ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2012 р. № 2а-9738/12/1370
м. Львів
11 год. 30 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий - суддя Коморний О.І.,
секретар судового засідання - Ячмінська Я.О.
від
позивача Мочурад І.І.
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Далява»про стягнення штрафних санкцій.
Обставини справи.
Позивач, Львівський обласний центр зайнятості, звернувся до суду з позовом про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Далява»штрафу в сумі 13417 грн. за неподання інформації про вивільнення працівника.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем при звільненні працівника у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці не повідомлено державну службу зайнятості, за що законодавством передбачено сплату штрафу у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача до суду не прибув, про день і час розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 23).
Справа розглядається відповідно до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно та об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та
встановив:
Інспекцією по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Львівського обласного центру зайнятості 22.06.2012 р. проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Далява», про що 22.06.2012 року складено акт №35 (а.с.11-12).
Проведеною перевіркою встановлено та зафіксовано у акті перевірки, що відповідно до Наказу від 16.03.2012 року №ЗК-2012р. у зв'язку із скороченням штату працівників, згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України з 19.03.2012 року відповідачем звільнено ОСОБА_2 з посади технічного директора СГ ТзОВ «Далява», однак не подано до Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості інформацію за формами № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників", затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 № 420.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Закріплений у ч. 1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Львівський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі - Фонд), що діє від імені Фонду та відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення", "Про державну службу", Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року № 47.
Відповідно до п.п. "ф" п. 4 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.91 № 47, державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Також, згідно із п.п. л) п. 8 зазначеного Положення державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі: ...неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення."
Згідно з п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників (згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП), підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі (форма № 4-ПН (план) державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників (форма № 4-ПН (факт)).
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів щодо працевлаштування та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Проведеною позивачем перевіркою встановлено, що відповідачем не подано до Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості інформацію за формами № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників", затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 № 420. Доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Річна заробітна плата ОСОБА_2 відповідно до довідки від 22.06.2012 року № 6 становить 13419грн. (а.с.18).
Уточнена вимога Львівського обласного центру зайнятості від 17.09.2012 № 12-3196/0-12 (а.с.14) з пропозицією сплати у добровільному порядку упродовж місячного терміну штрафу в сумі 13419,00 грн. (розмір річної заробітної плати вивільненого працівника) скерована рекомендованим листом керівнику Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Далява», залишена без відповіді та задоволення.
Враховуючи вищенаведені норми діючого законодавства та фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому такі слід задовольнити повністю.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Далява»(Львівська область, Дрогобицький район, с. Далява, вул. Центральна, 1, код ЄДРПОУ 02777922) в користь Львівського обласного центру зайнятості (м. Львів вул. Бортнянського 11а, ЄДРПОУ 03491180) на рахунок Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості (р/р. 37177975900014, банк: ГУДК у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 25262988, код платежу 50040500) штраф в розмірі 13419 (тринадцять тисяч чотириста дев'ятнадцять) грн.
3. Судові витрати з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 04.12.2012 р. о 17:00 год.
Суддя (підпис) Коморний О.І.
З оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили
Суддя Коморний О.І.