Постанова № 27967538, 27.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
27.08.2012
Номер справи
2а-14897/11/0170/23
Номер документу
27967538
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 серпня 2012 р. (16:34) Справа №2а-14897/11/0170/23

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Алексєєвої Т.В., при секретарі Хадоус Д.О., розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративну справу

за позовом Державного підприємства "Айвазовське"

до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

за участі:

представник позивача - Руденко В.П., довіреність № б/н від 03.01.12, паспорт серія АЕ 654306;

представник відповідача - не з'явився

Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Алушті Автономної Республіки Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0002271502 від 08.11.11р., яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем з ПДВ у розмірі 151928,00 грн., та нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 75964,00 грн.

Ухвалою від 25.11.2011 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

Після усунення недоліків, ухвалами від 09.12.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.01.2012 зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду АР Крим по адміністративній справі №2а-1343/11/1/0170.

Ухвалою 15.08.2012р. поновлено провадження у справі.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Представник відповідача у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Раніше відповідач надав письмові заперечення стосовно позовних вимог.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника відповідача.

Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Айвазовське" є юридичною особою, зареєстровано Виконавчим комітетом Алуштинської міської ради АР Крим 17.01.1992 року, що підтверджено Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АБ№054147. Позивач зареєстрований платником податку на додану вартість ДПІ в м. Алушті АР Крим, про що свідчить свідоцтво від 07.05.2004р. №00244784.

Працівниками ДПІ в м. Алушті була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ, за результатом якої складний акт від 19.10.2011р. №1161/15-2/04792883 (а.с.6-7).

В акті вказано, що на підставі п.п 200.10 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу II Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за серпень 2011 року.

Згідно акту перевірки з урахуванням результатів камеральної перевірки декларації з податку на додану вартість за липень 2011 року по акту від 16.09.2011 року № 1065/15-2/04792883 відповідачем було встановлено порушення п. 200.2 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, пункту 4.6 розділу III Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.2011 №41, а саме: арифметичну (методологічну) помилку (порушення), що вплинула на розрахунки з бюджетом.

Відповідно до акту перевірки зазначені порушення призвели, до:

- в рядку 24 "Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" платником податку помилково відображена сума 1710422,00 грн., повинного бути за даними перевірки 0,00 грн. Відхилення склало - 1710422,00 грн.;

- в рядку 25 "Сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду" платником податку помилково відображено 0,00грн., за даними перевірки повинно бути 151928,00 грн., відхилення склало 151928,00 грн.

У висновках акту вказано, що дані камеральної перевірки свідчать про заниження суми податкових зобов'язань, заявлених у податковій декларації, уточнюючих розрахунках, та відповідальність платника передбачена пунктом 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України, а саме:

- збільшується сума, що за результатами звітного (податкового) періоду підлягає сплаті платником податку до бюджету у розмірі 151928,00 грн.;

зменшується сума, що підлягала зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 1710422,00 грн.

На підставі акту перевірки від 19.10.2011р. №1161/15-2/04792883 відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення від 08.11.2011р. №0002271502 (а.с.11), яким збільшено суму грошового зобов'язання за основним платежем з ПДВ у розмірі 151928,00 грн., та нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 75964,00 грн.

Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно підпункту 200.1. Податкового кодексу України (ПК України) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно підпункту 14.1.179. ПК України податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.

За підпунктом 14.1.181. податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

У підпункті 198.3. ПК України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до листа ДПІ в м.Алушта від 03.11.2011р. № 5784/10/15 (а.с. 9) на заперечення ДП «Айвазовське»на акт перевірки від 18.08.2011р., підставою для донарахування податкових зобов'язань за основним платежем та штрафними санкціями явились матеріали камеральної перевірки уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ №1765/23/04792883 від 22.12.2010 р. за травень та липень 2008р.

Уточнюючи розрахунки податкових зобов'язань з ПДВ за травень та липень 2008 р., на які посилається відповідач як на підставу донарахування податкових зобов'язань, та які були прийняті ДПІ в м. Алушта «до відома», є самостійним виявленням платником податку помилок та внесення їх до декларації з ПДВ за жовтень 2009 року, що відповідає вимогам п. 3.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.97р. №166, що діяв на час внесення уточнюючих розрахунків до декларації з ПДВ.

Матеріали справи свідчать, що за позовом ДП «Айвазовське»постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2010 року у справі №2а-3754/10/10/0170 визнано протиправними дії ДПІ в м. Алушта щодо неприйняття податкової звітності та надання статусу «до відома»уточнюючим розрахункам податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок №29918 від 15.10.2009 року та №29919 від 15.10.2009 року до декларацій з податку на додану вартість за травень 2008 року та за липень 2008 року і зобов'язано прийняти уточнюючі розрахунки як податкову звітність, що заповнена та подана з дотриманням правил її заповнення та подання.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.11.2010 року постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2010 року у справі №2а-3754/10/10/0170 залишено без змін, тобто рішення суду набрало законної сили.

Також, за позовом ДП «Айвазовське» постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.04.2010 року у справі №2а-1343/11/17/0170 (а.с.101-103) визнано протиправним та скасовано повідомлення-рішення ДПІ в м. Алушта №0001172301/0 від 31.12.2010р. по акту перевірки уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ №1765/23/04792883 від 22.12.2010 р., на висновки якого посилається відповідач, як підставу донарахування податкових зобов'язань за повідомленням - рішенням від 12.09.2011 р. № 0001841502.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 29.02.2012р. у справі №2а-1343/11/17/0170 (а.с.71-72) апеляційну скаргу ДПІ в м. Алушта АР Крим залишено без задоволення, та постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.04.2011р. по справі №2а-1343/11/17/0170 залишено без змін.

В силу ч.3 ст.254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно ч.5 ст.124 Конституції України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.

Сума податкового кредиту в рядку 24 = (ряд.22-ряд.23) декларації з ПДВ за серпень 2011 року, що складає 1710422,00 грн. (1710422 - 0), заповнена відповідно до п.4.6.1 розділу III Порядку заповнення та подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.2011 р. №41, та відповідає вимогам п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України.

Рядок 21 декларації з ПДВ за серпень 2011 року відповідає показнику ряд.24 декларації з ПДВ за липень 2011 року.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що висновки акту перевірки від 19.10.2011р. № 1161/15-2/04792883 є необґрунтованими, а прийняте на їх підставі податкове повідомлення - рішення ДПІ в м. Алушта №0002271502 від 08.11.2011р. є протиправним та підлягає скасуванню.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС України).

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845 встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено 31.09.2012.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби від 08.11.2011 №0002271502.

3.Стягнути з Державного бюджету Українина користь Державного підприємства "Айвазовське" судовий збір у розмірі 3,40 грн. шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - Державної податкової інспекції в м. Алушті Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Алексєєва Т.В.