Постанова № 27992130, 29.10.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.10.2012
Номер справи
2а-10058/12/2670
Номер документу
27992130
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 жовтня 2012 року № 2а-10058/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомПриватне підприємство «Інтрейдавто»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової службипро визнання протиправним та скасування податкового повідомленння-рішення №0011311510 від 10.07.2012р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне підприємство «Інтрейдавто»(надалі - Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва (надалі - Відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомленння-рішення №0011311510 від 10.07.2012р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 липня 2012 року відкрито провадження та призначено справу № 2а-10058/12/2670 до розгляду в судовому засіданні на 20.08.2012р., яке в подальшому неодноразово відкладалось з метою отримання додаткових доказів по справі для правильного вирішення спору по суті.

Під час розгляду справи представник Позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та зазначив, що не погоджується з висновками Акту перевірки від 18.06.2012 року №910/15-125/33247788.

Представник Відповідача проти позову заперечив в повному обсязі посилаючись на порушення позивачем податкового законодавства.

В судовому засіданні 28.08.2012 суд, за власною ініціативою, протокольно ухвалив замінити неналежного відповідача на належного -Державну податкову інспекцію у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби у зв'язку з її перетворенням.

Справа розглянута в порядку письмового провадження з огляду на подане письмове клопотання сторін про розгляд справи в порядку ч. 4 ст. 122 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва ДПС була проведена камеральна первірка податкової звітності з податку на прибуток за звітній податковий період за 1 квартал 2012 року.

За результатами проведеного контрольного заходу був складени Акт від 18.06.2012 року № 910/15-125/33247788 камеральної первірки податкової звітності з податку на прибуток., яким встановлено порушення ПП «Інтрейдавто»п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України, а саме не подано податкову звітність з податку на прибуток за 1 квартал 2012 року філією позивача - ДП «Трейд Лайн Дніпро».

На підставі вказаного Акту від 18.06.2012 року № 910/15-125/33247788, відповідачем було винесено спірне податкове повідомлення-рішення №0011311510 від 10.07.2012р., яким позивачу було збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на суму 1020,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Окружний адміністративний суд м. Києва, оцінивши докази, які є у справі, вважає, що в даному випадку позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Так, згідно зі ст. 161 КАС України під час прийняття постанови суд вирішує наступні питання, зокрема:

1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відповідно до положень частини 1 статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів та висновків експертів.

Згідно положень статті 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частини 5, 6 ст.71 КАС України суд може збирати докази з власної ініціативи. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до ст. 95 Цивільного Кодексу України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

Згідно п. 152.4 ст. 152 Податкового Кодексу України, платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього розділу та зменшений на суму податку, сплаченого за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Вибір порядку сплати податку на прибуток, визначеного цим підпунктом, здійснюється платником податку самостійно до 1 липня року, що передує звітному, про що повідомляються податкові органи за місцезнаходженням такого платника податку та його філій (відокремлених підрозділів). Зміна порядку сплати податку протягом звітного року не дозволяється.

Проте, як зазначає позивач та вбачається з матеріалів справи, протоколом №1 від 02 липня 2011 року загальних зборів учасників Дочірнього підприємства «Трейд Лайн Дніпро»(код ЄДРПОУ 33247788), правоаступником якого є ПП «Інтрейдавто»(код ЄДРПОУ 33247788), було прийнято рішення припинити діяльність Філії Дочірнього підприємства «Трейд Лайн Дніпро»(код ЄДРПОУ 33770271), яка знаходиться за адресою: 51914, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул .Західний Проїзд, 1.

Відповідно до ч. 3 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язані подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу та рішення органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу або повідомлення встановленого зразка про закриття відокремленого підрозділу.

Згідно із ч. 9 с. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які передбачені частиною третьою цієї статті, без розгляду зобов'язаний протягом двох робочих днів з дати надходження цих документів долучити їх до реєстраційної справи даної юридичної особи, внести відповідний запис до Єдиного державного реєстру та в той же день передати відповідні відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Під час розгляду справи судом встановлено, що на виконання вищевказаних норм, позивачем 02 липня 2011 року було направлено повідомлення про закриття відокремленого підрозділу Філії Дочірнього підприємства «Трейд Лайн Дніпро»до державного реєстратора Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації.

На підставі вказаного повідомлення, Державним реєстратором Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації Павленко І.М., 19.10.2011 року було внесено реєстраційний запис № 10681040017026328 про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи.

Відповідно до п. 11.11.3. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011р. № 1588, зняття з обліку в органі державної податкової служби відокремленого підрозділу як платника податків здійснюється у разі внесення до Єдиного державного реєстру або до ЄДРПОУ (для відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій) записів про припинення відповідної юридичної особи або закриття такого відокремленого підрозділу.

З огляду на викладене, Окружний адміністративний суд м. Києва приходить до висновку про відсутність, в даному випадку, необхідності подання податкової декларації відокремленим структурним підрозділом юридичної особи по якій, як вже було зазначено вище, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців внесений запис про його закриття, у зв'язку з чим, податкове повідомлення-рішення №0011311510 від 10.07.2012р., на думку суду, є протиправним та таким що підлягає скасуванню.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За загальним правилом, встановленим у ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАСУ, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На виконання ч. 2 ст. 71 КАСУ, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що позовні вимоги ПП «Інтрейдавто»підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. №845, визначено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Зі змісту листа Вищого адміністративного суду України від 21.11.2011р. №2135/11/-11 вбачається, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, судам у резолютивній частині такого судового рішення слід зазначати обов'язок органу Державної казначейської служби України стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача. Відповідно, у виконавчому листі за таким судовим рішенням як боржника слід вказувати Державний бюджет України в особі суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Приватного підприємства «Інтрейдавто»задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби №0011311510 від 10.07.2012р.

3. Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві стягнути на користь Приватного підприємства «Інтрейдавто»(код ЄДРПОУ 33247788, адреса: 01033, м.Київ, Голосіївський район, ВУЛИЦЯ ГАЙДАРА, будинок 27, ЛІТ. А, офіс 123-А) судові витрати в сумі 107 (сто сім) грн. 30 коп. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання з рахунку Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби (адреса: 01033, м. Київ, вулиця Жилянська, будинок 23).

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя П.О. Григорович