ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0470/11190/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБорисенко П.О при секретаріСергієнко В.Ю., за участю: представника відповідача Фатєєвої Н.Ш. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби
до Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Перещепинське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства»
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
20 вересня 2012 року Новомосковська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Перещепенське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» про стягнення податкового боргу на загальну суму 250281 грн. 01 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно довідки Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби № 8226/10/19-117 від 09.08.2012 відповідач має податковий борг в сумі 250281 грн. 01 коп.., яка складається із узгодженої суми боргу, а саме; з податку на додану вартість в сумі 232777 грн. 63 коп. в т.ч. пені 10266 грн. 36 коп., та надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини в сумі 7237 грн. 00 коп., в т.ч. пеня 00 грн.02 коп., Вказана заборгованість відповідачем не сплачена. У зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі та про підтримання позовних вимог.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував, заявив клопотання про відстрочення виконання судового рішення.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «Перещепенське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Новомосковській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби.
Згідно п.п.36.1., п.п.36.2. ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно п.п.46.1 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Дніпропетровським обласним комунальним підприємством «Перещепенське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» було самостійно подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість на загальну суму 214466 грн. 00 коп.
Згідно п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Актом про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 424/1520/3342273 від 11.10.2011 року встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, в зв'язку з чим до відповідача податковим повідомленням - рішенням № 0004301520 від 11 10.2011 року застосовано штрафну санкцію в розмірі 6980 грн. 24 коп. та податковим повідомленням - рішенням № 0004291520 від 3261 грн. 92 коп. Зазначений акт та податкові повідомлення -рішення відповідачем були отримані.
Також, 14.06.2012 року податковим органом був складений акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 104/1520/3342273, згідно якого встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання, в зв'язку з чим податковим повідомленням - рішенням № 0000791520 від 14.06.2012 року до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 8096 грн. 63 коп. Зазначений акт та податкове повідомлення - рішення відповідачем було отримано.
За несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість відповідачу була нарахована пеня в сумі 10266грн. 36 коп.
Крім того, Дніпропетровським обласним комунальним підприємством «Перещепенське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» було самостійно подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з екологічного податку на загальну суму 7237 грн. 00 коп.
За несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань з екологічного податку відповідачу була нарахована пеня в сумі 00 грн. 02 коп.
Згідно пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.129.1.1 п. 129.1 ст.129 Податкового Кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Станом на 10.08.2012 р. внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань та пені, відповідач має податкову заборгованість, на загальну суму 250281 грн. 01 коп.
Згідно п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України, Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З огляду на вищевикладені обставини, суд доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Що стосується клопотання відповідача про відстрочення виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Порядок вирішення зазначеного питання визначений положеннями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змісту якої вбачається, що його вирішення відбувається на стадії виконання судового рішення. Так, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
За змістом ст. 255 КАС України виконанню підлягає судове рішення, яке набрало законної сили. За викладених обставин, відповідач має право звернутися до адміністративного суду першої інстанції із заявою про відстрочення або розстрочення виконання даного судового рішення після набрання ним законної сили та видачі виконавчого листа.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158 - 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби - задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків Дніпропетровського обласного комунального підприємства «Перещепинське виробниче об'єднання житлово - комунального господарства» на користь держави податковий борг на загальну суму 250281 грн. 01 коп. (двісті п'ятдесят тисяч двісті вісімдесят одна гривня одна копійка), а саме:
Державний бюджет:
- Податок на додану вартість (14010100) - 243043 грн. 99 коп. - р/р 31117029700191;
Місцевий бюджет:
- Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місця чи
на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (19010300) - 7237 грн. 02 коп. - р/р 33111364700195. Отримувач : УДКСУ у Новомосковському районі Дніпропетровської області, код 37951057, банк отримувач: ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська, МФО 805012).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови складений 22.10.2012 р.
Суддя П.О.Борисенко