ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27 листопада 2012 р.
Справа 17/53/2012/5003
Господарський суд Вінницької області у складі судді Стефанів Т. В.,
при секретарі судового засідання Незамай Д. Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за первісним позовом: Публічного акціонерного товариства по газопостачанню
та газифікації "Вінницягаз",
21012, м. Вінниця, пров. Щорса, 24
до: Вінницького обласного територіального відділення
Антимонопольного комітету України,
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7
про визнання рішення № 80-рш від 27.08.2012р. недійсним
та зустрічним позовом: Вінницького обласного територіального відділення
Антимонопольного комітету України,
21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7
до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню
та газифікації "Вінницягаз",
21012, м. Вінниця, пров. Щорса, 24
про стягнення 136 000,00 грн. штрафу
за участю представників сторін:
від ПАТ по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз": Бобко Т. Є. - за довіреністю;
від Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Орленко О. І. - за довіреністю;
ВСТАНОВИВ :
19.10.2012 р. до господарського суду Вінницької області надійшов позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" про визнання протиправним та скасування рішення Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 80-рш від 27.08.2012 року.
22.10.2012 р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 06.11.2012 р.
05.11.2012 р. до суду надійшла зустрічна позовна заява Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" про стягнення 136000,00 грн. штрафу згідно рішення Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 80-рш від 27.08.2012 р.
Зустрічна позовна заява № 04-20.5/3155 від 05.11.2012р. Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнята до розгляду, об'єднана з первісним позовом в одне провадження за № 17/53/2012/5003 та призначена до спільного розгляду з первісним позовом на 06.11.2012 року.
В судове засіданні 06.11.2012 року з'явився представник відповідача за первісним позовом, позивач не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
02.11.2012 року представником позивача через канцелярію суду подано клопотання, в якому останній просить відкласти розгляд справи на іншу дату у зв'язку з перебуванням у відпустці уповноваженого представника по справі. Представник відповідача за первісним позовом проти вказаного клопотання не заперечив.
Ухвалою від 06.11.2012 року розгляд справи відкладено на 27.11.2012 року .
В судове засідання 27.11.2012 р. з'явились представники обох сторін. Представник публічного акціонерного товариства "Вінницягаз" вважає, що рішення адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України винесене з порушенням вимог чинного законодавства. Представники Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України вважають винесене рішення законним та просять стягнути з ПАТ "Вінницягаз" 136 000 грн. штрафу за порушення законодавства про захист економічної конкупенції, зловживання монопольним становищем на ринку постачання природного газу за регульваним тарифом у вигляді вчинення дій, що призвели до ущемленя інтересів споживачів, які б були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.
Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з розпорядженням адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.04.2012 року №47-рк, за результатами розгляду заяви гр. Головка А. С. (21020, м. Вінниця, 124/7) розпочато розгляд справи №05-26.20.2/45-12 проти публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" у зв'язку з наявністю в діях щодо нав'язування побутовим споживачам замовлення розробки нових технічних умов на заміну побутового газового приладу, а не внесення змін в існуючу технічну документацію ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.2 ст.50 та ч.1 ст.13 ЗУ "Про захист економічної конкуренції".
27.08.2012 року за результатами розгляду справи №05-26.20.2/45-12 адміністративною колегією Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету (далі - Адміністративна колегія) прийнято рішення №80-рш.
Даним рішенням визнано, що ПАТ "Вінницягаз" протягом 2011 року та січня-липня 2012 року займало монопольне становище на ринку постачання природного газу за регульованим тарифом у територіальних межах м. Вінниці та Вінницької області в зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у власності чи користуванні ПАТ "Вінницягаз" з часткою 100 відсотків, своїми діями (щодо нав'язування побутовим споживачам замовлення розробки нових технічних умов на заміну побутового газового приладу, а не внесення змін в існуючу технічну документацію) вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 2 ст. 50, ч. 1 ст. 13 ЗУ "Про захист економічної конкуренції" - зловживання монопольним становищем на ринку постачання природного газу за регульованим тарифом у вигляді дій, що призвели до ущемлення інтересів споживача, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.
Відповідно до вищезазначеного рішення, на позивача накладено штраф у розмірі 136 000,00 грн.
Позивач за первісним позовом вважає, що рішення адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету №80-ршвід 27.08.2012 року є незаконним та таким, що винесене з порушенням норм чинного законодавства України з огляду на наступне.
Пунктом 4.5.7. Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 року №254, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 року за №318/2758 (надалі - Правила безпеки) передбачено, що переміщення та заміна газових приладів та апаратів провадяться спеціалізованими підприємствами газового господарства (СПГГ) або газовими службами з врахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Відповідно до підпункту 3.7.1. пункту 3.7 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного та нафтового газу, затверджених постановою Національної комісії від 13.01.2012 року №12 підключення об'єкту системи газопостачання замовника здійснюється ліцензіатом за умови виконання замовником технічних умов. Таким чином, при заміні газових приладів чи апаратів внесення змін в існуючу проектну документацію або виготовлення нової документації можливо на підставі технічних умов.
Пунктом 1.3. Ліцензійних умов передбачено, що технічні умови - документ, що містить комплекс вимог технічного та технологічного характеру з проектування об'єкта систем газопостачання замовника, виконання яких є обов'язковою умовою для підключення до розподільчих мереж ліцензіата. При цьому підключення до газорозподільної мережі - виконання технологічної операції з фізичного приєднання об'єктів систем газопостачання замовника до розподільного газопроводу ліцензіата.
Також пунктом 3.7.3. Ліцензійних умов передбачено, що технічні умови повинні містити вимоги технічного та технологічного характеру, які безпосередньо стосуються підключення об'єкта системи газопостачання замовника до газорозподільчих мереж ліцензіата.
Отже, Товариство, як ліцензіат, має виключне право на виготовлення технічних умов на приєднання об'єктів систем газопостачання до мереж газопостачання, які перебувають у власності чи користуванні Товариства.
Відповідно до п.1.3. Ліцензійних умов розподілу газу, об'єкт системи газопостачання - технологічний комплекс, до складу якого входять розподільні газопроводи (у тому числі новозбудовані чи реконструйовані) і споруди на них.
Посилаючись на наведене, ПАТ "Вінницягаз" звернулось до господарського суду з позовом про визнання недійсним рішення №80-рш від 27.08.2012 року.
Відповідач за первісним позовом - Вінницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України- у відзиві на позов та його представник у судовому засіданні наголосив, що дії ПАТ "Вінницягаз" щодо нав'язування побутовим споживачам замовлення розробки нових технічних умов на заміну побутових газових приладів, встановлення яких не потребує зміни системи відводу продуктів згоряння, будови димових каналів та схеми газопостачання як в приватному житловому будинку, та і в індивідуальній квартирі багатоквартирного житлового будинку є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.
05.11.2012 року Вінницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України подало зустрічну позовну заяву про стягнення з ПАТ "Вінницягаз" 136 000 грн. штрафу.
Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до статей 7, 8, 13 Закону України від 26 листопада 1993 року № 3659-XII "Про Антимонопольний комітет України" до повноважень Комітету належить контроль за дотриманням антимонопольного законодавства при здійсненні господарської діяльності суб'єктами господарювання; розгляд справ про порушення антимонопольного законодавства і прийняття рішень за результатами розгляду в межах своїх повноважень; накладення штрафів та застосування інших санкцій у передбачених законом випадках.
Відповідно до статті 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11 січня 2001 року № 2210-III за результатами розгляду справ про захист економічної конкуренції та захист від недобросовісної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають обов'язкові для виконання рішення.
Порушенням антимонопольного законодавства зокрема є зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, визначення якого наведено у ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Згідно з наведеною нормою Закону зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. Зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема, визнається:
1) встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку;
2) застосування різних цін чи різних інших умов до рівнозначних угод з суб'єктами господарювання, продавцями чи покупцями без об'єктивно виправданих на те причин;
3) обумовлення укладання угод прийняттям суб'єктом господарювання додаткових зобов'язань, які за своєю природою або згідно з торговими та іншими чесними звичаями у підприємницькій діяльності не стосуються предмета договору;
4) обмеження виробництва, ринків або технічного розвитку, що завдало чи може завдати шкоди іншим суб'єктам господарювання, покупцям, продавцям;
5) часткова або повна відмова від придбання або реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації чи придбання;
6) суттєве обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин;
7) створення перешкод доступу на ринок (виходу з ринку) чи усунення з ринку продавців, покупців, інших суб'єктів господарювання.
Відповідно до ч. 3 вказаної статті Закону зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.
Як вбачається з матеріалів справи, ПАТ "Вінницягаз" здійснює діяльність з постачання природного газу за регульованим тарифом відповідно до ліцензії серії АГ № 507335, виданої Національною комісією регулювання електроенергетики України 28.12.2010. Строк дії ліцензії: з 16.12.2010 по 15.12.2015 р.р. Територія здійснення діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом: м. Вінниця та Вінницька область у зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у власності чи користуванні ПАТ "Вінницягаз".
ПАТ "Вінницягаз" була видана ліцензія на розподіл природного, нафтового газу (метану) вугільних родовищ серії АГ № 507334. Строк дії ліцензії з 16.12.2010 по 15.12.2015 р.р.
Інші суб'єкти господарювання, які здійснювали господарську діяльність з транспортування природного газу розподільними трубопроводами та з постачання природного газу за регульованим тарифом у зоні розташування розподільних газопроводів, що перебували у власності чи користування ПАТ "Вінницягаз" у територіальних межах м. Вінниця та Вінницької області протягом 2010-2011 років та січня-липня 2012 року відсутні.
З урахуванням наведеного на території м. Вінниці, Вінницької області в зоні розташування розподільних газопроводів, що перебувають у власності чи користуванні ПАТ "Вінницягаз" протягом 2011 року - січня-липня 2012 року був єдиним постачальником природного газу населенню за регульованим тарифом.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про захист економічної конкуренції", суб"єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товару, зокрема якщо на цьому ринку у нього немає жодного конкурента.
Отже, висновок Адміністративної колегії щодо монопольного становища ПАТ "Вінницягаз" протягом 2011 року - січня-липня 2012 року на ринку постачання природного газу за регульованим тариформ населенню в територіальних межах м. Вінниці та Вінницької області відповідає матеріалам справи та чинному законодавству.
Вказану інформацію підтвердив своїм листом №30-01-12/46 від 22.02.2012 р. і Сектор Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики у Вінницькій області.
Щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 2 ст. 50 ЗУ "Про захист економічної конкуренції" - зловживання монопольним становищем на ринку постачання природного газу за регульованим тарифом населенню у вигляді вчинення дій, що призвели до ущемлення інтересів споживача, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку та ч. 1 ст.13 ЗУ "Про захист економічної конкуренції" слід зазначити наступне.
Згідно п.1.3. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, затверджених Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України 13.01.2010 № 12, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15 січня 2010 р. за № 29/17324 (далі - Ліцензійні умови) технічні умови - документ, що містить комплекс вимог технічного та технологічного характеру з проектування об'єкта системи газопостачання замовника, виконання яких є обов'язковою умовою для підключення до газорозподільної мережі ліцензіата; підключення до газорозподільної мережі - виконання технологічної операції з фізичного приєднання об'єктів системи газопостачання замовника до розподільного газопроводу ліцензіата.
Відповідно до п.3.7. Ліцензійних умов підключення до газорозподільних мереж, що перебувають у власності чи користуванні ліцензіата, здійснюється ліцензіатом відповідно до законодавства України; п. 3.7.1. підключення об'єкта системи газопостачання замовника здійснюється ліцензіатом за умови виконання замовником технічних умов; п.3.7.2. технічні умови на підключення видаються ліцензіатом замовнику протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня отримання ліцензіатом заповненого замовником опитувального листа; п.3.7.3. технічні умови повинні містити вимоги технічного та технологічного характеру, які безпосередньо стосуються підключення об'єкта системи газопостачання замовника до газорозподільних мереж ліцензіата.
Таким чином, ПАТ "Вінницягаз" як ліцензіат, має виключне право на виготовлення технічних умов на приєднання об'єктів систем газопостачання до мереж газопостачання, які перебувають у власності чи користуванні останнього.
Згідно п.1.3.Ліцензійних умов об'єкт системи газопостачання - технологічний комплекс, до складу якого входять розподільні газопроводи (у тому числі новозбудовані чи реконструйовані) і споруди на них.
Згідно з розділом 2 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01.10.1997 року , зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 року за №318/2758 (далі- ПБСГУ) розподільні газопроводи - зовнішні газопроводи, які забезпечують подачу газу від джерела газопостачання (газопроводи високого і середнього тиску) до ГРП промислових підприємств, котелень, сільськогосподарських підприємств, комунальних об'єктів і інших споживачів, а також газопроводи низького тиску населених пунктів; споруди систем газопостачання - газопроводи і споруди на них (ГРП, газопостачання колодязі, контрольні трубки, контрольно-вимірювальні пункти і ін.), установки ЕХЗ від корозії, АСУТП, телемеханіка, газифіковані житлові і громадські будинки, промислові і сільськогосподарські та інші підприємства, ГНС, ГНП, ПСБ, АГЗС, резервуарні групові і геотермальні установки;
Згідно з розділом 2 "Визначення основних термінів" Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою КМУ від 09.12.1999 року №2246 (із змінами) (далі- Правила), об'єкт споживача- територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування; газові прилади і пристрої - плити, котли, водонагрівачі, регулятори тиску та інше обладнання, що використовується споживачем з метою задоволення своїх побутових потреб у природному газі.
Таким чином, виходячи із положень нормативно-технічних документів, об'єктом систем газопостачання у розумінні Ліцензійних умов розподілу газу та Правил безпеки систем газопостачання, а також об'єкт споживачау розумінні Правил є житловий будинок в цілому, а не окремий газовий прилад, як вважає ПАТ "Вінницягаз".
Крім того,відповідно до п.4.5.7. Правил безпеки систем газопостачання переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться СПГГ або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Виходячи з викладеного, розробка та видача нових технічних умов за заміну окремого газового приладу на аналогічний за своїми технічними характеристиками, не передбачена чинними нормативними та технічними документами.
Відповідач за первісним позовом в судовому засіданні наголосив, що вимога ПАТ "Вінницягаз" стосовно виготовлення технічних умов на заміну побутових газових приладів носить системний характер. В зв'язку з цим, територіальним відділенням було отримано від ПАТ "Вінницягаз" копії технічних паспортів на найпоширеніші марки газових приладів, факти встановлення яких були виявлені представниками ПАТ "Вінницягаз" в період з 01.01.2011 по 30.06.2012 р.р. (лист №07-15-2059 , а.с.58). За результатами ознайомлення встановлено, що ці газові прилади (котли, водонагрівачі) призначені для задоволення побутових потреб споживачів у теплопостачанні та/або гарячому водопостачанні як індивідуальних квартир в багатоквартирних житлових будинках, так і приватних житлових будинках. За своїми технічними характеристиками ці газові прилади є взаємозамінними, тобто побутовий споживач має альтернативу у виборі виробника та марки газового приладу, встановлення якого не потребує зміни системи відводу продуктів згоряння, будови димових каналів та схеми газопостачання як в приватному житловому будинку, так і в індивідуальній квартирі багатоквартирного житлового будинку.
Крім того, представник Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України звернув увагу на те, що територіальним відділенням було отримано копії 20 примірників технічних умов, які видавались ПАТ "Вінницягаз" побутовим споживачам природного газу: 10 примірників були видані власникам (користувачам) приватних житлових будинків і 10 примірників - власникам (квартиронаймачам) індивідуальних квартир в багатоквартирних житлових будинках. Вказані технічні умови видавались ПАТ "Вінницягаз" побутовим споживачам природного газу при заміні побутових газових приладів, їх переміщенні та газифікації об'єктів систем газопостачання побутових споживачів.
Судом встановлено та доводиться матеріалами справи, що інші учасники ринку постачання природного газу за регульованим тарифом, які діють в територіальних межах Вінницької області на затвердженій НКРЕ території (ТзОВ "Газовик", Дочірнє підприємство "Монтажник" ПАТ "Браїлівське", ТзОВ "Газпостачсервіс") не видають нові технічні умови на заміну окремих побутових газових приладів, вказуючи на відсутність технічної необхідності в їх виготовленні (а.с.61-63).
Розділом 4.5. ПБСГУ "Внутрішні газопроводи і газове обладнання житлових і громадських будинків", зокрема п.4.5.1. передбачено, що вимоги цього розділу розповсюджуються на газопроводи і газове обладнання, яке розміщене після відключувального пристрою на вводі по ходу газу, в житлових і громадських будинках, комплексах і спорудах згідно з СНиП 2.08.02-89.
Таким чином, вимоги вказаного розділу поширюються на приватні будинки і квартири побутових споживачів природного газу.
Відповідно до п. 4.5.7. ПБСГУ переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться СПГГ або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Вказана позиція підтримується і Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України. Зокрема, в матеріалах справи міститься лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України №2619/0/6-6/12 від 30.03.2012 року (а.с.64), в якому зазначається, що при здійсненні заміни побутових газових приладів і апаратів на аналогічні за технічними характеристиками, у разі, коли не потребується зміна щодо організації відводу продуктів спалювання, будови димового каналу чи системи газопостачання, слід керуватись вимогами п.4.5.7. Правил безпеки систем газопостачання України. Тобто заміна газових приладів і апаратів має проводитись СПГГ або газовою службою підприємства з врахуванням вимог нормативних документів та заводу виготовлювача і внесенням відповідних змін в технічну документацію без розробки проекту.
Таким чином, при зверненні побутового споживача природного газу до ПАТ "Вінницягаз" з приводу належного оформлення заміни газового котла, ПАТ "Вінницягаз" повинно було вносити зміни в існуючу технічну документацію, а не змушувати побутових абонентів замовляти виготовлення нового проекту газопостачання квартири в багатоквартирному житловому будинку або приватний житловий будинок.
З урахуванням наведеного, суд вважає правильними висновки Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про зловживання позивачем монопольним становищем. Зловживання монопольним (домінуючим) становищем згідно з пунктом 2 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" визнається порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, яке, зокрема, тягне за собою накладання штрафу в розмірах, передбачених статтею 52 названого Закону.
Відповідно до ст. 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" від 26.11.1993 року № 3659-XII (із змінами і доповненнями, далі -Закон № 3659) розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом.
Невиконання розпоряджень, рішень та вимог органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимог уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. Тобто відповідачу необхідно було сплатити штраф до 06.11.2012 р.
Згідно з ч. 8 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.
ПАТ "Вінницягаз" штраф не сплатило.
Відповідно до ч. 3 ст. 60 Закону "Про захист економічної конкуренції", прийняття господарським судом до розгляду заяви про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України не зупиняє його виконання, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті, а саме: порушення господарським судом провадження у справі про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України, прийнятого: згідно з частиною першою статті 48 цього Закону, частиною першою статті 30 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції"; за результатами перевірки відповідно до частини п'ятої статті 57 цього Закону; за результатами перегляду відповідно до частини третьої статті 58 цього Закону, а також перегляд за заявою сторони відповідного рішення (постанови) господарського суду зупиняє виконання зазначеного рішення органу Антимонопольного комітету України на час розгляду цієї справи чи перегляду відповідного рішення (постанови) господарського суду, якщо органом Антимонопольного комітету України відповідно до частини третьої статті 48 цього Закону чи господарським судом не визначено інше.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що позов ПАТ "Вінницягаз" про визнання недійсним рішення Адміністративної колегії безпідставний і у його задоволенні слід відмовити, суд вважає, що провадження у справі № 17/53/2012/5003 не зупиняє виконання цього рішення, а тому вважає, що зустрічний позов про стягнення накладеного на ВАТ "Вінницягаз" штрафу підлягає задоволенню.
Судові витрати за розгляд даної справи відповідно до ст.49 ГПК України покладаються на позивача за первісним, відповідача за зустрічним позовами.
Керуючись ст. ст. 43, 45, 32, 33, 34 ,43, 49, 82-85, 115, 116 ГПК України, суд
ВИРІШИВ :
1. В первісному позові Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" відмовити.
2. Зустрічний позов Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задовольнити.
3. Стягнути з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" (21012, м. Вінниця, вул. Щорса,24, код ЄДРПОУ 03338649) на користь Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Державного бюджету України на рахунок Управління Державного казначейства м. Вінниці (код 38054707) р/р 3111116700002 в банку ГУДКУ у Вінницькій області МФО 802015, згідно з кодом бюджетної класифікації за доходами 21081100, символ звітності 106, штраф у розмірі 136 000 грн.
4. Стягнути з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" (21012, м. Вінниця, вул. Щорса,24, код ЄДРПОУ 03338649) до державного бюджету 2 720,00 грн. витрат на сплату судового збору.
5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 03 грудня 2012 р.
Суддя Стефанів Т.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи.