Дата документу 17.12.2012 Справа № 1622/15301/2012
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 листопада 2012 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Антонов С.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, одруженої, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючої за адресою м.Полтава, пров.Кустарний, 6, кв.32, працюючої головним бухгалтером ПП «САБ»,
за ст.ст. 163-2 ч.1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
07 листопада 2012 року до суду з Державної податкової інспекції у м.Полтаві надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 про те, що вона, працюючи головним бухгалтером ПП «САБ», в порушення п. 1 ст. 57 Податкового Кодексу України, несвоєчасно подала платіжне доручення на сплату податкового зобовязання по податку на прибуток за І півріччя 2012 року. На час проведення перевірки 05.10.2012 року зобовязання не сплачено, що зафіксовано в акті перевірки №2957/15-1/32996308.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Про вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 254 КУпАП складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із змісту пояснень ОСОБА_1 зазначених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що причиною несплати податку на прибуток за І півріччя 2012 року стала відсутність коштів на рахунку підприємства.
Підтвердити чи спростувати пояснення ОСОБА_1 в цій частині суд позбавлений можливості, оскільки в матеріалах перевірки ПП «САБ» Державною податковою інспекцією у м. Полтава зазначені обставини не перевірені, а не зважаючи на вжиття вичерпних заходів щодо зявлення в судове засідання, ОСОБА_1, остання в судове засідання не з'явилась, причини її неявки суду не відомі.
Відповідно до змісту ст. 9 КУпАП необхідним елементом складу адміністративного правопорушення є наявність вини особи, що вчинила правопорушення. Згідно ст.ст. 10, 11 КУпАП адмістративне правопорушення може бути вчинено умисно (коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків) чи з необережності (коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити).
З наявних матеріалів справи не вбачається чи мала можливість ОСОБА_1 сплатити податок на прибуток за І півріччя 2012 року, чи винна вона у правопорушенні та яка форма її вини.
Відповідно до ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП або про закриття справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про недоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП та до необхідності закриття справи за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
Закрити провадження в справі стосовно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_3