ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" грудня 2012 р. Справа № 2a-1100/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
при секретарі Кузишин Р.М
за участю представника позивача Кічури Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області ДПС
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД"
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
22.02.2010 року Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася в суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 151257,35 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2010 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.03.2010 року справу №2а-573/10/0970 роз'єднано.
Адміністративній справі про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002352303 від 19.05.2009 року на суму 27094,30 грн. присвоєно номер 2а-1100/10/0970.
Ухвалою суду від 28 травня 2010 року провадження у справі, за клопотанням відповідача, було зупинено згідно з п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а-1839/09/0970 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Оволайн ЛТД" до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про скасування рішення про застосування штрафних санкцій №0002352303 від 19.05.2009 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2012 року апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.11.2009 року у адміністративній справі № 2а-1839/09/0970 залишено без задоволення, а згадану постанову суду - без змін. Зазначена ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду згідно ч.5 ст. 254 КАС України набрала законної сили з моменту проголошення.
З врахуванням наведених обставин, 04.12.2012 року ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду поновлено провадження у даній адміністративний справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що при здійсненні торгівлі відповідачем порушено вимоги п. 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг". За наслідками перевірки до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 27094,30 грн., які відповідачем не сплачені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві. Просила позов задовольнити, стягнувши податковий борг з рахунків у банках, які обслуговують відповідача та за рахунок готівки.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду адміністративної справи повідомлявся належним чином. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатись і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши подані письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований і належний до задоволення виходячи із наступних підстав.
Суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами законодавства в редакції, чинній на час дії спірних правовідносин.
28.04.2009 року ГДПРІ ДПА у Херсонській області проведена перевірка дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, каси товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім" Оволайн ЛТД", що розташоване за адресою: Миколаївське шосе, 25, м. Херсон.
За результатами перевірки складено акт від 28.04.2009 року за № 0409/21/22/23/34623849 (а.с. 8-9).
У ході перевірки податковим органом встановлені порушення вимог пунктів 9, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, а саме: податковим органом виявлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті РРО в розмірі 5214,86 грн. та встановлено відсутність фіскальних звітних чеків на місці проведення розрахунків, контрольних стрічок РРО.
На підставі акту за № 0409/21/22/23/34623849 від 28.04.2009 року ДПІ в м. Івано-Франківську прийнято рішення від 19.05.2009 року № 0002352303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 27094,30 грн. (а.с. 7). Згідно підпису на корінці, відповідач отримав вказане рішення, правом на оскарження якого скористався.
Так, в судовому засіданні досліджено постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.11.2009 року по справі за №2а-1839/09/0970 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім" Оволайн ЛТД" до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0002352303 від 19.05.2009 року (а.с. 24 - 28).
Зазначене судове рішення відповідно до статті 254 КАС України, набрало законної сили, що вбачається з ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2012 року (а.с. 56-59).
При цьому суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Зокрема, зі змісту вищевказаного судового рішення вбачається, що судом досліджено та надано правову оцінку законності рішення ДПІ в м.Івано-Франківську за № 0002352303 від 19.05.2009 року та підстав для його скасування не знайдено, а у задоволенні позовних вимог товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім" Оволайн ЛТД" відмовлено.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що відповідачем не забезпечено відповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій у розмірі 5214,86 грн. Крім того, не забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків в кількості 3-х штук, а саме: Z-звіт № 0087 за 30.11.2007 р., Z-звіт № 0329 за 12.11.2008 р., Z-звіт № 0433 за 13.04.2009 р.
Згідно підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та /або податкового боргу у випадку, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою, залученим державою або під державну гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів ( послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідальність за невиконання зазначеного обов'язку передбачена пунктом 5 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки відповідачем не виконані вимоги пунктів 9 та 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", позивач правомірно застосував до нього штрафні (фінансові) санкції відповідно до рішення № 0002352303 від 19.05.2009 року в загальній сумі 27094,30 грн.
Приписами статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового Кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Враховуючи те, що станом на момент розгляду справи, податковий борг відповідачем не погашено, за умов обґрунтованості вимог позивача, на переконання суду, позов слід визнати таким, що підлягає до задоволення, шляхом стягнення з відповідача заборгованості в сумі 27094,30 грн.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" (76000, вул. Івасюка, 62, м. Івано-Франківськ, ін. код 34623849) в дохід бюджету податковий борг згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002352303 від 19.05.2009 року в сумі 27094 (двадцять сім тисяч дев'яносто чотири) гривні 30 копійок з рахунків у банках обслуговуючих платника та за рахунок готівки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ Грицюк П.П.