3.4
Ухвала
03 грудня 2012 року Справа № 2а-4295/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши заяву Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04.08.2010 у справі № 2а-4295/10/1270 за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Луганського апеляційного господарського суду про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання провести перерахунок розміру заробітної плати і щомісячного грошового утримання та виплачувати їх у визначеному законом розмірі,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 04.08.2010 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково, визнано незаконною бездіяльність Луганського апеляційного господарського суду щодо не проведення перерахунку заробітної плати та грошового забезпечення ОСОБА_2 з 19.08.2009 року з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2005 № 865 в редакції станом до 31.12.2005, та неподання до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу грошового забезпечення ОСОБА_2 із зазначенням розміру заробітної плати та грошового утримання виходячи із 9,8 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат заробітної плати, а з 22 травня 2008 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас; визнано незаконною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання ОСОБА_2 з 19 серпня 2009 року з розрахунку посадового окладу та грошового забезпечення в розмірі 9,8 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат заробітної плати, а з 22 травня 2008 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас; визнано незаконною бездіяльність Міністерства фінансів України, щодо неприйняття заходів з повного фінансування заробітної плати та грошового утримання ОСОБА_2 з 19 серпня 2009 року з розрахунку посадового окладу в розмірі 9,8 мінімальних заробітних плат станом на момент проведення виплат заробітної плати, а з 22 травня 2008 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас; зобов'язано Луганський апеляційний господарський суд провести ОСОБА_2 з 19 серпня 2009 року перерахунок заробітної плати, визначивши її розмір з урахуванням посадового окладу у розмірі 9,8 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на момент проведення виплат заробітної плати, а з 22 травня 2008 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас. Після перерахунку здійснити виплату недоплачених сум з утриманням обов'язкових податків та зборів з одночасним поданням до Державної судової адміністрації України змін до посадового окладу; зобов'язано Міністерство фінансів України профінансувати виплату заробітної плати ОСОБА_2 з 19 серпня 2009 року у розмірі, встановленому відповідно до ст. 44 Закону України "Про статус суддів", з урахуванням посадового окладу у розмірі 9,8 мінімальних заробітних плат, встановлених Законом на відповідний період з 19.08.2009; зобов'язано Державну судову адміністрацію України виділити Луганському апеляційному господарському суду з єдиного рахунку Державного бюджету України № 35213015004024, відкритого у Державному казначействі України МФО 820172, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, кошти для проведення виплати недоплаченої з 22 травня 2008 року надбавки за вислугу років у розмірі 40 відсотків від загальної суми щомісячного заробітку з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас, а з 19 серпня 2009 року заробітної плати, обчисленої з урахуванням посадового окладу, виходячи з 9,8 мінімальних заробітних плат, встановлених законом на момент проведених виплат з 19.08.2009 року з урахуванням раніше проведених виплат.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.10.2010 вищевказану постанову Луганського окружного адміністративного суду залишено без змін.
28 листопада 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04.08.2010 у справі № 2а-4295/10/1270 за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Луганського апеляційного господарського суду про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання провести перерахунок розміру заробітної плати і щомісячного грошового утримання та виплачувати їх у визначеному законом розмірі.
Зазначена заява обґрунтована тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України знаходиться виконавче провадження № 25279374 щодо зобов'язання Міністерства фінансів України профінансувати виплати, зазначені в резолютивній частині постанови суду від 04.08.2010. Видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків визначаються виключно законом про Державний бюджет України. Платежі з бюджету здійснюється лише при наявності бюджетних призначень, передбачених законом України «Про державний бюджет України». До 2004 року законами України про Державний бюджет України на відповідний рік загальнодержавні видатки, списання яких можна проводити за рахунок загальних доходів Державного бюджету України, зокрема на виконання судових рішень про безспірне списання на користь суддів заборгованості з виплат, встановлених законодавством матеріальних та соціально-побутових гарантій суддям, не передбачались. Також, у 2004 році Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» від 17.06.04 № 1801 -IV внесено зміни до додатку № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік», яким встановлено розподіл видатків Державного бюджету України на 2004 рік. Відповідно до зазначеної у вказаному додатку бюджетної програми КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» в Державному бюджеті на 2004 рік передбачалися видатки у розмірі 1067,2 тисячі гривень на виконання рішень судів на користь суддів за виконавчими документами, які знаходились на виконанні на той час.
Законами України про Державний бюджет України на 2005-2010 роки за бюджетною програмою КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів» передбачались видатки у розмірі 9500 тис. гривень щорічно, а Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» -8573,8 тис. гривень.
Рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України (стаття 3 Закону України «Про виконавче провадження»). Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року № 609. Відповідно до статті 25 Бюджетного кодексу України та положень Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства з попереднім інформуванням Мінфіну та у порядку черговості надходження виконавчих документів. Головним розпорядником коштів державного бюджету щодо виконання зазначеної бюджетної програми є Державна судова адміністрація України. Тобто, виконання вказаної категорії рішень судів має здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених в державному бюджеті вказаному головному розпоряднику бюджетних коштів, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року № 609.
У відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Згідно даних відділу діловодства та обліку звернення громадян Луганського окружного адміністративного суду адміністративна справа № 2а-4295/10/1270 за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Луганського апеляційного господарського суду про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання провести перерахунок розміру заробітної плати і щомісячного грошового утримання та виплачувати їх у визначеному законом розмірі, 30.11.2010 направлена до Вищого адміністративного суду України для розгляду касаційної скарги на рішення суду та до теперішнього часу не розглянута.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що справа, по якій подано заяву про встановлення способу та порядку виконання судового рішення знаходиться у Вищому адміністративному суді України, суд не має можливості розглянути подану заяву та вважає за необхідне зупинити провадження за заявою Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04.08.2010 у справі № 2а-4295/10/1270 за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Луганського апеляційного господарського суду про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання провести перерахунок розміру заробітної плати і щомісячного грошового утримання та виплачувати їх у визначеному законом розмірі, до повернення справи на адресу Луганського окружного адміністративного суду після розгляду касаційної скарги на рішення суду.
Керуючись ст.ст. 156, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження за заявою Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 04.08.2010 у справі № 2а-4295/10/1270 за позовом ОСОБА_2 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Луганського апеляційного господарського суду про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання провести перерахунок розміру заробітної плати і щомісячного грошового утримання та виплачувати їх у визначеному законом розмірі до повернення справи на адресу Луганського окружного адміністративного суду після розгляду Вищим адміністративним судом України касаційної скарги на рішення суду від 04.08.2010.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.В. Смішлива