Постанова № 28027414, 10.12.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.12.2012
Номер справи
2а-13099/12/0170/6
Номер документу
28027414
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 грудня 2012 р. Справа №2а-13099/12/0170/6

(17:00)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латинін Ю.А. ,

при секретарі Захаровій М.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополь АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімефрополь АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 989,16 грн. заборгованості по страховим внескам, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач всупереч вимог ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не здійснює сплату заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, на позовних вимогах наполягав у повному обсязі.

Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Центральному районі м. Сімферополь АР Крим.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначались у Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).

Згідно ст. 1 Закону (в редакції, яка діяла на момент виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків) страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Ст. 3 Закону визначала, що Пенсійний фонд і фізичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно із Законом України від 08.07.2010 №2461-VI «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» і «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності загс, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощений спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань спрощеного способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначених цим Законом.

Таким чином, станом на 07.08.2010, Держава врегулював питання, який до цього часу був предметом суперечок, і зобов'язав сплачувати страхові внески в Пенсійний фонд суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощений спосіб оподаткування у розмірі, визначеними у цьому Законі.

Сума страхового внеску встановлюється певними особами самостійно для себе і членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, має бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу і не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, загального оподатковуваного доходу, з якого сплачуються страхові внески.

Згідно з п . 2 ч . 9 ст. 106 Закону 1058 за несвоєчасну сплату страхувальником суми внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, накладається штраф у залежності від терміну затримки платежу.

Однак Відповідач, всупереч вимогам закону, обов'язкових платежів не робив.

Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Страхувальники були зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду (ч. 6 ст. 20 Закону).

Згідно з ч. 6 ст. 17 Закону, страхувальник був зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України № 1058-УІ страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 14 статті 14 цього Закону є календарний місяць.

Пункт 10 ст. 20 Закону України № 1058-УІ передбачає, що якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 вищезазначеного Закону на страхувальників за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Оскільки, відповідачем несвоєчасно були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, то до нього були застосовані фінансові санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058 на загальну суму 1138,00 грн., про що позивачем було прийнято рішення № 329 від 11.03.2011 року.

Вказане рішення до суду не оскаржено, не скасовані та не визнано протиправним у встановленому законом порядку.

Заборгованість відповідачем не сплачена та складає 989,16 грн.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 10.12.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 14.12.2012 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (95000, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополь АР Крим (95013, м. Сімферополь, вул. Дм. Ульянова, 10, р/р 25607010048701 у КРУ «Державний ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300458) 989,16 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.