Ухвала суду № 28084540, 19.12.2012, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.12.2012
Номер справи
6-1586/12
Номер документу
28084540
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 6-1586/12

Категорія

У Х В А Л А

19 грудня 2012 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Мельника А.В.,

при секретарі - Борисенко А. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Єжова М.В. про зміну способу і порядку виконання рішення

В С Т А Н О В И В :

Державний виконавець звернувся до суду з поданням в якому просить змінити спосіб та порядок виконання рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн., вказану суму списати з р/р Головного управління Державного казначейства України № 35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві. - шляхом стягнення вказаних коштів у сумі 4963,00 грн. з Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/2, м. Київ, 01021).

В обґрунтування подання зазначає, що в провадженні відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України (далі - Відділ) перебуває виконавче провадження з виконання рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн. Вказану суму списати з р/р Головного управління Державного казначейства України № 35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві.

За даним виконавчим документом боржником є Міністерство фінансів України (вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), стягувачем - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1).

Постановою від 26.01.2011 відкрито виконавче провадження з виконаннявказаного виконавчого документу, копії якої направлено стягувачу до відома та виконання, а також зобов'язано боржника добровільно виконати рішення суду у семиденний термін з дня отримання даної постанови.

Оскільки вказане судове рішення боржником виконано не було на його адресу направлено вимогу державного виконавця, якою зобов'язано Міністерство фінансів України виконати в повному обсязі рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано виконавчий лист №2-1292/01 від 06.06.2002 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн.

Боржником на виконання вказаного рішення суду та вимоги державного виконавця повідомлено відділ листом від 22.06.2012 №31-15030-03-27/Є15899 (копія листа додається) про обставини, що унеможливлюють Міністерством фінансів України виконати зазначений виконавчий документ.

Відповідно до частини другої статті 95 Конституції України будь-які видатки держави на загально - суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно законом про Державний бюджет України.

Статтею 7 Бюджетного кодексу України (далі - Бюджетний кодекс) передбачено принцип цільового використання коштів, тобто бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями.

Будь-які видатки та платежі з бюджету можна здійснювати лише при наявності бюджетних призначень, які передбачені законом про Державний бюджет України.

Статтею 22 Бюджетного кодексу встановлено, що для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів.

Частинами 1 та 2 статті 23 Бюджетного кодексу передбачено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному Бюджетним кодексом.

Частиною 1 статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема, передбачено, що організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом, здійснює Державна судова адміністрація України. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.

Згідно з Положенням про Державну судову адміністрацію України, затвердженим рішенням Ради суддів України від «22» жовтня 2010 року № 12, Державна судова адміністрація України здійснює функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування; здійснює матеріальне і соціальне забезпечення працівників апарату судів та ДСА України; забезпечує у межах своїх повноважень медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів, у тому числі суддів у відставці, працівників апарату судів, уживає заходів щодо забезпечення їх благоустроєним житлом.

До 2004 року Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік загальнодержавні видатки, списання яких можна проводити за рахунок загальних доходів Державного бюджету України, зокрема на виконання судових рішень про безспірне списання на користь суддів заборгованості з виплат, встановлених законодавством матеріальних та соціально-побутових гарантій суддям, не передбачались.

У 2004 році Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» від 17.06.2004 № 1801-IV внесено зміни до додатку № З Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік», яким встановлено розподіл видатків Державного бюджету України на 2004 рік.

Відповідно до зазначеної у вказаному додатку бюджетної програми КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» в Державному бюджеті на 2004 рік передбачалися видатки у розмірі 1067,2 тис. грн. на виконання рішень судів на користь судців.

Законами України про Державний бюджет України на 2005-2010 роки за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь судців» передбачались видатки у розмірі 9500 тис. грн. щорічно, а Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» - 8573,8 тис. грн.( в редакції від 23.12.2010), та 5634,30 тис. грн. відповідно до Закону України від 04.11.2011 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Законом України про Державний бюджет України на 2012 рік за бюджетною програмою КПКВ 050П50 «Виконання рішень судів на користь суддів» передбачено видатки у розмірі 10000 тис. грн.

Головним розпорядником коштів державного бюджету щодо виконання зазначеної бюджетної програми є Державна судова адміністрація України.

Враховуючи викладене, виконання рішень судів вказаної категорії має здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених в Державному бюджеті головному розпоряднику бюджетних коштів - Державній судовій адміністрації України, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.

Статтями 119, 121 Бюджетного кодексу України встановлено відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів та порушення бюджетного законодавства, крім того, використання службовою особою бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню тягне кримінальну відповідальність, визначену статтею 210 Кримінального кодексу України.

Крім того слід зазначити, що Державна судова адміністрація України самостійно перераховує грошові кошти стягувачам в порядку черговості згідно реєстру виконавчих документів по стягненню коштів на користь суддів, складеного в порядку надходження виконавчих документів на виконання до державної виконавчої служби і затвердженого протоколом спільної наради від 30.03.2009 року між Міністерством юстиції України та Державною судовою адміністрацією України.

Зазначені обставини унеможливлюють виконання Міністерством фінансів України рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01.

Також слід зазначити, що в резолютивній частині виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва №2-1292/01 від 06.06.2002 чітко визначено, що суму боргу необхідно списати з розрахункового рахунку Головного управління Державного казначейства України №35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві. Однак, відповідно до інформаційної довідки завідувача сектору обліку депозитних сум списання коштів з рахунку зазначеному у виконавчому документі є неможливим з наступних підстав.

З метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління указом Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» Державне казначейство України (код 20055032) реорганізовано у Державну казначейську службу України (код 37567646).

Вказані обставини унеможливлюють примусове списання грошових коштів з рахунку визначеного в резолютивній частині виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва №2-1292/01 від 06.06.2002.

Особи які беруть участь в справі в судове засідання не з'явились.

Дослідивши подання та матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що в провадженні відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України (далі - Відділ) перебуває виконавче провадження з виконання рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн. Вказану суму списати з р/р Головного управління Державного казначейства України № 35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві.

За даним виконавчим документом боржником є Міністерство фінансів України (вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), стягувачем - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1).

Постановою від 26.01.2011 відкрито виконавче провадження з виконаннявказаного виконавчого документу, копії якої направлено стягувачу до відома та виконання, а також зобов'язано боржника добровільно виконати рішення суду у семиденний термін з дня отримання даної постанови.

Оскільки вказане судове рішення боржником виконано не було на його адресу направлено вимогу державного виконавця, якою зобов'язано Міністерство фінансів України виконати в повному обсязі рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано виконавчий лист №2-1292/01 від 06.06.2002 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн.

Боржником на виконання вказаного рішення суду та вимоги державного виконавця повідомлено відділ листом від 22.06.2012 №31-15030-03-27/Є15899 (копія листа додається) про обставини, що унеможливлюють Міністерством фінансів України виконати зазначений виконавчий документ.

Відповідно до частини другої статті 95 Конституції України будь-які видатки держави на загально - суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно законом про Державний бюджет України.

Статтею 7 Бюджетного кодексу України (далі - Бюджетний кодекс) передбачено принцип цільового використання коштів, тобто бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями.

Будь-які видатки та платежі з бюджету можна здійснювати лише при наявності бюджетних призначень, які передбачені законом про Державний бюджет України.

Статтею 22 Бюджетного кодексу встановлено, що для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів.

Частинами 1 та 2 статті 23 Бюджетного кодексу передбачено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному Бюджетним кодексом.

Частиною 1 статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема, передбачено, що організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом, здійснює Державна судова адміністрація України. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.

Згідно з Положенням про Державну судову адміністрацію України, затвердженим рішенням Ради суддів України від «22» жовтня 2010 року № 12, Державна судова адміністрація України здійснює функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування; здійснює матеріальне і соціальне забезпечення працівників апарату судів та ДСА України; забезпечує у межах своїх повноважень медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів, у тому числі суддів у відставці, працівників апарату судів, уживає заходів щодо забезпечення їх благоустроєним житлом.

До 2004 року Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік загальнодержавні видатки, списання яких можна проводити за рахунок загальних доходів Державного бюджету України, зокрема на виконання судових рішень про безспірне списання на користь суддів заборгованості з виплат, встановлених законодавством матеріальних та соціально-побутових гарантій суддям, не передбачались.

У 2004 році Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» від 17.06.2004 № 1801-IV внесено зміни до додатку № З Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік», яким встановлено розподіл видатків Державного бюджету України на 2004 рік.

Відповідно до зазначеної у вказаному додатку бюджетної програми КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» в Державному бюджеті на 2004 рік передбачалися видатки у розмірі 1067,2 тис. грн. на виконання рішень судів на користь судців.

Законами України про Державний бюджет України на 2005-2010 роки за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь судців» передбачались видатки у розмірі 9500 тис. грн. щорічно, а Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» - 8573,8 тис. грн.( в редакції від 23.12.2010), та 5634,30 тис. грн. відповідно до Закону України від 04.11.2011 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Законом України про Державний бюджет України на 2012 рік за бюджетною програмою КПКВ 050П50 «Виконання рішень судів на користь суддів» передбачено видатки у розмірі 10000 тис. грн.

Головним розпорядником коштів державного бюджету щодо виконання зазначеної бюджетної програми є Державна судова адміністрація України.

Враховуючи викладене, виконання рішень судів вказаної категорії має здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених в Державному бюджеті головному розпоряднику бюджетних коштів - Державній судовій адміністрації України, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.

Статтями 119, 121 Бюджетного кодексу України встановлено відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів та порушення бюджетного законодавства, крім того, використання службовою особою бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню тягне кримінальну відповідальність, визначену статтею 210 Кримінального кодексу України.

Крім того слід зазначити, що Державна судова адміністрація України самостійно перераховує грошові кошти стягувачам в порядку черговості згідно реєстру виконавчих документів по стягненню коштів на користь суддів, складеного в порядку надходження виконавчих документів на виконання до державної виконавчої служби і затвердженого протоколом спільної наради від 30.03.2009 року між Міністерством юстиції України та Державною судовою адміністрацією України.

Зазначені обставини унеможливлюють виконання Міністерством фінансів України рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01.

Також слід зазначити, що в резолютивній частині виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва №2-1292/01 від 06.06.2002 чітко визначено, що суму боргу необхідно списати з розрахункового рахунку Головного управління Державного казначейства України №35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві. Однак, відповідно до інформаційної довідки завідувача сектору обліку депозитних сум списання коштів з рахунку зазначеному у виконавчому документі є неможливим з наступних підстав.

З метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління указом Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» Державне казначейство України (код 20055032) реорганізовано у Державну казначейську службу України (код 37567646).

Вказані обставини унеможливлюють примусове списання грошових коштів з рахунку визначеного в резолютивній частині виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва №2-1292/01 від 06.06.2002.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.

На підставі викладеного та керуючись ст. 378 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Подання задовольнити.

Змінити спосіб та порядок виконання рішення Печерського районного суду м. Києва на підставі якого видано дублікат виконавчого листа Печерського районного суду м. Києва від 06.06.2002 № 2-1292/01 про стягнення з Міністерства фінансів України на користь ОСОБА_2, компенсацію за невикористане службове обмундирування в розмірі 4963 грн., вказану суму списати з р/р Головного управління Державного казначейства України № 35133300101, МФО 300001, код 20055032, ОПЕРУ управління НБУ в м. Києві. - шляхом стягнення вказаних коштів у сумі 4963,00 грн. з Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/2, м. Київ, 01021).

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а особою яка була відсутня при проголошенні ухвали протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя