Постанова № 28060758, 12.12.2012, Фортечний районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Кіровський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
12.12.2012
Номер справи
1109/9352/12
Номер документу
28060758
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1109/9352/12

Номер провадження 2-а/1109/1039/12

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2012 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі: головуючого судді - Панфілової А.В.

при секретарі - Тендюк К. М.

за участю прокурора - Дерев»янко Я.В.

розглянувши в судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області, Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, Кіровоградської районної ради Кіровоградської області , Головне управління Держземагенства у Кіровоградській області, Управлінння Деркомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області треті особи Кіровоградське обласне управління водних ресурсів, Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства та Головне управління Державного казначейства служби України в Кіровоградській області про визнання недійсними пунктів розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р та від 22.08.2007 року № 512-р, визнання протиправними дії, визнання недійсними земельних торгів - конкурсу з набуття права оренди земельної ділянки, відшкодування шкоди, завданої незаконним розпорядженням, діями та бездіяльністю суб'єкта владних повноважень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачів про визнання протиправним та скасувати абзац 4 пункту 1 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р "Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року"; визнати протиправним та скасувати пункт 4 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 22.08.2007 року № 512-р "Про внесення змін до розпоряджень та про визнання таким, що втратив чинність пункт розпорядження"; визнати недійсними земельні торги - конкурс з набуття права оренди земельної ділянки НОМЕР_1 земель водного фонду загальною площею 0,7532 га, у тому числі: 06931 га - інших захисних насаджень, 0,0601 га - не вкритих лісовою рослинністю на конкурентних засадах, що відбувся 14.05.2007 року; та після неодноразових уточнень до позову просить : стягнути з Обознівської сільської ради з місцевого бюджету Обознівської сільської ради грошові кошти в сумі - 26300,00 грн.; стягнути з Кіровоградської районної ради з районного бюджету Кіровоградського району Кіровоградської області грошові кошти в сумі - 52600,00 грн.; стягнути з управління Держкомзему Кіровоградському районі Кіровоградської області за рахунок коштів державного бюджету грошові кошти в сумі - 52600,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та в обгрунтування зазначила, що 23.04.2009 року головою Кіровоградської районної державної адміністрації було затверджено перелік земельних ділянок, які Кіровоградська райдержадміністрація пропонує надати у користування (на умовах оренди) на конкурсній основі у Кіровоградському районі Кіровоградської області. 16.05.2007 року між позивачем та Кіровоградським районним відділом земельних ресурсів було укладено угоду № 52 про умови участі в земельному конкурсі з набуттям права оренди земельних ділянок державної власності на конкурсних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації.

Відповідно до п. 11 угоди № 52 від 16.05.2007 року рішення земельної конкурсної комісії закріплене протоколом є підставою для прийняття відповідного розпорядження головою Кіровоградської районної державної адміністрації про дозвіл на розробку проекту землеустрою.

30.05.2007 року головою Кіровоградської районної державної адміністрації було прийняте розпорядження № 316-р «Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року".

Згідно з пунктом 1 розпорядження позивачу надали дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки НОМЕР_1 земель водного фонду площею 0,7532 га, у тому числі: 0,03066 га - інші захисні насадження, 0,4466 га - невкритих лісовою рослинністю на умовах оренди терміном на 10 років для культурно-оздоровчих цілей за рахунок земель водного фонду на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області.

22.08.2007 року розпорядженням голови Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області було прийняте розпорядження № 512-р „Про внесення змін до розпоряджень та про визнання таким, що втратив чинність пункт розпорядження".

Згідно з пунктом 4 розпорядження № 512-р від 22.08.2007 року внести зміни до розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р „Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року", а саме: у абзаці 3 пункту 1 розпорядження слова: „загальною площею 0,7532 у тому числі: 0,3066 га - інші захисні насадження, 0,4466 га - невкритих лісовою рослинністю" замінити словами: „загальною площею 0,7532 га, у тому числі: 0,6931 га - інших насаджень, 0,0601 га - не вкритих лісовою рослинністю".

На початку 2012 року позивач був ознайомлений з висновком Кіровоградського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства № 01-12/1147 до листа погодження № 746 по проекту розпорядження голови облдержадміністрації „Про надання земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для культурно-оздоровчих цілей".

Згідно з висновком від 23.09.2010 року № 01-12/1147 Кіровоградське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства відмовило у затвердженні проекту розпорядження голови Кіровоградської облдержадміністрації виходячи з того, що: 1) проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 не погоджений з органами водного господарства, що передбачено статтею 151 Земельного кодексу України (висновок з обґрунтуваннями щодо неможливості надання даної земельної ділянки в оренду було надано Головному управлінню Держкомзему у Кіровоградській області листом від 22.07.2010р. №01-12/862); 2) запроектована земельна ділянка площею 0,7532 га знаходиться в постійному користуванні Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства згідно державного акту ЯЯ №155682 від 19.09.2005 року, кадастровий номер 3522585800:02:000:8002; 3) земельна ділянка яка відводиться, відповідно до статті 88 Водного кодексу України та статті 60 Земельного кодексу України знаходиться в межах прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища.

Позивач вважає, що абзац 4 пункту 1 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р та пункту 4 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 22.08.2007 року № 512-р є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а земельні торги недійсними із зазначених вище підстав з поси ланням на протест прокурора та неможливості його виконання Кіровоградською районною державною адміністрацією.

Представник позивача зазначає , що рішення про вилучення земельної ділянки з постійного користування Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства Кіровоградською районною державною адміністрацією позивачу надано не було.

Зазначає,що відповідно до ч. 1 ст. 136 ЗК України в редакції 2007 року органи державної влади або органи місцевого самоврядування, державні органи приватизації, уповноважені примати рішення про відчуження земель, що перебувають у державній чи комунальній власності, визначають переліки земельних ділянок, призначених для продажу суб'єктам підприємницької діяльності під забудову та на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, на земельних торгах. Та посилається , що згідно з п.1.9 Порядку проведення земельного конкурсу з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації затвердженого розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 19.12.2006 року за № 707-р організатором з проведення конкурсу є Кіровоградський районний відділ земельних ресурсів до повноважень якого входить організаційна робота по підготовці земельних ділянок із земель державної власності для передачі в оренду, в тому числі на конкурентних засадах, з залученням відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для виготовлення відповідної документації та надання висновків (містобудівних, агротехнічних, санітарних, екологічних та ін.); підготовка переліку земельних ділянок, які пропонується подати на конкурс для розгляду Кіровоградською районною державною адміністрацією. Згідно з п. 3.1. Порядку проведення земельного конкурсу з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації затвердження переліку об'єктів земельного конкурсу Кіровоградською районною державною адміністрацією є згодою на розробку організатором конкурсної документації об'єктів конкурсу (інформаційного пакету).

17.05.2007 року Кіровоградським районним відділом земельних ресурсів було розроблено інформаційний пакет документів земельної конкурсної комісії з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації (ділянка НОМЕР_1) до якої додано перелік земельних ділянок, право оренди та передача в оренди яких виноситься на конкурс.

Відповідно до п. 10 Угоди № 52 від 16.05.2007 року рішення земельної конкурсної комісії закріплене протоколом є підставою для прийняття відповідного розпорядження головою Кіровоградської районної державної адміністрації про дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Таке рішення було прийняте 30.05.2007 року № 316-р „Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 17.05.2007 року".

Представник позивача посилається в позові на п. 4.1, 4.2. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди затвердженої наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.1999 року , п. 3.1. Порядку проведення земельного конкурсу з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації затвердженого розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 19.12.2006 року за № 707-р .

Зазначає, що розпорядження № 316-р „Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року" було прийняте не у відповідності до вимог чинного законодавства та порушує права як користувача земельної ділянки Кіровоградського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства, так і позивача, оскільки він, виконавши всі умови угоди та вигравши конкурс, не має можливості реалізувати свої права з використання земельної ділянки площею 0,7532 га із земель водного фонду, що знаходиться на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області.

У зв'язку з тим, що розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації № 316-р від 30.05.2007 року прийняте з порушеннями вимог чинного законодавства, розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації № 512-р від 22.08.2007 року також не відповідає вимогам чинного законодавства і має бути скасоване.

На виконання вимог угоди про умови участі в земельному конкурсі з набуття права оренди земельної ділянки державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації № 52 від 16.05.2007 року 24.05.2007 року ОСОБА_1 було перераховано грошові кошти у сумі 26300,00 грн. (20%) на рахунок Обознівської сільської ради в ГУ ДКСУ в Кіровоградській області (МФО 823016, рахунок №31419544700215), в сумі 52600,00 грн. (40%) на рахунок Фінансового управління Кіровоградської районної державної адміністрації в ГУ ДКСУ в Кіровоградській області (МФО 823016, рахунок №31411544700194), та у сумі 52600,00 грн. (40%) на рахунок Кіровоградського районного відділу земельних ресурсів в ГУ ДКСУ в Кіровоградській області (МФО 823016, рахунок №35229001003931), що підтверджується випискою про операції за 24.05.07, виданою Кіровоградською філією ПАТ «Західінкомбанк» (МФО 383040) 30.03.2012 року.

Кошти, перераховані на рахунок Фінансового управління РДА були направлені до районного бюджету Кіровоградського району.

В судовому засіданні представник відповідача Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області позовні вимоги визнала частково в частині скасування пунктів розпорядження .

Від Обознівської сільської ради суду надано заяву про визнання позову та розгляд справи у відсутність їх представника (а.с. 177).

Голова комісії з проведення реорганізації управління Держкомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області , як представник даного управління позов не визнав . На обгрунтування заперечень зазначив, що згідно із ч. 4 ст. 59 Земельного кодексу України громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, а також озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.

Посилається на те, що нагальною є необхідність розробки відповідної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Обознівського (Лелеківського) водосховища на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, що дасть можливість об'єктивно розглянути зазначені питання та вирішити їх по суті.

Прийняті розпорядження від 30.05.2007 року № 316-р та від 22.08.2007 року № 512-р є законними і були прийняті у відповідності з повноваженнями голови районної державної адміністрації у сфері земельних відносин, передбаченими Законом України „Про місцеві державні адміністрації", який керувався чинним земельним законодавством і підстав для їх скасування немає.

Порушення прав позивача пов»язує з неправомірними діями третіх осіб , оскільки відповідно до п. 5 Порядку користування землями водного фонду право користування земельною ділянкою на землях водного фонду виникає після встановлення меж цієї ділянки в натурі (на місцевості). Враховуючи те, що розроблений проект безпідставно не погоджується представником територіального органу водного господарства - це зробити неможливо, так як і для набуття права користування землями водного фонду укласти договір оренди земельної ділянки.

В судовому засіданні представник відповідача Кіровоградської районної ради Кіровоградської області зазначила що у зв»язку з відсутністю вимог до даної ради у зв»язку з залишенням їх без розгляду , щодо даного спору позицію не висловлювали. Вирішення спору залишено на розсуд суду .

Представник Головного управління Держземагенства у Кіровоградській області при тому, що вимоги до даного управління залишені без розгляду вважає, що даний позов не підлягає задоволенню з підстав зазначених представником Управління Держкомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області.

Представники третій осіб Кіровоградського обласного управління водних ресурсів та Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства зазначили про наявність всіх підстав для задоволення даного позову у зв»язку з відсутністю іншого способу захисту порушеного права позивача.

Представник третьої особи Головного управління Державної казначейської служби України в Кіровоградській області зазначила, що механізм виконання рішень судів про стягнення даного виду коштів, на даний час врегульовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 N 845. Та в разі задоволення позовних вимог, повернення коштів з відповідних місцевих бюджетів може бути здійснено у визначеному законом порядку, а саме з коштів місцевого бюджету Обознівської сільської ради, з коштів Кіровоградського районного бюджету та з реєстраційного рахунку управління Держкомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області і тільки в розмірі, що фактично до них перераховані.

Прокурор висловила думку, щодо наявності всіх підстав для задоволення позову повністю.

Судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

16.05.2007 року між позивачем та Кіровоградським районним відділом земельних ресурсів було укладено угоду № 52 про умови участі в земельному конкурсі з набуттям права оренди земельних ділянок державної власності на конкурсних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації.

Відповідно до п. 11 угоди № 52 від 16.05.2007 року рішення земельної конкурсної комісії закріплене протоколом є підставою для прийняття відповідного розпорядження головою Кіровоградської районної державної адміністрації про дозвіл на розробку проекту землеустрою.

30.05.2007 року головою Кіровоградської районної державної адміністрації було прийняте розпорядження № 316-р «Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року».

Згідно з пунктом 1 розпорядження ОСОБА_1 надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки НОМЕР_1 земель водного фонду площею 0,7532 га, у тому числі: 0,03066 га - інші захисні насадження, 0,4466 га - невкритих лісовою рослинністю на умовах оренди терміном на 10 років для культурно-оздоровчих цілей за рахунок земель водного фонду на території Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області.

22.08.2007 року розпорядженням голови Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області було прийняте розпорядження № 512-р „Про внесення змін до розпоряджень та про визнання таким, що втратив чинність пункт розпорядження".

Згідно з пунктом 4 розпорядження № 512-р від 22.08.2007 року внести зміни до розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р „Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року", а саме: у абзаці 3 пункту 1 розпорядження слова: „загальною площею 0,7532 у тому числі: 0,3066 га - інші захисні насадження, 0,4466 га - невкритих лісовою рослинністю" замінити словами: „загальною площею 0,7532 га, у тому числі: 0,6931 га - інших насаджень, 0,0601 га - не вкритих лісовою рослинністю".

На початку 2012 року позивач був ознайомлений з висновком Кіровоградського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства № 01-12/1147 до листа погодження № 746 по проекту розпорядження голови облдержадміністрації „Про надання земельної ділянки гр. ОСОБА_1 для культурно-оздоровчих цілей".

Згідно з висновком від 23.09.2010 року № 01-12/1147 Кіровоградське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства заперечує проти затвердження проекту розпорядження голови Кіровоградської облдержадміністрації виходячи з того, що: 1) проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 не погоджений з органами водного господарства, що передбачено статтею 151 Земельного кодексу України (висновок з обґрунтуваннями щодо неможливості надання даної земельної ділянки в оренду було надано Головному управлінню Держкомзему у Кіровоградській області листом від 22.07.2010р. №01-12/862); 2) запроектована земельна ділянка площею 0,7532 га знаходиться в постійному користуванні Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства згідно державного акту ЯЯ №155682 від 19.09.2005 року, кадастровий номер 3522585800:02:000:8002; 3) земельна ділянка яка відводиться, відповідно до статті 88 Водного кодексу України та статті 60 Земельного кодексу України знаходиться в межах прибережної захисної смуги Лелеківського водосховища.

Суд вважає, що абзац 4 пункту 1 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р та пункту 4 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 22.08.2007 року № 512-р є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, а земельні торги недійсними у зв'язку з наступним.

Земельні та водні відносини в Україні регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, Водним кодексом України, Законами України та іншими нормативними актами.

Відповідно до ст. 116 ЗК України в редакції 2007 року громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання у користування.

Надання у користування земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно зі ст. 141 ЗК України в редакції 2007 року підставами припинення права користування земельною ділянкою є: добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ, організацій; використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; систематична несплата земельного податку або орендної плати.

Згідно з висновком Кіровоградського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства від 23.09.2010 року № 01-12/1147 земельна ділянка площею 0,7532 га знаходиться в постійному користуванні Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства згідно з державним актом ЯЯ №155682 від 19.09.2005 року, кадастровий номер 3522585800:02:000:8002

Відповідно до ч. 1 ст. 92 ЗК України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку право якого набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності .

Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЗК України в редакції 2007 року органи державної влади або органи місцевого самоврядування, державні органи приватизації, уповноважені примати рішення про відчуження земель, що перебувають у державній чи комунальній власності, визначають переліки земельних ділянок, призначених для продажу суб'єктам підприємницької діяльності під забудову та на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, на земельних торгах.

Згідно з п.1.9 Порядку проведення земельного конкурсу з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації затвердженого розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 19.12.2006 року за № 707-р організатором з проведення конкурсу є Кіровоградський районний відділ земельних ресурсів до повноважень якого входить організаційна робота по підготовці земельних ділянок із земель державної власності для передачі в оренду, в тому числі на конкурентних засадах, з залученням відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для виготовлення відповідної документації та надання висновків (містобудівних, агротехнічних, санітарних, екологічних та ін.); підготовка переліку земельних ділянок, які пропонується подати на конкурс для розгляду Кіровоградською районною державною адміністрацією.

Згідно з п. З.1. Порядку проведення земельного конкурсу з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації затвердження переліку об'єктів земельного конкурсу Кіровоградською районною державною адміністрацією є згодою на розробку організатором конкурсної документації об'єктів конкурсу .

17.05.2007 року Кіровоградським районним відділом земельних ресурсів було розроблено інформаційний пакет документів земельної конкурсної комісії з набуття права оренди земельних ділянок державної власності на конкурентних засадах з послідуючою їх передачею в оренду у Кіровоградській районній державній адміністрації (ділянка НОМЕР_1) до якої додано перелік земельних ділянок, право оренди та передача в оренди яких виноситься на конкурс.

Відповідно до п. 10 Угоди № 52 від 16.05.2007 року рішення земельної конкурсної комісії закріплене протоколом є підставою для прийняття відповідного розпорядження головою Кіровоградської районної державної адміністрації про дозвіл на розробку проекту землеустрою.

Таке рішення було прийняте 30.05.2007 року № 316-р „Про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 17.05.2007 року".

Порядок використання коштів від набуття права оренди земельних ділянок державної власності, затверджений Розпорядженням голови Кіровоградської районної державної адміністрації № 135 від 14.03.2007 року про затвердження Порядку використання коштів від набуття права оренди земельних ділянок державної власності.

Пункт 3.1 даного Порядку визначає, що 40% коштів від набуття права оренди - надходить до районного бюджету Кіровоградського району, 20% коштів до місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування на території, яких набуто право оренди земельних ділянок, інші 40% на спеціальні рахунки відповідних органів по земельних ресурсах.

Дослідивши матеріали справи ,заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку щодо задоволення позову частково, оскільки судом встановлено факт порушення права позивача на користування земельною ділянкою та відсутність іншого способу поновлення порушених прав позивача у зв»язку з наявністю державного акту на право постійного користування земельною ділянкою Кіровоградському міжрайонному управлінню водного господарства з цільовим призначенням земельної ділянки для ведення водного господарства, тобто знаходиться в державній власності (а.с. 196). Внесення , зазначених позивачем коштів, та їх рахунки, підтверджується копією платіжного доручення (а.с. 37).

Не підлягає задоволенню позов в частині стягнення коштів з Обознівської сільської ради безпосередньо, стягнення коштів з державного бюджету як визначений спосіб виконання рішення.

Керуючись ст.ст. 10, 50-52, 58-64, 92, 93, 116, 122, 124, 125, 126, 127,128, 134, 135,136, 137, 140, 141, 149, 151, 152,154,155 Земельного кодексу України (в редакції 2007 року), ст. 1, 10, 55, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст.10-11, 71, 86, 100, 160-164 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області, Обознівської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області, Кіровоградської районної ради Кіровоградської області , Головне управління Держземагенства у Кіровоградській області, Управлінння Деркомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області треті особи Кіровоградське обласне управління водних ресурсів, Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства та Головне управління Державного казначейства служби України в Кіровоградській області про визнання недійсними пунктів розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р та від 22.08.2007 року № 512-р, визнання протиправними дії, визнання недійсними земельних торгів - конкурсу з набуття права оренди земельної ділянки, відшкодування шкоди, завданої незаконним розпорядженням, діями та бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати абзац 4 пункту 1 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації від 30.05.2007 року № 316-р "Про дозвіл на розробку землеустрою щодо відведення земельних ділянок переможцям конкурсу № 2 від 2007 року";

Визнати протиправним та скасувати пункт 4 розпорядження голови Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 22.08.2007 року № 512-р "Про внесення змін до розпоряджень та про визнання таким, що втратив чинність пункт розпорядження";

Визнати недійсними земельні торги - конкурс з набуття права оренди земельної ділянки НОМЕР_1 земель водного фонду загальною площею 0,7532 га, у тому числі: 06931 га - інших захисних насаджень, 0,0601 га - не вкритих лісовою рослинністю на конкурентних засадах, що відбувся 14.05.2007 року;

Стягнути з місцевого бюджету Обознівської сільської ради на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі - 26300,00 грн..

Стягнути з бюджету Кіровоградського району Кіровоградської області на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі - 52600,00 грн..

Стягнути з Управління Держкомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області з відповідного реєстраційного рахунку на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі - 52600,00 грн.

В іншій частині вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Кіровський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда А. В. Панфілова