ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 жовтня 2012 р. Справа №2а-11358/12/0170/20
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кисельової О.М., за участю секретаря Белової І.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юта-Консалтинг"
про стягнення грошових коштів за податковим боргом в сумі 3222,25 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юта-Консалтинг" про стягнення грошових коштів за податковим боргом в сумі 3222,25 грн. з банківських рахунків відповідача.
У судове засідання позивач не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
У судове засідання відповідач не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання через засоби масової інформації, будь -яких клопотань не надсилав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю "Юта-Консалтинг" зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 09.10.2000 року, як юридична особа, ідентифікаційний код 31176684 відповідно до витягу з ЄДР та взято на облік платника податків у ДПІ в м. Сімферополі 11.10.2000 року за №5881-Ц (а.с.8-10).
Відповідно до пункту 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва"(в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень
Стаття 4 зазначеного Указу передбачала, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів (ст. 4 Указу).
Стаття 5 зазначеного Указу передбачає, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Так, посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 09.02.2011 року проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності відповідачем, як суб'єктом малого підприємництва-юридичною особою, внаслідок чого встановлено порушення відповідачем п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" в частині несвоєчасного подання розрахунку єдиного податку за 4 квартал 2010 року (термін подання 19.01.2011 року, фактично розрахунок не подано), що зафіксовано у акті перевірки №652/1504 від 09.02.2011 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення -рішення №0000251504 від 15.02.2011 року на суму 170,00 грн. З урахуванням часткової сплати в розмірі 7,75 грн., сума заборгованості складає 162,25 грн. (а.с.11-12).
Відповідно до вимог Податкового кодексу України, також передбачено відповідальність, зокрема стосовно платників податків за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності, а саме: у статті 120 встановлена відповідальність, у вигляді накладення штрафу.
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 28.08.2011 року проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, внаслідок чого встановлено порушення відповідачем п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" в частині несвоєчасного подання розрахунку єдиного податку за 2 квартал 2011 року (термін подання 19.07.2011 року, фактично розрахунок подано-26.07.2011 року), що зафіксовано у акті перевірки №9373/1504 від 28.08.2011 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення -рішення №0010651504 від 07.09.2011 року на суму 1020,00 грн.(а.с.13-14).
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 26.10.2011 року проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, внаслідок чого встановлено порушення відповідачем п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" в частині несвоєчасного подання розрахунку єдиного податку за 3 квартал 2011 року (термін подання 19.10.2011 року, фактично розрахунок не подано), що зафіксовано у акті перевірки №15290/1504 від 26.10.2011 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення -рішення №0012221504 від 07.11.2011 року на суму 1020,00 грн.(а.с.15-16).
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 26.10.2011 року проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, внаслідок чого встановлено порушення відповідачем п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва" в частині несвоєчасного подання розрахунку єдиного податку за 4 квартал 2011 року (термін подання 19.01.2011 року, фактично розрахунок подано-20.01.2012 року), що зафіксовано у акті перевірки №1090/1504 від 08.02.2011 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення -рішення №0001971504 від 14.02.2012 року на суму 1020,00 грн. (а.с.17-18).
Як вбачається з матеріалів справи, податкові повідомлення-рішення № 0000251504 від 15.02.2011 року, №0010651504 від 07.09.2011 року, №0012221504 від 07.11.2011 року, №0001971504 від 14.02.2012 року, відповідачем у визначений законодавством строк не оскаржені, та визначена сума штрафних санкцій не сплачена.
На юридичну адресу відповідача позивачем було направлено податкову вимогу від 28.02.2011 року №1/676 на загальну суму боргу -штрафні (фінансові) санкції в розмірі 162,25 гривень (а.с.19), яку не було отримано з незалежних від податкового органу причин.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
З наявної в матеріалах справи облікової картки відповідача вбачається, що після направлення вимоги у лютому 2011 року за платежем орендна плата з юридичних осіб, заборгованість по сплаті вищенаведеного зобов'язання не погашалося.
З розрахунку суми заборгованості відповідача вбачається, що ним заборгованість по сплаті штрафних санкцій за платежем з єдиного податку з юридичних осіб в сумі 3222,25 грн. не погашалася, що також підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом станом на 26.10.2012 року.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На підставі викладеного, суд вважає, що факт не сплати відповідачем у встановлені строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Відповідно до п. 95.1 та 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.
Таким чином, за змістом наведених норм Податкового кодексу України, за наявності податкового боргу у платника податку і його несплати, податковий орган має право звернутися до суду щодо стягнення коштів платника податку, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги, що податкову заборгованість у розмірі 3222,25 грн. гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачено, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, на підставі якої позивачем і пред'явлено позов, вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з відповідача коштів з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на суму податкового боргу в розмірі 3222,25 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Юта-Консалтинг" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, 20 А)кошти на суму податкового боргу з єдиного податку юридичних осіб в розмірі 3222,25 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Юта-Консалтинг" (РУПАТ КБ "Приватбанк", м. Сімферополь, МФО 384436, р/р26001326180001 (укр..грн.); р/р26051054908389 (укр..грн.) на користь державного бюджету м. Сімферополь - код платежу 18050300, на р/р 31519969700002 в ГУ ДКСУ в АРК, ЕДРПОУ 38040558, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.