, згідно якого позивачем встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування.

На підставі акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання збору за спеціальне водокористування в розмірі 72916,59 гривень, а саме граничні строки сплати 19.11.2010 року, але фактично сплачено:

22.12.2010 року в сумі -2000,00 гривень;.23.12.2010 року в сумі -4998,90 гривень; 27.12.2010 року в сумі -399,66 гривень; 28.12.2010 року в сумі -1997,75 гривень; 29.12.2010 року в сумі -998,55 гривень; 30.12.2010 року в сумі -2995,25 гривень; 09.08.2011 року в сумі -17700,00 гривень; 10.08.2011 року в сумі 7859,52 гривень; 16.02.2011 року в сумі -5909,85 гривень; 21.01.2011 року в сумі -1000,00 гривень; 19.01.2011 року в сумі -1000,00 гривень; 14.01.2011 року в сумі -1000.00 гривень; 18.01.2011 року в сумі -2000,00 гривень.

Відповідно до п. 126.1. статті 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно п. 58.1. статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

На підставі акту перевірки №3499/1503/03348100 від 06.09.2011 року прийняте податкове повідомлення-рішення №0025801503 від 16.09.2011 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 10291,62 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу та отримане ним 16.09.2011 року, про що свідчить підпис головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой" на керенці податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Кодексу в разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до абзацу другого зазначеного пункту в разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, що настають за днем такого узгодження.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 10291,62 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної води платника податків -Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 5037/1503/03348100 від 31.10.2011 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування за деклараціями, а саме граничний строк сплати - 19.11.2010 року - фактична сплата -10.08.2011 року в сумі -7859,52 гривень;

На підставі акту перевірки 5037/1503/03348100 від 31.10.2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0039961503 від 14.11.2011 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції на суму 29,70 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 14.11.2011 року, що підтверджується підписом начальника Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 29.70 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної води платника податків - Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 576/1503/03348100 від 10.02.2012 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в сумі 4100 гривень, а саме - граничний строк сплати - 19.11.2010 року -фактична сплата -01.02.2012 року в сумі -600,00 гривень; 26.01.2012 року в сумі -3500,00 гривень.

На підставі акту перевірки 576/1503/03348100 від 10.02.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0005441503 від 17.02.2012 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 820,00 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 17.02.2012 року, що підтверджується підписом виконуючого обов'язки головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 820,00 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної води платника податків -Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 1327/1503/03348100 від 11.05.2012 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в сумі 31397,20 гривень, а саме граничний строк сплати:

- 19.11.2010 року -фактична сплата -26.03.2012 року в сумі -3097,20 гривень; 29.03.2012року в сумі -9000,00 гривень; 12.03.2012 року в сумі -5200,00 гривень;

- 19.02.2011 року -фактична сплата -28.03.2012 року в сумі -5000,00 гривень; 08.05.2012 року в сумі 9100,00 гривень.

На підставі акту перевірки 1327/1503/03348100 від 11.05.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0012161503 від 15.05.2012 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 6279,44 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 15.05.2012 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 6279,44 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної води платника податків - Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 1694/1503/03348100 від 05.06.2012 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в розмірі 9800 гривень, а саме граничний строк сплати:

- 19.02.2011 року -фактична сплата -22.05.2012 року в сумі -6100,00 гривень; 18.05.2012 року в сумі - 3200,00 гривень; 18.05.2012 в сумі -500,00 гривень.

На підставі акту перевірки 1694/1503/03348100 від 05.06.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0015531503 від 11.06.2012 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 1960,00 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 11.06.2012 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 1960,00 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної води платника податків - Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 2165/1503/03348100 від 13.08.2012 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в розмірі 14112 гривень, а саме граничний строк сплати:

- 19.02.2011 року -фактична сплата -07.08.2012 року в сумі -14112,00 гривень.

На підставі акту перевірки 2165/1503/03348100 від 13.08.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0018991503 від 16.08.2012 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 2822,4 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 16.08.2012 року, що підтверджується підписом виконуючого обов'язки головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 2822,4 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом встановлено, що Джанкойською ОДПІ в АР Крим ДПС було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води , яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної , дренажної платника податків - Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой".

На підставі зазначеної перевірки позивачем було складено акт № 1932/1503/03348100 від 18.07.2012 року.

Згідно акту перевірки встановлено, що Кримське Республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"несвоєчасно сплатило податкове зобов'язання зі збору за спеціальне водокористування в розмірі 5000, а саме граничний строк сплати:

- 19.02.2011 року -фактична сплата -13.07.2012 року в сумі -5000,00 гривень.

На підставі акту перевірки 1932/1503/03348100 від 18.07.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0017211503 від 24.07.2012 року, яким до відповідача на підставі ст.. 126 ПК України застосовані штрафні санкції в розмірі 20% несвоєчасно сплаченого податкового зобов'язання на суму 1000 гривень.

Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу та отримано ним 24.07.2012 року, що підтверджується підписом виконуючого обов'язки головного бухгалтера Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкой"на коренці податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, що податкове зобов'язання в розмірі 1000 гривень розраховане позивачем вірно, узгоджене відповідачем, але своєчасно ним не сплачено, що підтверджується особовим рахунком, дослідженим в судовому засіданні.

Судом повністю перевірений особовий рахунок відповідача та встановлено, що розрахунок нарахованих штрафних санкцій здійснений вірно.

Таким чином, сума податкового боргу Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" збору за спеціальне водокористування складає 181771,41 гривень, у тому числі:

- за декларацією вх. №9004806253 за II кв. (1 півріччя) 2011 р.- 5664,73 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням № 0025801503- 10291,62 гривень;

- за декларацією вх. №9009096631 за III кв. 2011 р. - 67 234,59 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0039961503 -29,70 гривень;

- за декларацією вх.№9013175284 за 2011р. - 47 707, 78 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням № 0005441503 - 820,00 гривень;

- за декларацією вх.№9021490645 за І квартал 2012 р.- 18 850 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0012121503 - 6279,44 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №001553 1503 - 1960 гривень;

- за декларацією вх.№9040038472 за II квартал (1 півріччя) 2012 р.-19 111,15 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0017211503 - 1000 гривень;

- за податковим повідомленням рішенням №0018991503- 2822,40 гривень.

Судом також в повному обсязі перевірені доводи відповідача, що ним сплачувалося податкове зобов'язання зі сплати за спеціальне водокористування 09.08.2011 року в сумі 25559,52 гривні, 18.05.2012 року в сумі 500,00 гривень, 18.05.2012 року в сумі 3200,00 гривень, 08.05.2012 року в сумі 9100,00 гривень 13.07.2012 року в сумі 5000,00 гривень, 07.08.2012 року в сумі 14112,00 гривень.

Пунктом 87.9. статті 87 ПК України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Судом встановлено, що всі сплачені відповідачем суми відображені в витягах особового рахунку, але були спрямовані на погашення попереднього податкового боргу на підставі п. 87.9. статті 87 ПК України та частково податкового боргу, що є предметом спору по даній справі:

- за декларацією № 9006634721 від 01.02.2011 року в розмірі - 3570,38 гривень;

- за декларацією № 9002779490 від 05.05.2011 року в розмірі - 12 701,59 гривень;

- по нені в розмірі - 4,01 гривні;

- за декларацією № 9004806253 від 18.07.2011 року в розмірі - 19894,79 гривень.

Тобто всі платежі були враховані позивачем та правомірно на підставі п. 87.9. статті 87 ПК України направлені на погашення податкового боргу, що утворився за черговістю його виникнення.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки орган державної податкової служби виносить податкову вимогу на суму такого податкового боргу.

Судом встановлено, що позивачем було виставлено відповідачеві податкові вимоги від 12.12.2001 року № 2/213 на суму 136939,86 гривень, та від 16.09.2001 року № 1/38 на суму 48979,00 гривень. Відповідачем зазначені вимога було отримано 17.12.2001 року та 06.11.2001 року про що свідчать підписи головного бухгалтера на зазначених корінцях податкових вимог.

Щодо необхідності повторного направлення податкових вимог платнику податків у разі збільшення розміру податкового боргу, суд зазначає наступне.

У підпункті 59.5 статті 59 Кодексу визначено, що у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ні Кодекс, ні наказ Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року N 1037 "Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків" не містять норми про необхідність повторного відправлення платнику податків податкової вимоги у разі збільшення податкового боргу. Тому орган державної податкової служби не має повноважень повторно надсилати податкову вимогу платнику податків у разі збільшення податкового боргу.

У разі якщо сума податкового боргу, зазначеного у позові про стягнення коштів за податковим боргом, більша, ніж сума податкового боргу, зазначеного в податковій вимозі, яка була надіслана платнику податків, орган державної податкової служби повинен надати суду документальне підтвердження того, що податковий борг збільшився після надсилання (вручення) платнику податків податкової вимоги.

Суд зазначає, що моментом виникнення обставин, які зумовили звернення до суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом, у разі збільшення суми податкового боргу після надсилання (вручення) податкової вимоги, є момент збільшення суми податкового боргу, але за умови, що таку податкову вимогу було надіслано платнику податків не менше ніж за 60 календарних днів з дня утворення первинної суми податкового боргу.

При цьому моментом збільшення суми податкового боргу є день, що настає за останнім днем строку, протягом якого підлягає сплаті сума податкового зобов'язання платника податку. Строк сплати податкового зобов'язання визначається статтею 57 Кодексу.

Якщо розмір податкового боргу збільшився після надсилання податкової вимоги, то податковий орган не повинен надсилати нову податкову вимогу незалежно від того, з якого саме податку збільшився податковий борг - із того, що зазначений у податковій вимозі, чи з іншого. При цьому заявник (позивач) не повинен подавати до суду доказів, що підтверджують надсилання повторних податкових вимог у разі, якщо податковий борг збільшився після надсилання податкової вимоги.

Водночас підпунктом 60.1.1 пункту 60.1 статті 60 Кодексу визначено, що податкова вимога вважається відкликаною у разі, якщо сума податкового боргу була погашена самостійно платником податків або органом стягнення. Тому разом із погашенням суми податкового боргу раніше надіслана платникові податків податкова вимога є відкликаною, а тому не може бути підставою для вжиття заходів із примусового стягнення податкового боргу.

Аналогічна позиція викладена в Литі Вищого адміністративного суду України від 12.04.2012 року № 1044/11/13-12 "Щодо строків звернення до адміністративного суду у справах, що виникають із податкових відносин у сфері погашення податкового боргу".

Судом встановлено, що згідно даних витягів особового рахунку, що досліджувалися в судовому засіданні, відповідачем сума податкового боргу, що був заявлений в позові в частині стягнення 181 771,41 гривень, не погашена, але виникла після надіслання відповідачу вимог від 12.12.2001 року № 2/213 та № 1/38 від 16.09.2001 року .

Крім того, з моменту виставлення позивачу вимог від 12.12.2001 року № 2/213 та № 1/38 від 16.09.2001 року відповідачем податковий борг в повному обсязі не сплачувався, що також підтверджується витягами з особового рахунку, що досліджувалися в судовому засіданні, тобто підстави для направлення відповідачу нової податкової вимоги відсутні.

Згідно з п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги, що податковий борг за спеціальне водокористування в розмірі 181 771,41 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, позивачем повністю дотриманий порядок стягнення такого боргу, визначений Податковим кодексом України, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20, ст. 95 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя", коштів в рахунок погашення податкового боргу в сумі 181 771,41 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У зв'язку зі складністю справи судом 13.12.2012 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 18.12.2012 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Кримського Республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Джанкоя" (ідентифікаційний код 03348100) кошти в рахунок погашення податкового боргу в сумі 181 771,41 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.