ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21
___________________________
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про визнання банкрутом
17.12.2012 № 05/1-08/9783/2012
Суддя Кадар Й.Й., розглянувши матеріали
за заявою Обласного комунального підприємства „Закарпаттеплокомуненерго", м. Ужгород
про банкрутство Обласного комунального підприємства „Закарпаттеплокомуненерго" (м. Ужгород, вул. Брестська, 3, код ЄДРПОУ 05465241)
ВСТАНОВИВ:
Заявник в нормативне обґрунтування заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ОКП „Закарпаттеплокомуненерго" крім положень ст. 110 Цивільного кодексу України, покликається на п. 5 ст. 11 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Вищезазначений Закон набирає чинності з 19.01.2013р.
Відповідно до норм діючого законодавства про банкрутство подана заява про порушення справи про банкрутство підлягає розгляду в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Як вбачаєтьсчя з тексту заяви про порушення провадження у справі про банкрутство обласного комунального підприємства „Закарпаттеплокомуненерго", рішенням двадцять першої сесії V скликання Закарпатської обласної ради № 696 від 04.12.2008р. та наказом Управління житлово -комунального господарства Закарпатської облдержадміністрації прийнято рішення про припинення діяльності ОКП „Закарпаттеплокомуненерго", створення ліквідаційної комісії та встановлено порядок проведення ліквідації боржника. Ліквідаційною комісією встановлено, що кредиторська заборгованість становить 9096 тис. грн., активів та майна у ОКП „Закарпаттеплокомуненерго" для задоволення вимог кредиторів не достатньо, а тому відповідно до ст. 110 Цивільного кодексу України та п. 5 ст. 11 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідаційна комісія ОКП „Закарпаттеплокомуненерго" звернулася до господарського суду Закарпатської області з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ОКП „Закарпаттеплокомуненерго".
Подана заява не містить відомостей перелічених в статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та підлягає поверненню з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 60 ГК України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає, ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 4. ст. 105 ЦК України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
У відповідності до частини першої статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про проведення державної реєстрації юридичної особи, про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи тощо підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Згідно з статтею 1 вказаного Закону спеціалізований друкований засіб масової інформації - видання спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.
"Бюлетень державної реєстрації" є єдиним спеціалізованим друкованим засобом масової інформації, в якому обов'язково розміщуються відомості про реєстраційні дії, зокрема, відомості про прийняття засновниками (учасниками) рішення щодо припинення юридичної особи. Таке повідомлення здійснюється за встановленою формою і містить всі передбачені законом обов'язкові реквізити.
Згідно листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.08.2009 № 9786, публікація у Бюлетені державної реєстрації повідомлення про припинення юридичної особи і порядок та строк заявлення кредиторами вимог до неї є належним виконанням вимог ч. 4 ст. 105 ЦК України.
До матеріалів заяви ліквідаційної комісії ОКП „Закарпаттеплокомуненерго" про порушення справи про банкрутство не доданий проміжний ліквідаційний баланс, складений відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України, який затверджується учасниками юридичної особи (матеріали заяви містять тільки фінансовий звіт боржника станом на 01.10.2012р.).
До заяви не додані докази про розміщення оголошення в офіційному друкованому виданні - "Бюлетень державної реєстрації" про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами заяв до неї відповідно до ч. 4 ст. 105 ЦК України.
Наявний в матеріалах заяви список кредиторів не містять належний перелік кредиторів та їх повне найменування та адреси, доказів на підтвердження кредиторських вимог (платіжні документи, претензії, акти звірок, позовні заяви, виконавчі документи, тощо).
Відсутні посилання на факти: здійснення належної оцінки наявного майна боржника; наявності/відсутності заставленого майна боржника (витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та з Державного реєстру обтяжень рухомого майна), повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства у встановленому законодавством порядку, які необхідні для встановлення наявності чи відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 51 Закону, вказані обставини, виходячи з вимог Закону, повинні бути в наявності та з'ясовані на момент порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою.
Таким чином, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст. 60 Господарського кодексу України, публікації комісією з припинення юридичної особи (ліквідаційною комісією) повідомлення в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст. 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону, яка передбачає вказана процедура банкрутства.
Відповідно до абз. 3 ч.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону із урахуванням особливостей ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст.ст. 5, 7, 9, п. 1, ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Обласного комунального підприємства „Закарпаттеплокомуненерго" повернути без розгляду.
2. Заяву на 5-ти аркушах та додані до неї документи на 32 аркушах повернути заявнику.
3. Судовий збір, сплачений платіжним дорученням №149 від 12.12.2012 р. в сумі 5 365,00 грн. (п'ять тисяч триста шістдесят п'ять гривень) підлягає поверненню з Державного бюджету України Обласному комунальному підприємству „Закарпаттеплокомуненерго" (м. Ужгород, вул. Брестська, 3, код ЄДРПОУ 05465241) на підставі ст. 7 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 р. №3674-VІ.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Суддя Й.Й.Кадар