ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 грудня 2012 р. Справа №2а-778/12/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні
за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С.,
представника позивача- Спиридонова І.М. довіреність №14/01-12 від 23.01.2012; Соловйова Н.В. довіреність №б/н від 17.12.12, адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль-Крим"
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Євростиль-Крим" звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0009202301, № 0009222301, № 0009212301 від 31.09.2011 та № 0010581701 від 31.08.2011.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 20.12.2012, наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засіданні не з'явився, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
На підставі направлень від 08.07.2011 №1895/23-2, від 08.07.2011 №1896/23-9, від 08.07.2011 №1897/17-1 та на підставі статті 20, статті 77 Податкового кодексу України, наказу начальника ДПІ у м. Сімферополь від 29.06.2011 №2232 проведена планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль-Крим" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.11.2008 по 31.03.2011, валютного та іншого законодавства за період з 27.11.2008 по 31.03.2011.
За результатами перевірки складений акт від 10.08.2011 №9861/23-2/36275100, в якому зафіксоване порушення Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль-Крим":
- пункту 5.1, підпункту 5.2.1 пункту 5.2, підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого донараховане податку на прибуток у сумі 2279235,00 грн., у тому числі за 4 квартал 2010 року у сумі 2279235,00 грн.;
- пункту 5.1, підпункту 5.2.1 пункту 5.2, пункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого зменшене від'ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток у сумі 830251,00 грн., у тому числі за 1 квартал 2011 року у сумі 830251,00 грн.;
- підпункту 7.4.1. пункту 7.4 статті 7, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого донараховано податку на додану вартість у сумі 1989438,00 грн., у тому числі за жовтень 2010 року у сумі 900472,300 грн. та за листопад 2010 року у сумі 1088966,00 грн.;
- пункту 1.1 статті 1, підпункту 4.2.9 "г" пункту 4.2 статті 4, підпункту 8.1.1 пункту 8.1 статті 8, підпункту "а" пункту 19.2 статті 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", підпункту 164.2.17 "г" пункту 164.2 статті 164, підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168, підпункту "а" пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано податок з доходів фізичних осіб при виплаті доходів фізичній особі, за період, що перевірявся на суму 2595,96 грн..
По результатам акту перевірки винесені наступні податкові повідомлення-рішення:
- від 31.08.2011 № 0009202301 на загальну суму 2 849 043,75 грн. в тому числі за основним платежем -2 849 043,75 грн. у тому числі за основним платежем -2 279 235,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 569 808,75 грн. Порушено пункт 5.1, підпункту 5.2.1 пункту 5.2, підпункт 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97-ВР від 22.05.1997 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого донараховане податку на прибуток за 4-й квартал 2010 року у сумі 2 279235,00 грн.
- від 31.08.2011 № 0009222301 на загальну суму 2 486 797,50 грн., у тому числі за основним платежем -1 989 438,00, та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) -497 359,50 грн. ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" порушено підпункт 7.4.1. пункту 7.4 статті 7, підпункт 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого донараховано податку на додану вартість у сумі 1 989 438 грн., у т.ч. за жовтень 2010 року -900 472 грн., за листопад 2010 року -1 088 966 грн.
- від 31.08.2011 № 0009212301 на загальну суму 830 275,00 грн. ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" порушено пункт 5.1, підпункту 5.2.1 пункту 5.2, підпункт 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97-ВР від 22.05.1997 (зі змінами та доповненнями), в результаті чого зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток у сумі 830 251,00 грн., у томі числі за 1-й квартал 2011 у сумі 830 251,00 грн.
- від 31.08.2011 № 0010581701 на загальну суму 3 244,95 грн., у тому числі за основним платежем 2 595,96 грн., за штрафними санкціями 648 грн. ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" порушено пункт 1.1 статті 1, підпункту 4.2.9 "г" пункту 4.2 статті 4, підпункт 8.1.1 пункту 8.1 статті 8, підпункт "а" пункту 19.2 статті 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", підпункт 164.2.17 "г" пункту 164.2 статті 164, підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168, підпункт "а" пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями, в результаті чого, донараховано податок з доходів фізичних осіб при виплаті доходів фізичній особі, за період, що перевірявся на суму 2 595,96 грн.
Не погодившись з даними податковими повідомленнями-рішеннями, позивачем було оскаржено у судовому порядку до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Матеріалами справи підтверджено наступне.
ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" зареєстроване Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим № 118821020000015047 від 26.11.2008. ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" є платником податку на додану вартість, згідно свідоцтва від 07.07.2009 №100234119.
Місцезнаходження суб'єкта господарювання відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію: 95023, АР Крим, м. Сімферополь вул. Роднікова, 61.
Відповідно до Статуту ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" затвердженого загальними зборами учасників протоколом №4 від 26.07.2010 предметом діяльності товариства є:
- будівництво будівель, мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітену, магістральних трубопроводів, ліній зв'язку та енергопостачання , місцевих трубопроводів, ліній зв'язку та енергопостачання, підприємств енергетики, добувної та оборонної промисловості інших споруд;
- виробництво плит, штаби, труб та профілів з пластмас, тари з пластмас, будівельних виробів з пластмас інших виробів з пластмас;
- оптова, роздрібна торгівля паливом, нафтопродуктами.
Платником податків здійснюються наступні види господарської діяльності:
50.50.0 роздрібна торгівля пальним;
25.23.0 виробництво будівельних виробів з пластмас;
45.21.1 будівництво будівель;
51.51.0 оптова торгівля паливом;
70.11.0 організація будівництва об'єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду;
74.14.0 консультування з питань комерційної діяльності та управління.
Згідно із статтею 4 Закону України "Про систему оподаткування", чинному на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинному на момент виникнення спірних правовідносин (далі по тексту -Закон № 2181) було передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" було встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету на час виникнення спірних правовідносин Було врегульовано Законом України "Про податок на додану вартість", який втратив чинність 01.01.2011 року з дня набрання чинності Податковим кодексом України.
Відповідальність платників податків за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету було встановлено пунктом 10.2 статті 10 Закону України "Про податок на додану вартість".
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності до набрання чинності Податковим кодексом України було встановлено Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року N 333/94 (далі по тексту -Закон), підпункту 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Згідно з підпунктом 16.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону (п.п. 16.4 зазначеного Закону).
Згідно з підпунктом 20.1. статті 20 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пункту 1.32 статті 32, підпункту 8.3.1 пункту 8.3 статті 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств (в редакції Закону України N 283/97-ВР від 22.05.97)"), господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
27.09.2010 між ТОВ "САН ТРЕВЕЛ" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір поставки нафтопродуктів № 10-1/П/2010 відповідно до якого, ТОВ "САН ТРЕВЕЛ" зобов'язується надати у власність ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" нафтопродукти, на умовах визначених цим Договором, а ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" зобов'язується прийняти та сплатити за товар визначену цим Договором грошову суму.
Відповідно до пункту 1.2 загальна кількість товару, який підлягає поставці, його часткове співвідношення (асортимент, сортамент, номенклатура) за сортами, групами, підгрупами, видами, марками, типами визначаються в додаткових угодах/специфікаціях до даного Договору за погодженням Сторін.
Згідно з пунктом 1.3 ціна товару, який поставляється, обмовляється і відображається у відповідних додаткових угодах / специфікаціях до Договору.
Відповідно до пункту 1.4 загальна сума Договору складає вартість Товару, вказана в додаткових угодах/специфікаціях до цього Договору.
Згідно з пунктом 1.5. кожна додаткова угода/специфікація після укладання сторонами є додатком до цього Договору та його невід'ємною частиною.
Відповідно до розділу 3 Договору ТОВ "Євростиль-Крим" зобов'язане здійснити оплату Товару протягом одного місяця з моменту підписання відповідної видаткової накладної та / або акту прийому передачі. Оплата здійснюється грошовими коштами або іншими, дозволеними чинним законодавством, видами оплат.
Згідно з пунктом 8.1 цей договір вступає в силу з моменту його підписання Сторонами, та діє до 31.12.2012, а в частині взаєморозрахунків -до їх повного завершення.
Додаткові угоди до договору поставки нафтопродуктів №10-1/П/2010 від 27.09.2010:
-№1 від 28.09.2010 бензин автомобільний підвищеної якості А-95-Євро класу С1 у сумі 8832,00 грн.(ціна за тону (грн.). Загальна сума за товар 971520,00 грн.;
-№2 від 01.10.2010 бензин автомобільний підвищеної якості А-95-Євро виду I класу С1 у усмі 8832,00 грн.(ціна за тону (грн.). Загальна сума за товар 1457280,00 грн. ;
-№3 від 01.10.2010 бензин моторний високооктановий Energy-92 у сумі 8700,00 грн.(ціна за тону (грн.). Загальна сума за товар 1392000,00 грн.;
-№4 від 01.10.2010 бензин автомобільний АИ-92 (моторний) у сумі 8775,00 грн.(ціна за тону (грн.). Загальна сума за товар 1579000,00 грн.;
-№5 від 01.11.2010 Бензин автомобільний А-92 (моторний) у сумі 8700,00 грн. (ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 957000,00 грн.; бензин автомобільний А-95 (моторний) у сумі 8832,00 грн. (ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 2958720,00 грн.; бензин автомобільний покращеної якості А-95-Євро виду ІІ класу С1 у сумі 8832,00 грн. (ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 883200,00 грн.;
-№6 від 01.11.2010 Бензин автомобільний марки АІ-92-50 екологічно покращений (моторний) у сумі 8775,00 грн. (ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 877500,00 грн.; бензин автомобільний АІ-95 (моторний) у сумі 8929,00 грн. (ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 535740,00 грн.; бензин автомобільний АІ-92 (моторний) у сумі 8775,00 грн.(ціна за тону (грн.), загальна сума за товар 351000,00 грн..
Строк поставки вищенаведеного товару до 3 грудня 2010 року.
Відповідно до статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Таким чином, сторонами укладений договір, який відповідає його дійсному змісту.
Придбання паливно-мастильних матеріалів у ТОВ "Сан Тревел" відповідає видам господарської діяльності ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ".
Згідно журналу-ордеру ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" по рахунку 63.1.12 "Розрахунки за закупівлю ПММ" по розрахункам з ТОВ "Сан Тревелза період з 27.11.2008 по 31.03.2011 встановлено, що:
-заборгованість по розрахункам на 27.11.2008 - відсутня,
-надходження товару на загальну суму з ПДВ - 11 936 630,72 грн., в тому числі: сума без ПДВ -9 947 192,25 грн., сума ПДВ -1 989 438,47 грн.
-сплачено за поставлений товар - 11 936 630,72 грн.
-заборгованість по розрахункам на 31.03.2011 - відсутня
В результаті дослідження видаткових накладних встановлено, що за період з 01.10.2010 по 19.11.2010 ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" від ТОВ "Сан Тревел" отримано товару на загальну суму з ПДВ 11 936 630,72 грн., сума без ПДВ 9 947 192,25 грн., сума ПДВ 1 989 438,47 грн.
У бухгалтерському обліку ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" операція з купівлі бензину проведена бухгалтерською проводкою:
Дт 281 -Кт 631 у суми 9 947 192,25 грн.
Дт 644 -Кт 631 у суми 1 989 438,47 грн.
Наданими платіжними дорученнями ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" підтверджується оплата за товар ТОВ "Сан Тревел" за 4 квартал 2010 року на загальну суму 11 936 630,72 грн.
Як зазначено відповідачем в акті перевірки від 10.08.2011 відповідно до баз даних ДПС, податкової звітності встановлено, що постачальник позивача - ТОВ «Сан-Тревел» по другому ланцюгу має постачальника ДП «Лівела», в якого відсутні необхідні умови для результатів відповідної господарської, економічної діяльності, відсутні трудові ресурси, машини, механізми, обладнання для здійснення господарською діяльністю, за юридичною адресою не знаходяться у зв'язку з тим, що ліквідовані, зазначене виключає можливість постачання товару. На підставі дослідних документів відповідач робить висновок про наявність транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоду покупцям переважно за допомогою контрагентів, які не виконують свої податкові зобов'язання, зокрема, у випадках, коли операції здійснюються через посередників з метою штучного формування валових витрат з податкову на прибуток та податкового кредиту в ПДВ.
Відповідно до Постанови Верховного Суду України від 27.03.2012 № 21-737во10 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/24068062), надання податковому органу належним чином оформлених документів, передбачених законодавством про податки та збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковий орган не встановив та не довів, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів або коли відомості ґрунтуються на інших документах, недійсність даних в яких установлена судом.
Про необґрунтованість податкової вигоди можуть також свідчити підтверджені доказами доводи податкового органу, зокрема про наявність таких обставин:
неможливість реального здійснення платником податків зазначених операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, нездійснення особою, яка значиться виробником товару, підприємницької діяльності;
відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності у зв'язку з відсутністю управлінського або технічного персоналу, основних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів;
облік для цілей оподаткування тільки тих господарських операцій, які безпосередньо пов'язані з виникненням податкової вигоди, якщо для такого виду діяльності також потрібне здійснення й облік інших господарських операцій;
здійснення операцій з товаром, що не вироблявся або не міг бути вироблений в обсязі, зазначеному платником податків у документах обліку;
відсутність первинних документів обліку.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Євростиль-Крим" уклало наступні договори:
1) Між ТОВ "РУБЕНОР" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди АЗС № 2508/10-1 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "РУБЕНОР" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування, без права викупу, автозаправну станцію, розташовану за адресою АР Крим, м. Феодосія, с. Ближнє, вул. Сімферопольське шосе, 2а.
Згідно з пунктами 3.1 та 3.2 розмір орендної плати встановлюється в протоколі узгодження ціни. Орендна плата перераховується ТОВ "Євростиль-Крим" на розрахунковий рахунок ТОВ "РУБЕНОР" на підставі актів прийому-передачі наданих послуг, і виставлених рахунків, але в будь-якому випадку не пізніше 31.12.2013. Відповідно до пункту 3.3 ТОВ "РУБЕНОР" залишає за собою право на коригування розміру суми орендної плати з урахуванням індексу інфляції та в разі істотних змін законодавчої бази і (або) інших умов, щодо погодження з орендарем. Згідно з пунктом 6.1 після закінчення строку оренди ТОВ "Євростиль-Крим" зобов'язується протягом 10 днів повернути об'єкт, що орендується, ТОВ "РУБЕНОР" по акту приймання-передачі. Згідно з пунктом 6.4 об'єкт, що орендується, вважається фактично переданим ТОВ "Євростиль-Крим" з моменту підписання акту приймання-передачі.
2) Між ТОВ "РУБЕНОР" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди АЗС № 2508/10-2 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "РУБЕНОР" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування, без права викупу, автозаправну станцію, розташовану за адресою АР Крим, м. Феодосія, с. Берегове, вул. Керченське шосе, 23.
Згідно з пунктами 3.1 та 3.2 розмір орендної плати встановлюється в протоколі узгодження ціни. Орендна плата перераховується ТОВ "Євростиль-Крим" на розрахунковий рахунок ТОВ "РУБЕНОР" на підставі актів прийому-передачі наданих послуг, і виставлених рахунків, але в будь-якому випадку не пізніше 31.12.2013.
3)Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 42/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Сімферополь, об'їзна дорога Ялта-Євпаторія, 4.
Відповідно до пункту 1.1.3 АЗС належить ТОВ "Стабил" на праві власності. Згідно з розділом 2 Договору метою оренди є роздрібна та оптова торгівля нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо), у тому числі на умовах договору комісії, зберігання нафтопродуктів для власних потреб та за договорами зберігання; організація та здійснення роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами, автопокришками та іншими автозапчастинами, систем змащування, охолодження і паливної системи автотранспортних засобів, організація та здійснення роздрібної торгівлі питною водою, соками, газованими та іншими прохолодними напоями, інші супутні загальноприйняті на АЗС послуги та види торгівлі. Відповідно до пункту 3.2 здача-приймання АЗС здійснюється двосторонньою комісією, яка складається з представників сторін, згідно з технічним паспортом АЗС та свідоцтва про право власності. Відповідно до пункту 4.1 строк оренди складає 3 (три) роки з моменту приймання АЗС за актом здачі-приймання. Згідно з пунктом 5.1 та пунктом. 5.2 розмір орендної плати за один календарний місяць оренди АЗС разом з супутньою їй власністю, обладнанням, комунікаціями визначається протоколом узгодження орендної плати. У разі зміни ставки ПДВ, розмір орендної плати не переглядається та не підлягає індексації. Відповідно до пункту 5.3 та пункту 5.4 орендна плата сплачується в безготівковій формі із застосуванням платіжних доручень, а розмір орендної плати визначається з урахуванням відшкодування витрат за комунальні послуги на АЗС.
4)Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 43/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Сімферополь, об'їзна дорога Ялта-Євпаторія, 5.
Відповідно до пункту 1.1.3 АЗС належить ТОВ "Стабил" на праві власності. Згідно з розділом 2 Договору метою оренди є роздрібна та оптова торгівля нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо), у тому числі на умовах договору комісії, зберігання нафтопродуктів для власних потреб та за договорами зберігання; організація та здійснення роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами, автопокришками та іншими автозапчастинами, систем змащування, охолодження і паливної системи автотранспортних засобів, організація та здійснення роздрібної торгівлі питною водою, соками, газованими та іншими прохолодними напоями, інші супутні загальноприйняті на АЗС послуги та види торгівлі. Відповідно до пункту 4.1 строк оренди складає 3 (три) роки з моменту приймання АЗС за актом здачі-приймання.
5) Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 44/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, Красногвардейський район, смт. Октябрське, с. Амурське, 42 км а/д Сімферополь-Харків.
Відповідно до пункту 1.1.3 АЗС належить ТОВ "Стабил" на праві власності. Згідно з розділом 2 Договору метою оренди є роздрібна та оптова торгівля нафтопродуктами (бензин, дизельне паливо), у тому числі на умовах договору комісії, зберігання нафтопродуктів для власних потреб та за договорами зберігання; організація та здійснення роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами, автопокришками та іншими автозапчастинами, систем змащування, охолодження і паливної системи автотранспортних засобів, організація та здійснення роздрібної торгівлі питною водою, соками, газованими та іншими прохолодними напоями, інші супутні загальноприйняті на АЗС послуги та види торгівлі. Відповідно до пункту 4.1 строк оренди складає 3 (три) роки з моменту приймання АЗС за актом здачі-приймання.
6)Між ТОВ "Стабил"та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 45/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил"передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, Бахчисарайський район, с. Ново-Павлівка, вул. Зарічна, 26.
7) Між ТОВ "Стабил"та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 46/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Ялта, смт. Виноградне, Південнобережне шосе, 2.
8) Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 47/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Сімферополь,пр. Победи, 105.
9) Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 48/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажніков, 2а.
10) Між ТОВ "Стабил" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір оренди стаціонарної автозаправної станції № 49/08-10 від 25.08.2010, згідно з яким, ТОВ "Стабил" передає, а ТОВ "Євростиль-Крим" приймає у тимчасове і платне користування на умовах цього Договору стаціонарну автозаправну станцію разом з супутній їй власністю, обладнанням, комунікаціями, розташовану за адресою АР Крим, м. Феодосія, вул. Сімферопольське шосе, 25.
З вищевикладеного слідує, що ТОВ "Євростиль-Крим" орендує десять АЗС, що надає йому можливість проведення господарської діяльності з роздрібної торгівлі пальним.
01.09.2010 між ВАТ "Дніпронафтопродукт"(Зберігач) та ТОВ "Євростиль-Крим" (Поклажодавець) укладено договір зберігання № 0109/10-20, згідно з яким, ВАТ "Дніпронафтопродукт" зобов'язується приймати та зберігати нафтопродукти та інші-товарно-матеріальні цінності, які передаються ТОВ "Євростиль-Крим" , і передати їх ТОВ "Євростиль-Крим" у схоронності за першою його вимогою.
Згідно з пунктом 3.1 послуги за Договором вважаються фактично акту виконаних послуг, обов'язок по складанню якого покладається на ВАТ "Дніпронафтопродукт", при умові фактичного знаходження Товару на зберіганні. Відповідно до пункту 3.2 оплата послуг ТОВ "Євростиль-Крим" здійснюється щомісячно в безготівковому порядку на розрахунковий рахунок ВАТ "Дніпронафтопродукт" на підставі підписаних сторонами Актів виконаних робіт (наданих послуг) на протязі 10 (десяти) банківських днів з моменту підписання Сторонами таких Актів. Згідно з пунктом 3.3 та пунктом 3.4 вартість послуг зі зберігання визначається в Протоколі(ах) узгодження ціни зі зберігання, який(і) є невід'ємною частиною Договору. Вартість додаткових послуг за Договором узгоджується сторонами та фіксується окремою угодою. Згідно пункту 3.5 сторони за цим договором є резидентами та платниками податку на прибуток підприємств на загальних умовах. ТОВ "Євростиль-Крим" має право вимагати відвантаження Товару виключно в дні роботи складу.
Зазначене свідчить про наявність в позивача приміщень для зберігання пального.
01.09.2010 між ТОВ "Стабіл" та ТОВ "Євростиль-Крим" укладено договір перевезення № 53/09-10 згідно з яким, ТОВ "Стабіл" зобов'язується приймати, а ТОВ "Євростиль-Крим" надавати для перевезення вантажі в обсязі та порядку, встановленому умовами цього договору.
Згідно з пунктом 1.2 для здійснення необхідних перевезень, ТОВ "СТАБІЛ" виділяє Замовнику бензовози для перевезення вантажів (ПММ), згідно поданих заявок та зобов'язується за дорученням ТОВ "Євростиль-Крим" виконувати транспортно-експедиційні послуги. Відповідно до пункту 2.1 та пункту 2.2 вартість перевезення становить 7,80 грн. за 1 км., в т.ч. ПДВ - 20%., а підставою для оплати є акт виконаних послуг. Згідно з пунктом 8.1 договір набуває чинності з моменту підписання і діє до 31.12.2010. Якщо не одна зі сторін за 30 днів до закінчення терміну дії даного договору не повідомить іншу сторону в письмовій формі про його розірвання, то Договір автоматично продовжується на кожний наступний рік.
Згідно з товарно-транспортними накладними ТОВ "Євростиль-Крим", в яких зазначено автопідприємство -ТОВ "Стабил", Замовник - ТОВ "Євростиль-Крим", Вантажоодержувач - ТОВ "Євростиль-Крим", з пунктами розвантаження:
-АЗС № 3 Турист м. Феодосія Сімферопольське шосе, 2а
-АЗС № 4 АТП м. Феодосія Сімферопольське шосе,25
-АЗС № 5 БМА м. Феодосія Керченське шосе,23
-АЗС № 18 Ново-Павлівка
-АЗС № 21 Октябрьске
-АЗС № 23 північ об'їзна траса Сімферополь-Євпаторія, 4
-АЗС № 24 південь об'їзна траса Сімферополь-Євпаторія, 5
-АЗС № 32 м. Ялта пмт. Виноградне ЮБШ№2
Автопідприємством ТОВ "Стабил" за 4 квартал 2010 року перевезено на АЗС паливно-мастильних матеріалів у кількості 2 006 121 кг.
Наявні документи підтверджують перевезення пального від постачальників за допомогою орендованого автотранспорту.
Матеріалами перевірки за період жовтень 2010 року - грудень 2010 року встановлена реалізація паливо-мастильних матеріалів на загальну суму 21014765,85 грн. (враховуючи ПДВ-3502460,98 грн.).
Отже, валові витрати, що відображені в наданих на дослідження документах на загальну суму 9 947 128,28 грн., відповідають вимогам норм п. п. 5.2.1 п. 5.2. статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Відповідно до п. п. 11.2.1 п. 11.2 стаття 11 Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 № 283/97-ВР датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку -день їх видачі з каси платника податку;
або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) -дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).
Таким чином, витрати по спірним господарським операціям з придбання паливно-мастильних матеріалів у ТОВ "Сан-Тревел" підлягають включенню до валових витрат ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" на підставі п. 5.1 та п. п. 5.2.1 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а сплачена у їх складі сума ПДВ -до складу податкового кредиту на підставі статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
Висновки акту перевірки №9861/23-2/3627510000 від 10.08.2011 наданими документами бухгалтерського та податкового обліку щодо заниження податку на прибуток у сумі 2 279 235 грн., та зменшення від'ємного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток у сумі 830 251 грн. не підтверджуються.
В відповідності з п.7.4.1. Закону України "Про податок на додану вартість":
- "Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
7.4.4. Якщо платник податку придбає (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
7.4.5. Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту)".
7.5. Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається:
7.5.1. дата здійснення першої з подій:
або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг);
Заповнення податковою накладною регламентоване п. 7.2. Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997:
7.2.1. Платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);
є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
і) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
7.2.6 Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги) на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
7.2.6 Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги) на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
Згідно Наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення", податкова накладна є недійсною в разі заповнення її іншою особою, ніж указана в пункті 2 даного Порядку заповнення податкової накладної, згідно якому податкову накладну складає особа, яка зареєстрована платником податку в податковому органі та якій надано індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.
Згідно відомостей офіційного сайту Державної податкової служби України (http://sta.gov.ua/control/uk/vat/search) ТОВ "САН ТРЕВЕЛ" свідоцтво платника ПДВ анульовано 12.01.2011, за власним рішенням. Тобто на момент здійснення відповідних операцій мало повноваження виписувати податкові накладні.
Підтвердження здійснення господарської операції проводиться на підставі первинних документів, які складаються під час здійснення господарських операцій, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення та обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, про що зазначено у пунктах 1, 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Згідно пункту 2.1. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 у відповідності з частиною 2 статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинні документи - це письмові свідоцтва, які фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження і дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Частиною 2 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначений перелік обов'язкових реквізитів первинних бухгалтерських документів, які є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій, зокрема такими реквізитами є:
- назва документу; дата та місце складання документу;
- назва підприємства, від імені якого складений документ;
- зміст та об'єм господарської операції; одиниця виміру господарської операції;
- посада осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильності її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, які дозволяють ідентифікувати особу, яка бере участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до видаткових накладних на товар, отриманий ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" від ТОВ "Сан Тревел" за період з 01.10.2010 по 19.11.2010 :
від 01.10.2010 №101001000000007 бензин автомобільний підвищеної якості А-95 Євро вид 1 клас С1 на суму з ПДВ 469 032,19 грн.;
від 05.10.2010 №101005000000027 бензин автомобільний підвищеної якості А-95 Євро вид 1 клас С1 у сумі з ПДВ 948 883,58 грн.;
від 06.10.2010 №101006000000002 бензин А1-95 (моторний) у сумі з ПДВ 538 346,25 грн.;
від 15.10.2010 №101015000000008 бензин АИ-92 (моторний) у сумі з ПДВ 529 571,25 грн.;
від 22.10.2010 № 101022000000022 бензин автомобільний підвищеної якості А-95 Євро вид 1 клас С1 у сумі з ПДВ 1 006 803,84 грн.;
від 23.10.2010 №101023000000003 бензин А1-92 (моторний) у сумі з ПДВ 526 938,75 грн.;
від 24.10.2010 №101024000000032 бензин моторний високоякісний Energy-92 у сумі з ПДВ 1 383 256,50 грн.;
від 01.11.2010 №101101000000044 бензин автомобільний підвищеної якості А-95 Євро вид 11 клас С1 у сумі з ПДВ 878 351,23 грн.;
від 01.11.2010 №10110100000004 бензин А-95 (моторний) у сумі з ПДВ 1 026 984,96 грн.;
від 01.11.2010 №101101000000046 бензин А1-92 (моторний) у сумі з ПДВ 330 817,50 грн.;
від 01.11.2010 №101101000000047 бензин А-95 (моторний) у сумі з ПДВ 528 150,35 грн.;
від 11.11.2010 №101111000000002 бензин автомобільний Марки А1-92-50 еколог. поліпшений (моторний) у сумі з ПДВ 443 576,26 грн.;
від 18.11.2010 №101118000000010 бензин А-95 (моторний) у сумі з ПДВ 1 943 040,00 грн.;
від 19.11.2010 №101119000000010 бензин автомобільний марки А1-92-50 еколог. поліпшений (моторний) у сумі з ПДВ 445 331,26 грн.;
від 19.11.2010 №101119000000011 бензин А-92 (моторний) у сумі з ПДВ 937 546,80 грн..
Податкові накладні отримані ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" від ТОВ "Сан Тревел", на загальну суму 11 936 630,72 грн., враховуючи ПДВ в розмірі 1 989 438,44 грн. відповідають вимогам п. п. 7.2.1 п.7.2 статті 7, 7.2.3 п.7.2 статті 7, 7.2.6 п.7.2 статті 7, п. п. 7.4.1 п. 7.4 статті 7, 7.4.4 п. 7.4 статті 7, п. п. 7.4.5 п.7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 № 168/97-ВР та Наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення" від 30.05.1997 № 165, що не заперечується податковим органом.
З вищенаведеного слідує, що ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" виконані умови, необхідні для того, щоб включити суми оплаченого (нарахованого) податку до податкового кредиту по податку на додану вартість:
-податкові накладні оформлені згідно діючому законодавству України,
-наданими документами підтверджується використання товару, придбаного у ТОВ "Сан Тревел" на загальну суму 11 936 630,72 грн., враховуючи ПДВ в розмірі 1 989 438,44 грн. в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Висновки акту перевірки №9861/23-2/3627510000 від 10.08.2011 наданими документами бухгалтерського та податкового обліку щодо завищення задекларованих ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" показників у рядку 10.1 Декларацій "Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження) з ПДВ на митній території України товарів (послуг) та основних фондів з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків" на загальну суму 1 989 438 грн., в том числі: за жовтень 2010 року на суму 900 472 грн., листопад 2010 року на суму 1 088 966 грн. не підтверджуються.
В бухгалтерському обліку ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" відомості про отримання товарів (послуг) від підприємств ТОВ "Сан Тревел", ВАТ "Дніпронафтопродукт", ТОВ "Стабил" відображено.
Взаємовідносин з постачальником ДП "ЛІВЕЛА" в наданих документах бухгалтерського обліку ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" не відображено.
Наданими документами бухгалтерського і податкового обліку ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" факти придбання, використання у власній господарській діяльності і сплати вартості товарів (робіт, послуг), за господарськими операціями, з придбання яких ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" сформовано податковий кредит та які приймали участь у розрахунку сум податку на прибуток та податку на додану вартість за 4 квартал 2010 року, за 1 квартал 2011, за жовтень-листопад 2010 підтверджується.
Придбання бензину ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" від ТОВ "Сан Тревел" за період жовтень - грудень 2010 року на загальну суму 11 936 630,72 грн. підтверджується накладними, товарно-транспортними накладними, журналами обліку надходження нафтопродуктів, журналом обліку прибуття автоцистерн, змінними звітами по автозаправним станціям.
Використання у власній господарській діяльності - подальша реалізація палива покупцям ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" за період жовтень - грудень 2010 року підтверджується змінними звітами по АЗС, Z- звітами по РРО, (додаток до висновку №1), та відображено в бухгалтерському обліку Позивача.
Оплата вартості за товар який зазначений в акті перевірки постачальнику ТОВ "Сан Тревел"ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" підтверджується платіжними дорученнями в загальній сумі 11 936 630,72 грн., що відображено в бухгалтерському обліку Позивача.
Транспортування товарів від постачальників підтверджується товарно-транспортними накладними від ТОВ "Стабил", що відображено в бухгалтерському обліку Позивача.
Зберігання товарів підтверджується договором зберігання № 0109/10-20 від 01.09.2010 з ВАТ "Дніпронафтопродукт", розрахунки з яким відображено в бухгалтерському обліку ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ".
Згідно товарно-матеріальних відомостей по автозаправним станціям ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ" за жовтень-грудень 2010 року, встановлено, що:
- залишок товару на 01.10.2010 - 966 690 кг (1 256 707,66 л) на суму 7 059 860,62 грн.,
- надійшло товару - 2 866 255 кг (3 662 423,91 л) на суму 20 733 663,37 грн.
- реалізовано товару - 2 900 961 кг (3 713 964,32 л) на суму 21 014 765,85 грн.
- залишок на 31.12.2010 - 931 984 кг (1 205 167,25 л) на суму 6 778 758,14 грн..
Таким чином ТОВ "ЄВРОСТИЛЬ-КРИМ", для використання придбаних у ТОВ "Сан Тревел" товарів у господарській діяльності, мав достатньо виробничих, трудових та матеріальних ресурсів. Відповідно до наданих договорів, у временному користуванні знаходилися склади для зберігання нафтопродуктів та інших товарно-матеріальних цінностей, автозаправні станції з обладнанням для подальшої реалізації палива кінцевому споживачу.
Відповідно до статті 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Тому позивач, який не наділений правом встановлювати ознаки фіктивності операцій свого контрагента з іншими контрагентами, не може нести відповідальність за їх можливі протиправні дії.
Стаття 67 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Правовий порядок в Україні засновується на принципах, у відповідності з якими ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Частина 1 статті 79 КАС України визначає, що письмовими доказами є документи (у тому числі, електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.
Проте відповідачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження обставин неможливості проведення господарських операцій між позивачем та ТОВ «Сан-Тревел».
Факт порушення контрагентами-постачальниками позивача своїх податкових зобов'язань може бути підставою для висновку про необґрунтованість заявлених платником податку вимог про надання податкової вигоди - відшкодування ПДВ з державного бюджету, якщо податковий орган доведе, зокрема, що платник податку діяв без належної обачності й обережності і йому мало бути відомо про порушення, які допускали його контрагенти, або що діяльність платника податку спрямована на здійснення операцій, пов'язаних з податковою вигодою, переважно з контрагентами, які не виконують своїх податкових зобов'язань, зокрема й у випадках, коли такі операції здійснюються через посередників. Однак податковим органом не наведено жодних доводів та не подано будь-яких доказів на підтвердження зазначених обставин.
Крім того, податковим органом не було враховано припис акту цивільного законодавства України, викладений в частині 1 статті 204 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), згідно з яким правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаним судом недійсним (презумпція правомірності).
Головною підставою вважати правочин нікчемним являється її недійсність, встановлена законом. Саме законом, а не Актами, які б факти в цьому акті не були відображені. Вказані ж в Акті висновки є суто суб'єктивною думкою державного податкового ревізора-інспектора, оскільки були зроблені за відсутності інформації, яка надається в передбаченому законодавством порядку.
Відповідно до частини 1 статті 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.
Таким чином, навіть за наявності ознак нікчемності правочину податкові органи мають право лише звертатися до судів з позовами про стягнення в доход держави коштів, отриманих по правочинах, здійснених з метою, що свідомо суперечить інтересам держави і суспільства, посилаючись на їх нікчемність.
У зв'язку з цим слід зазначити, що одним з основних завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю дотримання податкового законодавства і надання роз'яснень законодавства з питань оподаткування платникам податків. Жодним законом не передбачено право органу державної податкової служби самостійно, в позасудовому порядку, визнавати нікчемними правочини і дані, вказані платником податків в податкових деклараціях.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно правовій позиції Верховного Суду України щодо застосування норм права при розгляді спорів цієї категорії, несплата продавцем чи його контрагентом податку на додану вартість до бюджету, у разі фактичного здійснення господарської операції, не впливає на формування податкового кредиту покупцем та не є підставою для позбавлення останнього права на відшкодування цього податку, якщо він виконав усі передбачені законом умови отримання такого відшкодування і має всі документальні підтвердження розміру заявленого податкового кредиту.
Частиною 2 статті 8 КАС України встановлено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції"(пункт 1) України визнала обов'язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції.
Європейський суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через формулювання вимог, які він виводить з цього принципу.
Так у справі "БУЛВЕС"АД проти Болгарії"(заява №3991/03) Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22 січня 2009 року зазначив, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз, а також сплачувати пеню. На думку Суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами захисту права власності.
На підставі наведеного суд вважає позовні вимоги такими що підлягають задоволенню, а податкові повідомлення-рішення від 31.08.2011 №№0009202301, 0009222301, 0009212301 визнанню протиправними та скасуванню.
Із акту перевірки від 10.08.2011 №9861/23-2/36275100 слідує, що встановлено порушення вимог податкового законодавства, а саме пункту 1.1 с. 1 п. 4.2.9 "г"п.4.2. п. п. 8.1.1, п.8.1, статті 8, п.п. 19.2 статті 19 Закону України від 22.05.2003 № 889 "Про податок з доходів фізичних осіб", із змінами і доповненнями п. п 164.2.17 "г"п.164.2 статті 164 п. п. 168.1.1 п.168.1 статті 168 п. п. "а"п.176.2 стаття 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, із змінами і доповненнями. Під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету, встановлено заниження на суму 2 596,96 грн.
Працівнику підприємства ОСОБА_5:
- згідно авансового звіту № 9 від 11.12.2009 відшкодовано витрати по товарному чеку № б/н від 21.08.2008 у сумі 293,50 грн. за товар;
- згідно авансового звіту № 18 від 16.03.2010 відшкодовано витрати по товарному чеку № б/н від 16.03.2010 у сумі 712,80 грн. за товар;
- згідно авансового звіту № 26 від 15.04.2010 відшкодовано витрати по товарному чеку № б/н від 15.04.2010 у сумі 56,48 грн. за господарські товари;
Товарні чеки не містять обов'язкових реквізитів розрахункового документа, як назва господарської одиниці, адреса господарської одиниці, ідентифікаційний код ЄДРПОУ.
Донараховано податку 187,54 грн.
Не утримано податок з доходу працівників підприємства ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, отриманого як додаткове благо у вигляді відшкодування за паливо на підставі зворотно-сальдових відомостей за рахунком 20.3.1 (паливо придбане) у сумі 15 989,35 грн. Донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі 2 408,42 грн.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України від 22.05.2003 № 889 "Про податок з доходів фізичних осіб" доход - це сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь протягом відповідного звітного періоду зх. Різних джерел як на території України, так і за її межами.
Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Закону України від 22.05.2003 № 889 кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються платнику податку його працедавцем, якщо такий доход не є заробітною платою чи виплатою, відшкодуванням чи компенсацією за цивільно-правовими угодами, укладеними з таким платником податку, розглядаються як додаткові блага і оподатковуються податковим агентом у складі загального місячного оподатковуваного доходу іх отримувача за ставкою пункту 7.1 статті Закону.
ТОВ "Євростиль-Крим" надані накази № 8 - 2 від 01.10.2010, № 8 - 3 від 01.10.2010 та №8-4 від 01.10.2010 "Про компенсування за використання власного автомобіля у господарських цілях".
Відповідно до наказу №8-2 від 01.10.2010, ТОВ "Євростиль-Крим" сплачувались компенсаційні виплати системному адміністратору Ільяшеву A.A. у розмірі амортизації вартості автомобіля за використання власного транспортного засобу в господарських цілях у сумі 403,53 грн. (марка автомобіля - ВАЗ 21113, 2002 року випуску, державний номер НОМЕР_6).
Згідно з наказом № 8-3 від 01.10.2010, ТОВ "Євростиль-Крим" сплачувались компенсаційні виплати інженеру ОСОБА_6 у розмірі амортизації вартості автомобіля за використання власного автомобільного транспорту в господарських цілях, у сумі 420,00 грн. (марка автомобіля - ВАЗ 21113, 2000 року випуску, державний номер НОМЕР_7).
Відповідно до наказу №8-4 від 01.10.2010, ТОВ "Євростиль-Крим" сплачувались компенсаційні виплати директору ОСОБА_4 у розмірі амортизації вартості автомобіля за використання власного транспортного засобу в господарських цілях, у сумі 441,18 грн. (марка автомобіля - LEXUS RX 300, 2004 року випуску, державний номер - НОМЕР_8).
Згідно статті 125 КЗпП, працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати цієї компенсації, якщо вони не встановлені в централізованому порядку, визначаються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з працівником.
В результаті дослідження журналів-ордерів по рахункам № 68561 "Розрахунки з працівниками" та 64131 "Податок с доходів фізичних осіб" встановлено, що за період 28.11.2008 по 31.03.2011 амортизації вартості автомобіля за використання власного транспортного засобу в господарських цілях працівникам ТОВ "Євростиль-Крим" у загальній сумі 3 794,13 грн., нараховано податку -569,12 грн.
Таким чином, в зведених бухгалтерських регістрах ТОВ "Євростиль-Крим" за період з 28.11.2008 по 31.03.2011, по розрахункам по перерахуванню податку з доходів фізичних осіб утриманого з сум, виплачених за амортизацію вартості автомобіля за використання власного транспортного засобу в господарських цілях працівникам відображено:
Сальдо станом на 28.11.2008 -0,00 грн.
Нараховано -569,13 грн.
Сальдо станом на 31.03.2011-0,00 грн.
З вищевикладеного слідує, що ТОВ "Євростиль-Крим" податок з доходів фізичних осіб утриманий з сум, виплачених за амортизацію вартості автомобіля за використання власного транспортного засобу в господарських цілях нарахований та сплачений в бюджет в повному обсязі, у загальній сумі 569,13 грн..
Згідно з дорожніми листами та базовими нормами витрат палива було списано бензину А-95 - 2 575,90 літрів на загальну суму 16 007,35 грн..
Кількість бензину, який був витрачений при експлуатації автомобілів працівників ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами: наказами керівника підприємства стосовно відшкодування витрат працівникові; дорожніми листами, с вказаним там пробігом автомобіля, чеками на придбання паливно-мастильних матеріалів.
Висновки акту перевірки № 9861/23-2/3627510000 від 10.08.2011 наданими документами бухгалтерського та податкового обліку щодо порушення вимог податкового законодавства правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету на суму 2 596,96 грн. не підтверджуються.
Крім того, розглянувши висновок експертизи від 30.11.2012 №107-30/03, співставивши викладені в ньому дані з наявними в матеріалах справи документами, нормами законодавства, суд вважає їх обґрунтованими та приймає до уваги при прийнятті рішення у справі.
На підставі зазначеного суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а податкове повідомлення-рішення від 31.08.2011 №0010581701 визнанню протиправним та скасуванню.
Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 Кодексу адміністративного судочинства України).
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.
Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Під час судового засідання, яке відбулось 20.12.2012 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову складено 20.12.2012.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 31.09.2011 № 0009202301, № 0009222301, № 0009212301 та від 31.08.2011 № 0010581701.
3.Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Євростиль-Крим" судовий збір у розмірі 32,19 грн. та витрати з проведення судової експертизи у розмірі 12014,80 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.С.Ольшанська