Постанова № 28076234, 12.12.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.12.2012
Номер справи
2а/1270/9623/2012
Номер документу
28076234
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №11.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 грудня 2012 року Справа № 2а/1270/9623/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Лисичанську Луганської області до відділу Державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції, третя особа - публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язати вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

03 грудня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Лисичанську Луганської області до відділу Державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції, третя особа - публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля», в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Відділу державної виконавчої служби Лисичанського МУЮ щодо невиконання виконавчих листів по стягненню заборгованості по страховим внескам та пені з ПАТ «Лисичанськвугілля»

- зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Лисиачнського міського управління юстиції виконати передбачені законом дії, щодо стягнення заборгованості по страховим внескам та пені з ПАТ «Лисичасньквугілля»

- зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Лисичанського міського правління юстиції внести вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України в м.Лисичанську до 4 черги вимог стягувачів.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено наступне.

26 листопада 2012 року головним спеціалістом з юридичних питань відділення виконавчої дирекції Фонду в м.Лисичанську було проведено ознайомлення зі станом виконавчого провадження згідно статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» у відділі державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції по матеріалам, переданих Відділенням по публічному акціонерному товариству «Лисичанськвугілля».

На виконанні у відділі державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції Луганської області знаходиться 21 виконавчий документ про стягнення з ПАТ «Лисичанськвугілля» на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Лисичанську заборгованості по страховим внескам та пені на загальну суму 20 655 157 грн. 88 коп.

Позивач посилаючись на норми Закону України «Про виконавче провадження» вважає, що відділом ДВС Лисичанського МУЮ не було здійснено необхідних заходів передбачених Законом щодо своєчасного і повного виконання виконавчих листів що перебувають на примусовому виконанні в відділі ДВС, а також не було прийнято відповідних заходів з їх примусового виконання у встановлений Законом України «Про виконавче провадження» строк.

У 2011 році Відділенням була направлена скарга до начальника відділу Лисичанського МУЮ на бездіяльність державного виконавця. У відповіді зазначено, що державним виконавцем проводяться всі необхідні заходи примусового виконання виконавчих документів, згідно Закону України «Про виконавче провадження». Потім Відділенням була спрямована скарга Начальнику Головного управління юстиції у Луганській області на бездіяльність начальника відділу державної виконавчої служби Лисичанського МУЮ. Відповіді не отримали взагалі.

27.03.2012 р. Відділенням була спрямована скарга Начальнику відділу Головного управління юстиції у Луганській області на бездіяльність начальника відділу державної виконавчої служби Лисичанського МУЮ. У відповіді, яку ми отримали 12.07.2012 р., вимоги висунуті у скарзі взагалі не розглядались.

Відповідь надійшла без підпису начальника Головного управління юстиції у Луганській області та носить загальний характер.

В зв'язку з бездіяльністю відділу ДВС Лисичанського МУЮ Відділенням 25.09.2012 р. знову була направлена скарга до Головного управління юстиції у Луганській області. Відповідь не отримали.

В силу статті 44 Закону України «Про виконавче провадження» вимоги стягувачів за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням задовольняються у четверту чергу. Відділ ДВС Лисичанського МУЮ ставить вимоги Відділення у 5 (п'яту) чергу

За таких обставин позивач просить задовольнити позов в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав надав пояснення аналогічні викладеному в адміністративному позові, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, надав письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що бездіяльність державного виконавця при примусовому виконанні зведеного виконавчого провадження № 1342962 відсутня, жодної вимоги Закону України «Про виконавче провадження» порушено не було.

Зазначає, що на виконання норм Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем з примусового виконання виконавчих проваджень щодо стягнення суми заборгованості на користь позивача з ПАТ «Лисичанськвугілля» було 21.01.2011 винесено постанову про арешт всього рухомого майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, 26.09.2011 проведено опис й арешт нерухомого майна ВП «Шахта Новодружеська» ВАТ «Лисичанськвугілля», а саме: будівлі за адресою: Луганська область, м. Новодружеськ, вул. Мира, 21.

Згідно відповіді Управління держкомзему м. Лисичанськ, що за ВАТ «Лисичанськвугілля» земельних ділянок не зареєстровано.

Станом на 11.12.2012 ВВД ФСС в м. Лисичанську по вищезазначеним виконавчим документам була перерахована часткова сплата боргу, а саме:

- з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» у сумі 1489 462 грн.;

- з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» у сумі 350 415,16 грн.;

- з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «Шахта Привільнянська» у сумі 612 847,55 грн.;

- з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «Шахта Новодружеська» у сумі 483 511,65 грн.

Також посилаючись на статтю 44 Закону України «Про виконавче провадження» Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Лисичанську, як стягувач відноситься до п'ятої черги.

Відповідно до частини 2 статті 30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, але строк проведення виконавчих дій щодо зведеного виконавчого провадження відраховується з моменту приєднання до зведеного виконавчого провадження останнього виконавчого документа. Так як останнє виконавче провадження приєднано до зведеного виконавчого провадження 09.11.2012 строк проведення виконавчих дій щодо зведеного виконавчого провадження не порушено.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причин неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Згідно з ч.5 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом 10 днів після відкриття провадження у справі.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби (частина 3 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України).

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України від 21.04.1999 № 606-ХІV "Про виконавче провадження" (далі посилання на норми Закону України від 21 квітня 1999 року №606-ХІV «Про виконавче провадження» (надалі-Закон №606) наводяться в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року №2677-VI «Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)").

Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення) (стаття 1 Закону №606).

Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР «Про державну виконавчу службу» завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону №606 примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" (ч.2 ст.2 Закону №606).

Статтею 5 Закону №606 визначено що вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України,

Частинами 1,2 ст.8 Закону №606 встановлено, що сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Статтею 11 Закону №606 визначені обов'язки і права державних виконавців, - державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; а ст.12 Закону України "Про виконавче провадження" встановлені гарантії прав громадян і юридичних осіб у виконавчому провадженні

У відповідності із статтею 17 Закону №606, примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.

Відповідно до статті 25 Закону №606 державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до статті 27 Закону №606, у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Заходами примусового виконання рішень згідно із статтею 32 Закону №606 є: 1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням.

Як вбачається з матеріалів справи Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Лисичанську Луганської області звернулось до Відділу Державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції за примусовим виконанням виконавчих листів виданих Луганським окружним адміністративним судом щодо стягнення з ПАТ «Лисичанськвугілля» сум заборгованості зі сплати страхових внесків в зв'язку з чим відповідачем по справі було прийнято постанови про відкриття виконавчих проваджень, а саме:

- постанови від 21 липня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-25167/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 12 липня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Д.Ф.Мельникова» суми боргу в розмірі 3550798,72грн., ВП №20740439 (а.с.24,25)

- постанови від 13 вересня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-3556/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 20 серпня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Д.Ф.Мельникова» суми боргу в розмірі 1457631,84грн., ВП №21306513 (а.с.26,27)

- постанови від 27 травня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-1115/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 23 травня 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Д.Ф.Мельникова» суми боргу в розмірі 1714186,26грн., ВП №26774174 (а.с.28,29)

- постанови від 08 грудня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-8793/11/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 02 грудня 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Д.Ф.Мельникова» суми боргу в розмірі 958177,68грн., ВП №30271865 (а.с.30,31)

- постанови від 02 листопада 2012 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а/1270/6278/2012 який видано Луганським окружним адміністративним судом 26 вересня 2012 року щодо стягнення з ПАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Д.Ф.Мельникова» суми боргу в розмірі 527229,21грн., ВП №35057148 (а.с.32,33)

- постанови від 12 квітня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-25165/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 29 березня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» суми боргу в розмірі 2 079 757,68грн., ВП №18577763 (а.с.34,37)

- постанови від 13 січня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-3562/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 14 грудня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Г.Г.Капустіна» суми боргу в розмірі 673773,91грн., ВП №21306513 (а.с.38,39)

- постанови від 16 лютого 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-118/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 31 грудня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Г.Г.Капустіна» суми боргу в розмірі 710981,33грн., ВП №24505996 (а.с.40,41)

- постанови від 21 жовтня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-5120/11/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 10 жовтня 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта ім..Г.Г.Капустіна» суми боргу в розмірі 549130,22грн., ВП №29409332 (а.с.42,43)

- постанови від 22 січня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-25168/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 21 грудня 2009 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 829892,48грн., ВП №16805014 (а.с.44,45)

- постанови від 12 квітня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-27495/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 29 березня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 1 568 516,28грн., ВП №18578799 (а.с.46,47)

- постанови від 13 вересня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-3563/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 25 серпня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 724681,71грн., ВП №21306392 (а.с.48,49)

- постанови від 18 листопада 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-1116/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 03 листопада 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 769809,03грн., ВП №22715041 (а.с.50,51)

- постанови від 21 жовтня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-5128/11/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 10 жовтня 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 623620,21грн., ВП №29409281 (а.с.52,53)

- постанови від 05 вересня 2012 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а/1270/4552/2012 який видано Луганським окружним адміністративним судом 21 серпня 2012 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Привільнянська» суми боргу в розмірі 332548,34грн., ВП №34192051 (а.с.54,55)

- постанови від 22 січня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-25169/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 21 грудня 2009 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 526 161,95грн., ВП №16804664 (а.с.56,57)

- постанови від 13 вересня 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-27501/09/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 13 серпня 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 1033595,21грн., ВП №21306235 (а.с.58,59)

- постанови від 18 листопада 2010 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-1117/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 03 листопада 2010 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 558042,25грн., ВП №22714907 (а.с.60,61)

- постанови від 16 лютого 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-3560/10/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 03 лютого 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 585406,39грн., ВП №24505685 (а.с.62,63)

- постанови від 21 жовтня 2011 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-5124/11/1270 який видано Луганським окружним адміністративним судом 10 жовтня 2011 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 392849,54грн., ВП №29409374 (а.с.64,65)

- постанови від 05 вересня 2012 року про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2а/1270/4520/2012 який видано Луганським окружним адміністративним судом 21 серпня 2012 року щодо стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» в особі ВП «шахта Новодружеська» суми боргу в розмірі 235466,74грн., ВП №34192054 (а.с.66,67)

Судом під час розгляду справи встановлено, що відділом Державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції було приєднано всі вищезазначені виконавчі провадження до зверненого виконавчого провадження №1342962, а саме:

постановою від 28 липня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №20740439 (а.с.81)

постановою від 20 вересня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №21306513 (а.с.82)

постановою від 03 червня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №26774174 (а.с.83)

постановою від 14 грудня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №30271865 (а.с.84)

постановою від 09 листопада 2012 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №35057148 (а.с.85)

постановою від 14 квітня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №18577763 (а.с.86)

постановою від 20 січня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №23980535 (а.с.87)

постановою від 23 лютого 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №24505996 (а.с.88)

постановою від 28 жовтня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №29409332 (а.с.89)

постановою від 29 січня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №16805014 (а.с.90)

постановою від 19 квітня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №18578799 (а.с.91)

постановою від 16 вересня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №21306392 (а.с.92)

постановою від 19 листопада 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №22715041 (а.с.93)

постановою від 28 жовтня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №29409281 (а.с.94)

постановою від 12 вересня 2012 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №34192051 (а.с.95)

постановою від 28 січня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №16804664 (а.с.96)

постановою від 16 вересня 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №21306235 (а.с.97)

постановою від 25 листопада 2010 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №22714907 (а.с.98)

постановою від 23 лютого 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №24505685 (а.с.99)

постановою від 28 жовтня 2011 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №29409374 (а.с.100)

постановою від 12 вересня 2012 року про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження було приєднано до зазначеного зведеного виконавчого провадження виконавче провадження №34192054 (а.с.101)

Відповідно до ст..30 «Про виконавче провадження» № 606-XIV, 21.04.1999 державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строк здійснення виконавчого провадження не включає час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження на період проведення експертизи чи оцінки майна, виготовлення технічної документації на майно, реалізації майна боржника, час перебування виконавчого документа на виконанні в адміністрації підприємства, установи чи організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця, які здійснюють відрахування із заробітної плати (заробітку), пенсії та інших доходів боржника.

Строк здійснення зведеного виконавчого провадження обчислюється з моменту приєднання до такого провадження останнього виконавчого документа.

За таких обставин суд зауважує, що строк передбачений ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» № 606-XIV, 21.04.1999 протягом якого державний виконавець зобов'язаний вчинити всі передбачені Законом дії по зазначеному зведеному виконавчому провадженню ще не сплинув, оскільки останній виконавчий документ відповідно до якого було відкрито виконавче провадження було приєднано до зведеного виконавчого провадження №1342962 про стягнення сум з ПАТ «Лисичанськвугілля» лише 09 листопада 2012 року.

За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність бездіяльності державного виконавця при виконанні рішень суду, а тому вимоги Луганського міського центру зайнятості в цій частині не підлягають задоволенню.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод та інтересів фізичної чи юридичної особи.

Щодо вимоги позивача щодо зобов'язання відділу Державної виконавчої служби Лисичанського МУЮ виконати передбачені законом дії по стягненню заборгованості по страховим внескам та пені з ПАТ «Лисичанськвугілля» судом вважаються передчасно заявленими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки дії суб'єкта владних повноважень відносно проведення процедури по виконанню виконавчого провадження відносяться виключно до компетенції органів державної виконавчої служби, а відтак вимога в цій частині є передчасною

Відповідно до статті 44 Закону України "Про виконавче провадження" у разі якщо сума, стягнута з боржника, недостатня для задоволення всіх вимог за виконавчими документами, вона розподіляється державним виконавцем між стягувачами в порядку черговості, встановленому цією статтею:

1) у першу чергу задовольняються забезпечені заставою вимоги щодо стягнення з вартості заставленого майна;

2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника;

3) у третю чергу задовольняються вимоги працівників, пов'язані з трудовими правовідносинами;

4) у четверту чергу задовольняються вимоги стягувачів за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, вимоги щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо податків та інших платежів до бюджету, вимоги органів страхування з обов'язкового страхування (крім вимог щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування);

6) у шосту чергу задовольняються всі інші вимоги.

Вимоги стягувачів кожної наступної черги задовольняються після задоволення в повному обсязі вимог стягувачів попередньої черги. У разі якщо стягнута сума недостатня для задоволення в повному обсязі усіх вимог однієї черги, вимоги задовольняються пропорційно до належної кожному стягувачу суми. Вимоги стягувачів щодо виплати заборгованості із заробітної плати задовольняються в порядку надходження виконавчих документів. Стягнута з боржника сума розподіляється між стягувачами згідно з виконавчими документами, за якими відкрито виконавчі провадження на день зарахування стягнутої суми на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

Щодо позовної вимоги відповідно до якої позивач просить внести вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України в м.Лисичанську до четвертої черги, суд вважає за необхідне зазначити наступне, під час розгляду справи представником позивача не надано жодного доказу на підтвердження порушення державним виконавцем вимог ст..44 Закону України «Про виконавче провадження». Єдиною підставою для звернення позивача з даною вимогою є акт від 26 листопада 2012 року в якому в пункті 22 зазначено, що черговість задоволення боргів до відділення ВД Фонду СНВ України в м.Лисичанську - 5 черга. Суд вважає, що зазначення оцівцем в акті цифри "5", замість цифри "4" жодним чином не впливає на права позивача, визначення черговості та віднесення вимог позивача до 4 черги закріплене законом та не потребує додаткового зобов'язання з боку суду. Позивачем не доведено порушення відповідачем порядку розподілу коштів для задоволення вимог стягувачів, тобто не доведено наявності самого предмету судового захисту - порушеного права.

За таких обставин у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Лисичанську Луганської області до відділу Державної виконавчої служби Лисичанського міського управління юстиції, третя особа - публічне акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язати вчинити певні дії відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 17 грудня 2012 року.

Суддя А.М. Каюда