ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" грудня 2012 р.Справа № 5023/4886/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Бураковой А.М.
при секретарі судового засідання Шилов С.Ю.
розглянувши справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського виробничого підприємства "Картамиш" с. Картамиш до Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, м. Первомайський 3-я особа, Міськрайонне управління Держкомзему у місті первомайський і Первомайському районі Харківської області, про зобов'язання затвердити проект землеустрою та укласти договір за участю представників сторін:
позивача - Білоголовська Л.А. за довіреністю від 23.10.2012 року,
відповідача - не з'явився,
3-ї особи - не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського виробничого підприємства "Картамиш" с. Картамиш (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, м. Первомайський про зобов'язання Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, м. Первомайський затвердити проект землеустрою щодо відведення ТОВ "СВП "Картамиш" з метою надання їх в оренду за рахунок земель запасу та державного резерву фонду сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), які знаходяться за межами населеного пункту на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 5 земельних ділянок загальною площею 181,35 га., та зобов'язати Первомайську районну державну адміністрацію Харківської області, м. Первомайський укласти договір оренди з ТОВ "СВП "Картамиш" на 185,35 га за рахунок земель запасу та державного резерву фонду сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), які знаходяться за межами населеного пункту на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 30.10.2012 року було прийнято заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її розгляд у відкритому судовому засіданні на 26.11.2012 року о 11:30 годині. Крім того, зазначеною ухвалою було залучено до участі у справі, в якості 3-ої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Міськрайонне управління Держкомзему у місті первомайський і Первомайському районі Харківської області (64107, Харківська область, м.Первомайський, вул.Леніна, 13).
Ухвалою господарського суду Харківської області від 26.11.2012 року розгляд справи було відкладено на 05.12.12 року о 10:30 годині.
До господарського суду Харківської області 05.12.2012 року від представника 3-ої особи надійшли заперечення по справі (вх. 20832).
Надані документи досліджені судом та долучені до матеріалів справи.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві. Надав пояснення по суті справи.
Представник відповідача в призначене судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення, яке міститься в матеріалах справи (том 1, а.с. 136)
Представник 3-ої особи в призначене судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до п.3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання.
За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку про належне повідомлення учасників процесу про час та місце судового засідання.
Відповідач та 3-тя особа правами, передбаченими ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, не скористались, процесуальне право на участь у судовому засіданні не реалізували.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що ним вжито всі заходи для належного повідомлення сторін про час та місце розгляду справи, тому вважає за можливе розглядати справу за відсутності представника відповідача та 3-ої особи, за наявними в справі матеріалами, як передбачено статтею 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Розпорядженням Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 480 від 07 вересня 2007 року «Про надання згоди ТОВ СВП «АГРО-ПРОГРЕС» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності з метою надання їх в оренду в межах Картамиської сільської ради та проведення нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок» було надано згоду ТОВ СВП «АГРО-ПРОГРЕС» на розробку проекту землеустрою щодо відведення 5 земельних ділянок загальною площею 181,35 га із земель державної власності (категорія земель, - землі сільськогосподарського призначення) метою надання їх в оренду терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах Картамиської сільської ради і проведення нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок.
21 грудня 2011 р. загальними зборами учасників ТОВ було прийнято рішення про припинення юридичної особи шляхом приєднання до ТОВ СВП "Картамиш", 25.06.2012 внесено до Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про виключення ТОВ СВП «АГРО-ПРОГРЕС» з реєстру і 27.06.2012 зареєстровано нову редакцію статуту ТОВ СВП "Картамиш", в якій зазначено про правонаступництво прав та обов'язків ТОВ СВП «АГРО-ПОГРЕС».
Розпорядженням Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 251 від 06 липня 2012 року «Про внесення змін до розпорядження голови рай адміністрації від 07 вересня 2007 року № 480 «Про надання згоди ТОВ СВП «АГРО-ПРОГРЕС» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності з метою надання їх в оренду в межах Картамиської сільської ради та проведення нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок» внесено зміни до розпорядження голови райдержадміністрації від 07 вересня 2007 року № 480 «Про надання згоди ТОВ СВП «Агро-Прогрес» і розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної власності з метою надання їх в оренду в межах Картамиської сільської ради та проведення нормативної грошової оцінки цих земельні ділянок» (Розпорядження), а саме: замінено у назві та тексті Розпорядження слова «ТОВ СВП «Агро Прогрес»» на слова «ТОВ СВП «Картамиш»»; п.2 Розпорядження викласти в наступній редакції: «ТОВ СВП «Картамиш» розроблений та погоджений проект землеустрою подати розгляд райдержадміністрації для прийняття розпорядження про затвердження проекту відведення та передачі земельних ділянок в оренду, а технічну документацію з грошової оцінки земельних ділянок на затвердження в районну раду".
На підставі розпорядження № 251 від 06.07.2012 р. за замовленням ТОВ СВП "Картамиш" Приватне підприємство «Геомастер» (ліцензія АД № 034012 Державного агентства земельних ресурсів України від 05.04.2012 р.) виготовило проект землеустрою, за що ТОВ СВП "Картамиш" сплатило 11.07.2012 року 18 100,00 грн.
ТОВ СВП "Картамиш" звернулось до міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області про затвердження проекту землеустрою щодо відведення 5 земельних ділянок загальною площею 181,35 га. ТОВ СВП "Картамиш" з метою надання їх в оренду за рахунок земель запасу та державного резерву фонду сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), які знаходяться за межами населеного пункту на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Міськрайонне управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області листом від 24.07.2012 р. № 07-03/966 позивачу відмовлено в затвердженні зазначеного проекту землеустрою. В обґрунтування зазначеної відмови Міськрайонне управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області посилається на те, що відповідно до пункту 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 року N 509-VІ прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів). Даний пункт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 року N 509-УІ набрав чинності 14 жовтня 2008 року, як зазначає Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області рішення відповідних органів місцевого самоврядування про розроблення проектів відведення земельних ділянок зберігали чинності до 14 жовтня 2010 року. Зазначені обставини й стали підставою звернення позивача з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку вище викладених обставинам суд виходить з наступного.
Земельні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Земельним законодавством визначено два види користування землею - право постійного користування земельною ділянкою, право оренди земельної ділянки.
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про оренду землі" в редакції Закону № 509-VI від 16.09.2008р., укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.
Порядок передачі земельних ділянок в оренду визначений статтею 124 Земельного кодексу України. А саме зазначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі - продажу права оренди земельної ділянки.
З зазначеною нормою кореспондується і стаття 16 Закону України "Про оренду землі".
Статтею 93 Земельного кодексу України унормовано, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.
Згідно з пунктом 34 статті 26 та пунктом 2 статті 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" питання регулювання земельних відносин (у тому числі надання земельної ділянки в оренду та поновлення договору оренди земельної ділянки) віднесено до компетенції сільських, селищних, міських рад, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях, а спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку. З приписами наведеної норми кореспондується і стаття 12 Земельного кодексу України, якою передбачено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності.
Відповідно до частини 1 статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ СВП "Картамиш" (позивач) у встановлено законом порядку, а саме на підставі розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 480 від 07 вересня 2007 року та розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 251 від 06 липня 2012 року, отримав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення 5 земельних ділянок загальною площею 181,35 га із земель державної власності (категорія земель, - землі сільськогосподарського призначення) метою надання їх в оренду терміном на 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах Картамиської сільської ради і проведення нормативної грошової оцінки цих земельних ділянок.
ч.4. ст.123 Земельного кодексу України, передбачено, що розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою. Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проекту він повертається заявнику у зазначений у цій частині строк. Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
З матеріалів справи вбачається, що у листі від 24.07.2012 р. № 07-03/966 Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області, відповідно до якого відмовлено у затвердженні проекту землеустрою, також зазначено, що розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 480 від 07 вересня 2007 року та розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 251 від 06 липня 2012 року, видано з порушеннями вимог ч.3 ст.123, ч.2 ст. 124 Земельного кодексу України, п.3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» , у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Суд, розглянувши зазначений лист не вбачає з наданих до матеріалів справи документів, підстав для вмотивованої відмови у погодженні проекту.
Крім того, суд зазначає, що у рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) від 16 квітня 2009 року встановлено, що в Основному Законі України передбачено форми та засоби реалізації права територіальних громад на місцеве самоврядування і вказано, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (частина перша статті 144). На основі цього положення Конституції України в Законі визначено, що у формі рішень рада приймає нормативні та інші акти (частина перша статті 59). Проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення‚ представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію. Такий висновок узгоджується із правовими позиціями Конституційного Суду України, викладеними у рішеннях від 27 грудня 2001 року № 20-рп/2001 у справі про укази Президії Верховної Ради України щодо Компартії України, зареєстрованої 22 липня 1991 року (абзац перший пункту 6 мотивувальної частини), від 23 червня 1997 року № 2-зп у справі про акти органів Верховної Ради України (абзац четвертий пункту 1 мотивувальної частини).
Конституційний Суд України зазначає, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону).
Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є „гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.
Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
Відповідно до ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України" рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Таким чином, твердження Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області, про необхідність скасування розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 480 від 07 вересня 2007 року та розпорядження Первомайської районної державної адміністрації Харківської області № 251 від 06 липня 2012 року, суперечить вищевикладеним положенням закону та правовій позиції Конституційного Суду України.
Стосовно посилань 3-ої особи на те, що відповідно до пункту 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 року N 509-VІ прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).
Даний пункт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 року N 509-VІ набрав чинності 14 жовтня 2008 року і на думку Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області рішення відповідних органів місцевого самоврядування про розроблення проектів відведення земельних ділянок зберігали чинності до 14 жовтня 2010 року.
Проте, пунктом 20 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла N 2367- VI ( 2367-17 ) від 29.06.2010, який набрав чинності 23.07.2010 року пункт 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» було викладено в новій редакції: Прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються в установленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів)"
Таким чином, відповідно до пункту 20 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла N 2367-VI ( 2367-17 ) від 29.06.2010, який набрав чинності 23.07.2010 рішення відповідних органів місцевого самоврядування про розроблення проектів відведення земельних ділянок зберігали чинності до 23 липня 2012 року, в тому числі і рішення Первомайської РДА № 480 від 07.09.2007 р.
Отже, з матеріалів справи вбачається, що Первомайська районна державна адміністрація видала рішення від 06 липня 2012 року № 251 відповідно до чинного законодавства, а ТОВ СВП «КАРТАМИШ» розробило та подало на затвердження до Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області проект землеустрою 20 липня 2012 року тобто до 23.07.2012 року і станом на 23.07.2012 року обидва рішення були чинними, а лист Міськрайонного управління Держкомзему у місті Первомайський і Первомайському районі Харківської області від 24.07.2012 р. № 07-03/966 такий, що не відповідає чинному законодавству.
Відповідно до статті 55 Конституції України, статей 15,16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно статті 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог статті 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Зважаючи на вищевикладені обставини справи в їх сукупності, а також виходячи з системного аналізу норм діючого законодавства, суд дійшов висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для визнання позовних вимог законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Проте, оскільки позивач не наполягає на стягненні з відповідача судових витрат суд залишає їх за позивачем.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 13, 14, 142-145 Конституції України, статтями 3, 12, 17, 84, 93, 122, 124, 125, 126, 134 Земельного кодексу України, ст.ст. 6, 15, 16 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 373 Цивільного кодексу України, ст. 207 Господарського кодексу України, ст.ст. 26, 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 1, 4, 12, 22, 32, 33, 38, 43, 44, 49, 79, ст.ст. 82-85, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Первомайську районну державну адміністрацію Харківської області (64107, Харківська область, м. Первомайський, вул. Леніна, будинок 16; Код ЄДРПОУ 23918373) затвердити проект землеустрою щодо відведення Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського виробничого підприємства "Картамиш" (64144, Харківська область, Первомайський район, село Картамиш, вул.. Октябрьська, б. 64, Код ЄДРПОУ 31731120) з метою надання їх в оренду за рахунок земель запасу та державного резерву фонду сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), які знаходяться за межами населеного пункту на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 5 земельних ділянок загальною площею 181,35 га.
Зобов'язати Первомайську районну державну адміністрацію Харківської області (64107, Харківська область, м. Первомайський, вул. Леніна, будинок 16; Код ЄДРПОУ 23918373) укласти договір оренди з Товариством з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського виробничого підприємства "Картамиш" (64144, Харківська область, Первомайський район, село Картамиш, вул.. Октябрьська, б. 64, Код ЄДРПОУ 31731120) на 181,35 га за рахунок земель запасу та державного резерву фонду сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь (рілля), які знаходяться за межами населеного пункту на території Картамиської сільської ради Первомайського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Видати відповідні накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 07.12.2012 р.
Суддя Буракова А.М.
5023/4886/12