ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"12" січня 2009 р.
Справа № 14/168
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Колодій С.Б., розглянув у відкритому судовому засіданні справу №14\168
за адміністративним позовом комунального підприємства “Кіровоградводоканал”, м. Кіровоград
до відповідача Державної податкової інспекції в м. Кіровограді, м. Кіровоград
про скасування актів
Представники
від позивача – участі не приймав
від відповідача – участі не приймав
Подано позов про скасування податкових повідомлень-рішень ДПІ у м. Кіровограді від 03.08.2006 р. №0005871520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 3 731,21 грн., №0005881520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 19 686,91 грн., №0005891520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 77 854,96 грн., від 07.09.2006 р. № 0009131800/0 в частині визначення штрафних санкцій по земельному податку в розмірі 43 069,14 грн.
Позивач не погоджується з визначеними сумами штрафних санкцій, оскільки вважає, що податковим органом не враховано здійснення підприємством погашення податкового боргу з урахуванням договорів розстрочки по податку на додану вартість та земельному податку.
Відповідач, посилаючись на норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та відсутність заперечень з боку позивача щодо факту порушень ним термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку на додану вартість та земельному податку у відповідних звітних періодах, позовні вимоги не визнав.
12.01.2009 р. до початку судового засідання представником ДПІ у м. Кіровограді подано письмове клопотання погоджене з представником КП “Кіровоградводоканал” про розгляд справи в процедурі письмового провадження.
Розглянувши наявні матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ
Спеціалістом сектору адміністрування платежів за землекористування, ресурсних (рентних) та неподаткових платежів ДПІ у м. Кіровограді здійснено невиїзну документальну перевірку дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку КП "Кіровоградводоканал" за результатами якої складено акт від 29.08.2006р. № 629/15-3/05398770.
Згідно з актом перевірки встановлено, що підприємством порушено граничні строки сплати узгоджених податкових зобов'язань по земельному податку за серпень, вересень, грудень 2002 року; січень, лютий, травень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2003р., чим порушено підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
На підставі матеріалів перевірки ДПІ у м. Кіровограді прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.09.2006 року № 0009131800/0 про сплату штрафних санкцій на суму 58248,50 грн. (50%) за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Не погодившись з прийнятим рішенням КП "Кіровоградводоканал" оскаржив вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку.
За результатами розгляду скарги позивача рішенням ДПА України від 16.03.2007 р. №2495\6\25-0215 скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Кіровограді від 07.09.2006 р. №0009131800\0 у частині застосованих 2 738,33 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку.
Не заперечуючи факт порушення термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку у відповідних звітних періодах, позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення від 07.09.2006 р. № 0009131800/0 в частині визначення штрафних санкцій по земельному податку в розмірі 43 069,14 грн.
Під час розгляду справи судом встановлено, що КП "Кіровоградводоканал" подало до ДПІ у м. Кіровограді: розрахунок земельного податку на 2002 рік (зареєстрований в ДПІ за № 819 від 29.01.2002 року), в якому задекларовано річну суму земельного податку у розмірі 218658,00 грн., в тому числі з помісячною розбивкою за січень-листопад 18222,00 грн., за грудень у сумі 18216,00 грн.; зведений розрахунок суми земельного податку на 2003 рік (зареєстрований в ДПІ за № 2649 від 31.01.2003 року), в якому задекларовано річну суму земельного податку у розмірі 218658,00 грн., в тому числі з помісячною розбивкою за січень-листопад 18222,00 грн., за грудень у сумі 18216,00 грн.
Згідно з особовими рахунками та розрахунком автоматично розрахованих штрафних санкцій підприємство невчасно сплатило узгоджені податкові зобов'язання по земельному податку по наступних періодах:
- за серпень 2002 року дата нарахування 30.09.2002 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 10717,70 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 5358,85 грн.;
- за вересень 2002 року дата нарахування 30.10.2002 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 18222,02 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 9111,01 грн.;
- за грудень 2002 року дата нарахування 30.01.2002 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 7797,76 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 3898,88 грн.;
- за січень 2003 року дата нарахування 03.03.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 2442,96 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 1221,48 грн.;
- за лютий 2003 року дата нарахування 31.03.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 5303,12 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 2651,56 грн.;
- за травень 2003 року дата нарахування 01.07.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 7825,04 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 3912,52 грн.;
- за липень 2003 року дата нарахування 01.09.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 4183,04 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 2091,52 грн.
- за серпень 2003 року дата нарахування 30.09.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 16697,10 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 8348,55 грн.;
- за вересень 2003 року дата нарахування 30.10.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 10405,44 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 5202,72 грн.;
- за жовтень 2003 року дата нарахування 01.12.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 18222,00 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 9111,00 грн.;
- за листопад 2003 року дата нарахування 30.12.2003 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 9204,16 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 4602,08 грн.;
- за грудень 2003 року дата нарахування 30.01.2004 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 5476,65 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 2738,33 грн.
Статтею 14 Закону України "Про плату за землю" у редакції Закону України від 19.09.1996 року № 378/96-ВР із змінами та доповненнями визначено, що юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку в порядку, визначеному цим Законом, за формою, встановленою Головною державною податковою інспекцією України, щороку станом на 1 січня і до 1 лютого подають дані відповідній державній податковій інспекції.
Частиною першою статті 17 Закону України "Про плату за землю" у редакції Закону України від 19.09.1996 року № 378/96-ВР із змінами та доповненнями встановлено, що земельний податок сплачується рівними частками власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками - щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.
Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік щороку встановлюються, зупиняються або уточнюються дії окремих норм законів України і зокрема, Закону України "Про плату за землю" у редакції Закону України від 19.09.1996 року №378/96-ВР зі змінами та доповненнями стосовно справляння земельного податку, орендної плати за землю, пільг щодо оподаткування тощо.
Статтею 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2002 рік" із змінами та доповненнями передбачено, що земельний податок сплачується платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської й рибної продукції) за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" земельний податок сплачується платниками за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 1.2 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю, - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Згідно з підпунктом 4.4.2 г) пункту 4.4. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обґрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз'ясненнями вважаються будь-які відповіді контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування.
У податковому роз'ясненні щодо черговості погашення та окремих питань стягнення сум податкового боргу (затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 13 листопада 2002 року № 540), зазначено, що пункт 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) встановлює обов'язок платника податків сплатити узгоджену суму податкового зобов'язання та терміни її погашення. Відстрочення термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань відповідно до Закону здійснюється у порядку, передбаченому статтею 14, шляхом розстрочення (відстрочення) податкових зобов'язань. Іншої можливості сплати платником податків податкових зобов'язань наступного періоду до сплати податкових зобов'язань попереднього періоду Закон не передбачає.
Таким чином, кошти, що надійшли на сплату зобов'язань з податку, збору (обов'язкового платежу), спрямовуються на погашення податкових зобов'язань з того самого платежу у порядку календарної черговості настання граничних термінів їх сплати. Така черговість погашення діє незалежно від волі платника податків та стосується як самостійно розрахованих платником податків податкових зобов'язань, так і податкових зобов'язань, так і податкових зобов'язань, розрахованих контролюючим органом.
Згідно з пунктом 1.3 статті 1 Закону податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідальність платників податків за порушення строків сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлена підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" яким визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Стосовно посилання платника податку на порушення вимог підпункту 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", то в преамбулі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. При цьому, відповідно до пункту 1.5 статті 1 вказаного Закону штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами. Отже, як вбачається з преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", він регулює порядок застосування фінансових санкцій за порушення встановлених законодавством правил здійснення господарської діяльності, процедури узгодження податкових зобов'язань, прийняття та оскарження податкових повідомлень, тощо.
Підпунктом 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 даного Закону визначено, що за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095-го дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного /строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Щодо зауваження підприємства стосовно того, що суми сплаченого боргу в розрахунку штрафних санкцій зазначені менші ніж перераховувалися підприємством згідно з платіжними дорученнями та КП "Кіровоградводоканал" сплачував розстрочки згідно з договорами, але в розрахунку відповідача зазначені платежі зараховано в погашення податкового боргу, то відповідно до підпункту 5.4 пункту 5 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) (затверджено наказом ДПА України від 03.09.2001 року № 342, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 року № 887/6078), облік надходження платежів в картках особових рахунків здійснюється у порядку календарної черговості настання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань.
Крім того, з метою достовірного з'ясування питання правильності висновків податкового органу викладеного в акті невиїзної документальної перевірки питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання №629\15-3\05398770 від 29.08.2006 р. та додатку до нього, з урахуванням сплати позивачем земельного податку згідно договорів розстрочення №29 від 08.06.2001 р., №7 від 10.02.2005 р., №6 від 08.02.2005 р. ухвалою господарського суду від 30.10.2007 р. призначено судово-бухгалтерську експертизу.
Однак судово-бухгалтерська експертиза, ініційована позивачем, не була проведена з причин не подання позивачем первинних документів.
Неодноразові вимоги суду щодо подання позивачем необхідних первинних документів, а саме належним чином посвідчених договорів розстрочення податкових зобов'язань по земельному податку, реєстр оплачених сум земельного податку за 2002-2006 роки з підтверджуючими первинними документами, в тому числі по сплаті поточних зобов'язань та по договорах розстрочення, КП “Кіровоградводоканал” не виконані.
Причину невиконання ухвал господарського суду представник позивача пояснив відсутністю на підприємстві витребуваних документів в зв'язку з закінченням терміну їх зберігання.
Слід також зазначити, що рішенням ДПА України від 16.03.2007 р. №2495\6\25-0215 податкове повідомлення-рішення №0009131800\0 від 07.09.2006 р. часткове скасовано.
Відповідно до підпункту б) підпункту 6.4.1 пункту 6.4 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу внаслідок їх адміністративного оскарження.
Тобто на дату звернення до суду податкове повідомлення-рішення №0009131800\0 від 07.09.2006 р. вважається відкликаним в зв'язку з його зміною рішенням ДПА України від 16.03.2007 р. № 2495\6\25-0215.
Враховуючи викладене, господарський суд відмовляє в задоволенні позову про скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у м. Кіровограді від 07.09.2006 р. №0009131800\0 в частині нарахування штрафної санкції в розмірі 43 069,14 грн. за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку.
Як свідчать обставини справи (акти перевірок від 29 серпня 2006 року № 629/15-3/05398770 від 31 липня 2006 року № 466, розрахунки сум штрафних санкцій та інші надані документи КП "Кіровоградський водоканал" узгоджені податкові зобов'язання по податку на додану вартість, визначені у деклараціях з податку на додану вартість від 19 березня 2004 року № 8969, від 20 квітня 2004 року № 24995, від 20 травня 2004 року № 40184, від 18 червня 2004 року, № 44201, від 19 жовтня 2004 року № 98875, від 19 квітня 2005 року, № 25729, від 22 серпня 2005 року № 81469, від 19 вересня 2005 року № 85636, у податковому повідомленні-рішенні від 17 березня 2005 року № 0000402310) сплатило з затримкою до 30 календарних днів, від 31 до 90 календарних днів включно, більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
Згідно особового рахунку позивача та даними автоматично розрахованих штрафних санкцій підприємство невчасно сплатило узгоджені податкові зобов'язання по податку на додану вартість по наступних податкових деклараціях
- за лютий 2004 року від 19.03.20004 р. №8969 дата нарахування 30.03.2004р., сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 94351,34 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 47175,67 грн.
- за березень 2004 року від 20.04.2004р. № 24995 дата нарахування 04.05.2004р., сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати від 31 до 90 днів складає 60066,9 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 20 відсотків у сумі 12013,38 грн.;
- за квітень 2004 року від 20.05.2004 року № 40184 дата нарахування 01.06.2004 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати від 31 до 90 днів складає 135943,45 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 20 відсотків у сумі 27188,69 грн.
- за травень 2004 року від 18.06.2004 року № 44201 дата нарахування 30.06.2004р., сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати від 31 до 90 днів складає 34110,55 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 20 відсотків у сумі 6822,11 грн.;
- за вересень 2004 року від 19.10.2004 року № 98875 дата нарахування 01.11.2004 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 79393,68 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 39696,84 грн.;
- за березень 2005 року від 19.04.2005р. № 25729 дата нарахування 04.05.2005 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати до 30 днів складає 30837,30 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 10 відсотків у сумі 3083,73 грн.;
- за липень 2005 року від 22.08.2005р. № 81469 дата нарахування 30.08.2005 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати від 31 до 90 днів складає 87333,65 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 20 відсотків у сумі 17466,73 грн.;
- за серпень 2005 року від 19.09.2005р. № 85636 дата нарахування 02.10.2005 року, сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати більше 90 днів складає 78314,80 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 50 відсотків у сумі 39157,45 грн.;
- по податковому повідомленню-рішенню від 17.03.2005р. № 0000402310 дата нарахування 28.03.2005р., сума сплаченого боргу з простроченням терміну сплати до 30 днів складає 24584,80 грн. і відповідно з нарахуванням штрафних санкцій 10 відсотків у сумі 2458,48 грн.
КП “Кіровоградводоканал” не заперечує факт порушення ним термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку на додану вартість у відповідних звітних періодах, в той же час звертає увагу суду на сплату узгоджених платежів з урахуванням договорів розстрочки.
Вирішуючи даній спір, господарський суд керувався вищезазначеними нормами Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову про скасування податкових повідомлень-рішень ДПІ у м. Кіровограді від 03.08.2006 р. №0005871520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 3 731,21 грн., №0005881520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 19 686,91 грн., №0005891520\0 в частині визначення штрафних санкцій по податку на додану вартість в розмірі 77 854,96 грн..
Крім того, господарський суд вважає за необхідним зазначити, що з метою достовірного з'ясування питання правильності висновків податкового органу викладених в акті невиїзної документальної перевірки питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання акті перевірки від 31 липня 2006 року № 466 та додатку до нього, з урахуванням сплати позивачем податку на додану вартість згідно договорів розстрочення №29 від 08.06.2001 р., №7 від 10.02.2005 р., №6 від 08.02.2005 р., за ініціативою позивача, ухвалою господарського суду від 30.10.2007 р. призначено судово-бухгалтерську експертизу.
Однак судово-бухгалтерська експертиза, ініційована позивачем, не була проведена з причин не подання позивачем первинних документів.
Неодноразові вимоги суду щодо подання позивачем необхідних первинних документів, а саме належним чином посвідчених договорів розстрочення податкових зобов'язань по податку на додану вартість, реєстр оплачених сум податку на додану вартість за період з 01.01.2003 р. по 01.08.2006 р. з підтверджуючими первинними документами, в тому числі по сплаті поточних зобов'язань та по договорах розстрочення, КП “Кіровоградводоканал” не виконані.
Причину невиконання ухвал господарського суду представник позивача пояснив відсутністю даних документів на підприємстві в зв'язку із закінченням терміну їх зберігання.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно частини 6 статті 71 цього Кодексу якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Враховуючи викладене, господарський суд відмовляє в задоволенні позовних вимог повністю.
Керуючись частинами 1 - 2 статті 160, частиною 1 статті 162, статтею 163, частинами 1- 4 статті 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційної інстанції через господарський суд Кіровоградської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя