ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3604/12
"30" жовтня 2012 р.Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Дерех Н.В.
секретаря Вальчук І.М.
за участю:
представника позивача Мартинович С.Б.
представника відповідача Федущак М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Бариської сільської ради Бучацького району Тернопільської області про зобов'язання виконати п.п.2,3 вимоги міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Бучацькому та Монастириському районах №19-27-13-13/1077 від 10 жовтня 2011 року,
в с т а н о в и в:
Державна фінансова інспекція в Тернопільській області ( надалі позивач, ДФІ в Тернопільській області) звернулася до адміністративного суду з адміністративним позовом до Бариської сільської ради Бучацького району Тернопільської області ( надалі відповідач ) про зобов'язання виконати п.п.2,3 вимоги міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Бучацькому та Монастириському районах №19-27-13-13/1077 від 10 жовтня 2011 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та пояснив, що ревізією встановлено, що в порушення вимог п.6 постанови Кабінету Міністрів «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», в період з листопада 2007 року по липень 2010 року колишньому сільському голові ОСОБА_4 нараховано та виплачено премії в загальній сумі 13804,50 грн. без рішення сесій сільської ради. На суми нарахованих премій проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 5011,19 грн. Внаслідок допущених порушень сільській раді завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 18815,69 грн. На день звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом дані вимоги не виконані.
Представник відповідача Бариської сільської ради Бучацького району Тернопільської області в судовому засіданні позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Тернопільській області визнав в повному обсязі.
Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, представника відповідача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, грунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Судом встановлено, що згідно Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", відповідно до постанови Бучацького районного суду від 15.09.2011, міжрайонним контрольно-ревізійним відділом в Бучацькому та Монастириському районах проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Бариської сільської ради за період з 01.04.2006 по 31.12.2010, за результатами якої складено акт від 30.09.2011 №20-22/96.
Ревізією встановлено, що в порушення вимог п.6 постанови Кабінету Міністрів «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»від 09.03.2006 №268, в період з листопада 2007 року по липень 2010 року колишньому сільському голові ОСОБА_4 нараховано та виплачено премії в загальній сумі 13804,50 грн. без рішення сесій сільської ради. На суми нарахованих премій проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів в сумі 5011,19 грн. Внаслідок допущених порушень сільській раді завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 18815,69 грн.
На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», міжрайонним контрольно-ревізійним відділом в Бучацькому та Монастириському районах направлено сільському голові Бариської сільської ради обов'язкові вимоги від 10.10.2011 №19-27-13-14/1077, відповідно до яких, зобов'язано: п.2: відшкодувати незаконні видатки по заробітній платі на суму 13804,50 грн. до місцевого бюджету; п.3: провести перерахунок та зарахувати в рахунок майбутніх платежів по розрахунках з державними цільовими фондами та центром зайнятості кошти в сумі 5011,19 грн.
Відповідно до п.52 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 №550 (далі - Порядок №550), контролюючі органи здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи.
На час подання позову вказані вимоги виконано частково. Зокрема, листами від 20.01.2012 №12, від 19.07.2012 №212 Бариською сільською радою повідомлено, що згідно заяви ОСОБА_4 сільською радою утримано із заробітної плати кошти на суму 5856,00 грн. Відповідно сума відрахувань в державні цільові фонди зменшилася на 2125,73 грн. Таким чином, загальна сума невідшкодованих збитків становить 10833,96 грн.
Згідно ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Відповідно до п.1 постанови КМУ від 20.07.2011 №765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції», контрольно-ревізійні управління в областях шляхом реорганізації перетворено в державні фінансові інспекції в областях.
Оскільки судом встановлено, що вимоги ДФІ в Тернопільській області № 19-27-13-13/1077 від 10 жовтня 2011 року відповідачем в добровільному порядку повністю не виконані, суд приходить до висновку, що позов Державної фінансової інспекції в Тернопільській області є підставним, ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення
керуючись, ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160 -163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Бариську сільську раду Бучацького району Тернопільської області ( м. Бережани, вул. Золочівська, 38, код ЄДРПОУ 08523619) виконати п.2,3 вимоги міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Бучацькому та Монастириському районах №19-27-13-13/1077 від 10 жовтня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 02 листопада 2012 року
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.