ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.09
Справа №АС 7/340-08.
За позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини»
про стягнення 7656 грн. 32 коп.
Суддя Рижков М.б.
Представники:
від позивача Груздо Т.С.
від відповідача не з’явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача на свою користь 7656,32 грн. заборгованості, в тому числі: 7234,38 грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році та 421 грн. 94 коп. – пені за несвоєчасну сплату штрафних санкцій.
До свого листа від 04.12.2008 року позивач додав уточнений розрахунок адміністративно-господарський санкцій та пені, відповідно до якого сума адміністративно-господарських санкцій складає 7234,38 грн., сума пені – 361,25 грн.
Відповідач у запереченні та у доповненнях до заперечення зазначає, що відносно Відкритого акціонерного товариства «Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини» господарським судом Сумської області порушена справа про банкрутство та затверджений реєстр вимог кредиторів, однак, позивач не скористався свої правом кредитора та не звернувся у місячний строк з дня опублікування оголошення про порушення провадження про банкрутство відносно відповідача з відповідною заявою про визнання кредиторських вимог та включення їх до реєстру вимог кредиторів, тому відповідач вважає, що ці вимоги є погашеними, згідно зі ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», і на підставі цього просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог Фонду. Крім того, відповідач звертає увагу суду на те, що ним щомісячно в звітах про наявність вакансій інформувались Глухівський центр зайнятості та управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради про наявність створених 3-х робочих місць для працевлаштування інвалідів, однак, зазначеними державними органами жодного інваліда не було направлено для працевлаштування на створені робочі місця. Особисто відповідачем в 2007 році було працевлаштовані, на створені робочі місця, два інваліди.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” №875-ХII від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 вищевказаного Закону встановлено обов’язок підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст.19 зазначеного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб – в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в об’єднанні), установі.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 16.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 7234,38 грн.
Дана сума заборгованості по адміністративно-господарських санкціях підтверджується звітом за формою 10-ПІ № 1699 від 18.02.2008 року за 2007 рік.
Несплата відповідачем адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів призвела до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, що, в свою чергу, перешкоджає державі у створенні економічних, соціально-побутових, соціально-психологічних умов для задоволення потреб інвалідів, - чим порушуються інтереси держави та соціальні гарантії прав інвалідів.
Крім того, відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70, порушення строків сплати суми штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення.
Відповідно до уточненого розрахунку, пеня за несвоєчасну сплату штрафних санкцій станом на 18.08.2008р. становить 361 грн. 25 коп., що підтверджується відповідним розрахунком.
Таким чином сума пені нарахована правомірно та підлягає стягненню.
Загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів складає 7595 грн. 63 коп.
Відповідач доказів сплати боргу не подав, тому вимоги позивача щодо стягнення 7595,63 грн. заборгованості визнаються судом правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини» (41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Індустріальна, 25; і.к. 01878408) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, код 23636315) 7595,63 грн. заборгованості, в тому числі: 7234 грн. 38 коп. адміністративно-господарських санкцій, 361 грн. 25 коп. – пені.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої винесена дана постанова..
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ М.Б. РИЖКОВ
Повний текст постанови складений та підписаний 19.01.2009 року.