ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.12 Справа№ 5015/4835/12
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу:
за позовом:Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (м. Львів)до відповідача:Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Львівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»(м. Львів)про:стягнення додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень у розмірі 6102,84 грн.
Суддя: В.М. ПазичевПри секретарі:Ю. СавченкоПредставники:
від позивача:Коваль Р.О. -представник, довіреність від 17.09.2012 року від відповідача:Добуш-Вербіцька Н.Ю. -представник, довіреність №887 від 15.06.2012 року
Представникам сторін, присутнім в судових засіданнях, роз'яснено їх права та обов'язки відповідно до ст.ст. 20, 22 ГПК України, зокрема, право заявляти відводи.
Суть справи: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал»(м. Львів) до Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Львівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»(м. Львів) (надалі -ЛФ ПАТ "Укртелеком") про стягнення додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень у розмірі 6102,84 грн.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 15.11.2012 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 22.11.2012 року. Ухвалою від 22.11.2012 року розгляд справи відкладено на 28.11.2012 року, у зв'язку з неявкою представника відповідача в судове засідання. Ухвалою від 28.11.2012 року розгляд справи відкладено на 04.12.2012 року, у зв'язку з неявкою представників в судове засідання. Ухвалою від 04.12.2012 року розгляд справи відкладено на 06.12.2012 року, у зв'язку з спільним клопотанням сторін. 06.12.2012 року оголошено перерву у судовому засіданні до 15 год. 30 хв. 06.12.2012 року, у зв'язку з спільним клопотанням сторін.
Позивач вимог ухвал суду про порушення провадження у справі від 15.11.2012 року, про відкладення від 22.11.2012 року, від 28.11.2012 року, від 04.12.2012 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
21.11.2012 року за вх.№26373/12 позивач подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.
28.11.2012 року за вх.№26961/12 позивач подав пояснення по справі.
28.11.2012 року за вх.№27059/12 позивач подав клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідач вимог ухвал суду про порушення провадження у справі від 15.11.2012 року, про відкладення від 22.11.2012 року, від 28.11.2012 року, від 04.12.2012 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
04.12.2012 року за вх.№27439/12 сторони подали спільну заяву про відкладення розгляду справи, для надання можливості виготовлення і подання на затвердження суду мирової угоди.
06.12.2012 року за вх.№27736/12 сторони подали спільне клопотання про затвердження суду мирової угоди.
06.12.2012 року сторони подали спільне клопотання про оголошення перерви в судовому засіданні.
06.12.2012 року за вх.№27814/12 відповідач подав клопотання про визнання позовних вимог повністю та розстрочення боргу. Позивач дане клопотання повністю підтримав.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір, відповідно до ст. 75 ГПК України, за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ст. 85 ГПК України, рішення виготовлено, підписано та оголошено 06.12.2012 року.
Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Як зазначено у позовній заяві, ПАТ "Укртелеком" в особі ЛФ ПАТ "Укртелеком" (далі - відповідач) користується послугами водопостачання та водовідведення і є абонентом ЛМКП "Львівводоканал" (далі - Водоканал, позивач). Зокрема, відповідач здійснює скид стічних вод у систему каналізації м. Львова і сплачує за це на умовах, визначених Договором від 27.09.2010р. № 305216 (далі - Договір), "Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова", затвердженими Рішенням виконкому Львівської міської ради від. 18.09.2002р. №292 (далі Правила), "Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затвердженими наказом Держбуду України від 19.02.2002р. N37, іншими чинними нормативно-правовими актами, якими врегульовано відповідні правовідносини.
Згідно з п. 4.3.1 Правил, уповноваженим органом Львівського міськвиконкому стверджується (ведеться) перелік підприємств, Дозвіл на скид для яких надається на підставі доведеного Ліміту на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації (далі - Перелік). Відповідач внесений у Перелік як такий, що розробляє Проект ліміту (п.п. 4.4.1, 4.4.1.1 Правил), і перебуває у ньому під № 324. Відповідно до п.2.2.1 Договору та п. 4.3.3 Правил, відповідач зобов'язаний розробити і погодити Проект Ліміту і, на його підставі до вилучення з Переліку, отримувати Дозвіл на скид та Ліміт на скид (п. 4.5.2 Правил).
Позивач зазначає, що вказані вимоги відповідач виконав, і йому було доведено Ліміт № 1447 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації. Однак, на прохання відповідача, у зв'язку тим, що він не міг забезпечити виконання Правил за деякими доведеними показниками якості, сторони, відповідно п. 4.2.3 Правил, уклали додатковий Договір № 177 про приймання наднормативно (по аміаку і фосфатах) забруднених стічних вод. На цій підставі відповідачу доведено Тимчасовий Ліміт № 1656, у котрому наведені максимально допустимі (з врахуванням Договору № 177) значення концентрацій забруднень (далі - ДК).
Відповідно до п. 2.2.7 Договору і п 3.5.1 Правил, відповідач зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за фактичними концентраціями забруднювальних речовин (далі Сф) на своїх випусках стічних вод. Сф стоків у контрольних колодязях не повинні перевищувати встановлені ДК. Підприємства, відповідно до п.п. 3.6, 3.6.3, 9.1 Правил, несуть відповідальність за перевищення Сф над ДК.
Позивач зазначає, що на виконання п. 2.1.3 Договору та п.п. 3.1.4, 3.2.4 Правил, ним, в присутності відповідача, було здійснено вибірковий відбір проб стічних вод відповідача, про що складено Акт № 4528 від 19.04.2012 року. На підставі Результату вимірювань № 151 від 28.04.2012р., відповідно до п.п. 2.6, 3.2.6 Правил, позивачем зроблено висновок про перевищення в цій пробі встановлених Тимчасовим Лімітом № 1656 значень ДК БСК5, завислих речовин, фосфатів.
При виявлені перевищень якісних показників стічних вод, відповідно до п.п. 3.1.5, 4.2.2.4, 9.2.2, 7.2.9, 7.1.3.3 Правил та п.п. 3.6 Договору, позивач був зобов'язаний нарахувати додаткову плату і виставити до оплати відповідні рахунки, які відповідач зобов'язаний сплатити. Згідно Розрахунку №4410/36 від 08.05.2012р., сума додаткової плати становить 6 102,84 грн.
Позивач зазначає, що ним, на адресу відповідача, була направлена Претензія №4410 №36-2259 від 17.05.2012 року, однак відповіді не отримав.
Згідно з п. 4.2 "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів", затвердженої наказом Держбуду України від 19.02.2002р. № 37, 20% плати за скид понаднормативних забруднень перераховуються до утвореного в міському бюджеті фонду охорони навколишнього природного середовища.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного:
Між сторонами у справі виникли зобов'язання з приводу подачі води та приймання стічних вод на підставі Договору в силу пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України. Згідно зі статтею 174 Господарського кодексу України, однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але такі, які йому не суперечать.
Згідно зі статтею 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. За умовами статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
На підставі укладеного з позивачем Договору відповідач користується послугами водопостачання та водовідведення і є абонентом позивача, здійснює скид стічних вод у систему каналізації міста Львова і сплачує за надані послуги відповідно до умов договору.
Відповідно до пункту 2.4 "Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 р., підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги місцевих Правил та договору на послуги водовідведення, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.09.2002р. № 292 затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (надалі -Правила приймання стічних вод), які встановлюють вимоги до приймання від підприємства стічних вод міської каналізації, регламентують права та обов'язки підприємств і водоканалу, порядок визначення плати за послуги водовідведення, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та міри впливу за їх порушення. Правила приймання стічних вод є обов'язковими до виконання всіма підприємствами (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), які користуються послугами водоканалу з водопостачання і водовідведення, стічні води яких скидаються в міську каналізацію безпосередньо чи опосередковано.
Пунктом 2.6 Правил приймання стічних вод передбачено, що встановлення абонентам режиму та нормативів скидання забруднювальних речовин у міську каналізацію, формування висновку, щодо відповідності фактичних показників якості стічних вод допустимим, а також виконання розрахунку входять виключно до компетенції Водоканалу.
У пункті 4.3.1 Правил приймання стічних вод уповноваженим органом Львівського міськвиконкому затверджено перелік підприємств, дозвіл на скид для яких надається на підставі доведеного Ліміту на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації.
Відповідно до пунктів 2.2.1, 2.2.7 Договору та пункту 4.3.3 Правил приймання стічних вод, абонент зобов'язався отримати у Львівводоканалі технічні умови (в разі їх відсутності) на приєднання абонента до мереж водопроводу та каналізації, погодити паспорт водного господарства (в разі його відсутності) протягом одного місяця з моменту укладення договору і у встановленому порядку отримати дозвіл на скид стічних вод, погодивши проект Ліміту на скид забруднювальних речовин; не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднюючих речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках абонента, відповідач виконав вказані вимоги. Між позивачем та відповідачем укладено договір на скид стічних вод №177 та визначено ліміт №1447 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації, у якому наведено максимально допустимі значення концентрацій забруднень у його стічних водах.
Як убачається із матеріалів справи, відповідачу визначено Ліміт № 1447 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації. Однак, на прохання відповідача, у зв'язку тим, що він не міг забезпечити виконання Правил за деякими доведеними показниками якості, сторони, відповідно п. 4.2.3 Правил, уклали додатковий Договір № 177 від 01.07.2010 року про приймання наднормативно (по аміаку і фосфатах) забруднених стічних вод. На цій підставі відповідачу доведено Тимчасовий Ліміт № 1656, у котрому наведені максимально допустимі (з врахуванням Договору № 177) значення концентрацій забруднень.
Відповідно до пункту 3.5.1 Правил приймання стічних вод, підприємство зобов'язане здійснювати систематичний контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи міської каналізації і не перевищувати встановлені ліміти водовідведення та допустимі показники стічних вод (Ліміт №1602) у контрольних колодязях на своїх випусках.
Згідно з пунктами 3.1.4 та 3.1.5 Правил приймання стічних вод, Водоканал зобов'язаний здійснювати контроль за якістю стічних вод, що скидають Підприємства, а також за режимом і обсягом скиду; виставляти Підприємствам до оплати рахунки за послуги водовідведення. У випадку виявлення з боку Підприємств порушень Правил (перевищення встановлених показників об'єму та якості стічних вод, скид без Дозволу, невиконання вимог Акту тощо), Водоканалом нараховується додаткова плата із застосуванням коефіцієнта кратності (розділи 8, 9 Правил).
Як встановлено судом, на виконання обов'язку здійснювати контроль за якістю стічних вод, що скидають підприємства, 19.04.2012 р. Водоканалом здійснено контрольний відбір проб стічних вод відповідача, про що було складено акт №4528 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, вид проби: разова. Вказаний акт підписаний уповноваженим представником відповідача без будь-яких зауважень, в тому числі щодо місця та порядку відбору проб та жодних скарг з цього приводу від нього не надходило. Доказів зворотнього відповідачем не подано. Частину проби для проведення головного аналізу було передано в хімбаклабораторію Водоканалу. Іншу частину проби передано відповідачу для можливості проведення її контрольного аналізу.
Порядок відбору проб передбачений пунктом 7.2 Правил приймання стічних вод. За призначенням хімічні аналізи проби поділяються на головні; контрольні; арбітражні (пункт 7.2.10 Правил приймання стічних вод). Відповідно до пункту 7.2.12 цих Правил, головний аналіз -це аналіз, за результатами якого визначаються концентрації забруднювальних речовин, робиться висновок про якісні показники стічних вод, відсутність чи наявність у стічних водах перевищень допустимих концентрацій, встановлених для даного підприємства (об'єкта).
Контрольний аналіз проби -це аналіз, який може бути використаний як контролюючою службою, так і підприємством для перевірки і уточнення результатів головного аналізу. Контрольний аналіз проводиться підприємством (пункт 7.2.17 Правил приймання стічних вод).
Порядок відібрання проби для контрольного аналізу передбачений пунктом 7.2.18 Правил приймання стічних вод. Зокрема, згідно з пунктом 7.2.18.1 Правил, проба для контрольного аналізу маркується та пломбується контрольною службою і передається підприємству з відповідним записом в акті про відбір проби.
В присутності представника відповідача позивач здійснив відбір контрольної вибіркової проби з контрольного колодязя КК-1, примірник акту №4528 вручений відповідачу, про що свідчить підпис його працівника, з правом на проведення контрольного аналізу та порядком використання результатів представник відповідача був ознайомлений, про що свідчить його підпис в акті. Зауважень щодо порушення порядку відбору проб стічної води представником відповідача надано не було.
Відповідно до пункту 7.2.24 Правил приймання стічних вод приймання, результати контрольного аналізу подаються підприємством на розгляд водоканалу не пізніше 72 годин після закінчення аналізу.
Згідно з пунктом 7.2.17 Правил приймання стічних вод та акту, для перевірки і уточнення результатів головного аналізу Відповідачу передано запломбовану пробу для проведення контрольного аналізу. Пунктом 7.2.19 Правил приймання стічних вод передбачено, що підприємство має право контрольний аналіз не проводити (пункт 7.2.22 Правил приймання стічних вод), наперед погоджуючись з результатом головного аналізу. Матеріали справи не містять доказів того, що відповідач скористався таким своїм правом. Відповідно до пункту 7.2.22 Правил приймання стічних вод, позивач виконав розрахунок додаткової плати за результатами головного аналізу.
Відповідно до пунктів 3.1.5, 4.2.2.4, 8.4.3, 9.2.2 Правил приймання стічних вод, при виявленні перевищень якісних показників стічних вод, Водоканал зобов'язаний нарахувати додаткову плату за водовідведення, обчислену за підвищеним коефіцієнтом кратності, а відповідач зобов'язаний її сплатити. Аналогічна вимога передбачена пунктом 3.6 Договору, відповідно до якої скидання абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом відповідно до правил приймання.
Скидання стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій (ДК) оплачується з відповідним коефіцієнтом кратності ( пункти 4.2.2.4, 9.2 Правил приймання стічних вод та пункт 3.6 Договору). Хіміко-бактеріологічною лабораторією позивача проведено аналіз, на підставі якого складено результат вимірювань №151 від 19.04.2012 року відповідно до пунктів 2.6, 3.2.6 Правил приймання стічних вод. Лабораторні дослідження зафіксували перевищення допустимих норм якісних показників стічних вод.
Відповідно до пунктів 3.1.5, 9.2.2 Правил приймання стічних вод та підпункту 3.6 Договору, позивачем нараховано відповідачу плату за скид понаднормативних забруднень, яка, згідно з розрахунком №4410/36 від 08.05.2012 р. становить 6102,84 грн. Відповідно до пункту 4.2 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року №37, розподіляється наступним чином: 1052,21 грн. - до місцевого фонду охорони навколишнього середовища, що утворений у складі міського бюджету; 5050,63 грн. -у розпорядження відповідача.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Враховуючи, що позивачем представлено достатньо об'єктивних та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, а відповідач визнав борг в повному обсязі, суд прийшов до висновку, що позов Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал»(м. Львів) до Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі львівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»(м. Львів) про стягнення додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень у розмірі 6102,84 грн. підлягає задоволенню.
Заяву про затвердження умов мирової угоди, яка подана представниками сторін 06.12.2012 року за вх.№27736/12, суд відхилив у зв"язку з тим, що її оформлення та зміст не відповідають вимогам норм чинного законодавства України, зважаючи на те, що не представлено доказів повноважень осіб, якими підписано заяву та текст мирової угоди, а окремі положення її носять умовний характер.
Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як доказ сплати судових витрат, позивач подав платіжне доручення №8689 від 10.10.2012 року на суму 1609,50 грн. про сплату судового збору.
Оскільки спір виник з вини відповідача, згідно ст.49 ГПК України, судові витрати покладаються на нього.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 49, 84, 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі львівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»(79000, м.Львів; вул. П. Дорошенка,43, р/р 260043769 в ПАТ "Райффайзен Банк "Аваль", МФО 325570, ЄДРПОУ 01186030) на користь Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" (адреса: вулиця Зелена, будинок 64, Личаківський район, місто Львів, Львівська область, 79017; ідентифікаційний код 03348471) 5050 (п"ять тисяч п"ятдесят) гривень 63 коп. додаткової плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднень та 1 609 грн. (одна тисяча шістсот дев"ять гривень) 50 коп. судового збору.
3. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»в особі Львівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком»(79000, м.Львів; вул. П. Дорошенка,43, р/р 260043769 в ПАТ "Райффайзен Банк "Аваль", МФО 325570, ЄДРПОУ 01186030) в дохід Державного бюджету України, місцевого бюджету Львівської обласної ради та місцевого бюджету міста Львова (Фонд охорони навколишнього природного середовища м. Львова; р/р 33110331700002 за кодом бюджетної класифікації: 24062100 "грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", банк ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066) 1052 (одна тисяча п"ятдесят дві) гривні 21 коп. за скид понаднормових забруднень.
4. Розстрочити виконання рішення шляхом стягнення заборгованості в таких частинах:
1) На користь Львівського міського комунального підприємства "Львівводоканал" (адреса: вулиця Зелена, будинок 64, Личаківський район, місто Львів, Львівська область, 79017; ідентифікаційний код 03348471):
- до 30 грудня 2012 року включно -1609,50 грн.
- до 30 січня 2013 року включно -841,78 грн.
- до 28 лютого 2013 року включно -841,77 грн.
- до 30 березня 2013 року включно -841,77 грн.
- до 30 квітня 2013 року включно -841,77 грн.
- до 30 травня 2013 року включно -841,77 грн.
- до 30 червня 2013 року включно -841,77 грн.
2) В дохід державного бюджету України, місцевого бюджету Львівської обласної ради та місцевого бюджету міста Львова (Фонд охорони навколишнього природного середовища м. Львова; р/р 33110331700002 за кодом бюджетної класифікації: 24062100 "грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", банк ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066):
- до 30 липня 2013 року включно -1052,21 грн.
5. Наказ видати в порядку статей 116 та 117 ГПК України після набрання рішення законної сили.
Суддя Пазичев В.М.