ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
27 листопада 2012 року м. Київ№ 2а-14043/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., при секретарі судового засідання Мосійчук І.М., за участю представників: позивача -Войтенка В.В., Сироватської Т.С., Рейзіна М.В., відповідача - Лозової І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справуза позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Карро»до Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва Державної податкової службипро визнання протиправним дій та скасування акту перевірки, - На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 листопада 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Гран Карро»(далі -ТОВ «Гран Карро») з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва Державної податкової служби (далі -ДПІ у Деснянському районі м. Києва ДПС) про визнання протиправним дій та скасування акту перевірки.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 жовтня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та адміністративну справу № 2а-14043/12/2670 призначено до судового розгляду на 21 листопад 2012 року.
21 листопада 2012 року судове засідання відкладено до 26 листопада 2012 року, а в подальшому оголошено перерву до 27 листопада 2012 року.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд, зокрема, скасувати акт перевірки від 15 червня 2012 року № 1806/22-10/33739184, з питань дотримання вимог чинного податкового законодавства з ТОВ «Мон Шері»(код за ЄДРПОУ 37395643) за період з 01.08.2011 року по 31.08.2011 року та їх подальшої реалізації (далі -Акт перевірки).
Втім, вимога ТОВ «Гран Карро»про скасування акту перевірки від 15 червня 2012 року № 1806/22-10/33739184 не підлягає розгляду, а відкрите провадження щодо такої вимоги підлягає закриттю, оскільки, Акт перевірки, що є предметом оскарження у справі не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
З огляду на вищевикладене, оскаржуваний Акт перевірки не є юридичною формою рішення відповідача і сам по собі не породжує певних правових наслідків для позивача, а тому він не може бути предметом розгляду адміністративного судочинства.
Дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа).
Приписами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, компетенція адміністративних судів, встановлена статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на цей спір не поширюється.
Згідно з пунктом першим частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин.
Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту, а отже, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд закриває провадження у справі (п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження у справі в частині позовних вимог про скасування акту перевірки від 15 червня 2012 року № 1806/22-10/33739184.
Відповідно до частини другої статті 157 КАС України якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Суд зазначає, що оскільки Акт документальної позапланової виїзної перевірки від 15 червня 2012 року № 1806/22-10/33739184 не породжує прав і обов'язків у ТОВ «Гран Карро», Акт перевірки не є юридичною формою рішення відповідача, питання щодо скасування Акту перевірки, має провадиться за межами будь-якої юрисдикції.
Керуючись ст. 2, ст. 17, ст. 105, ст. 157, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «Гран Карро»до Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва Державної податкової служби в частині позовних вимог про скасування акту перевірки від 15 червня 2012 року № 1806/22-10/33739184 закрити.
2. Копію ухвали про закриття провадження у справі в частині позовних вимог невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі.
3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною вимогою не допускається.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя І.М. Погрібніченко
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 03.12.2012 р.