Постанова № 27785011, 26.11.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2012
Номер справи
2а/1270/8232/2012
Номер документу
27785011
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 листопада 2012 року Справа № 2а/1270/8232/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді: Прудника С.В.

при секретарі: Бондар Ю.М.

за участю сторін:

представника позивача не з'явився

представник відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" про стягнення податкового боргу у розмірі 4080,00 грн. ,-

ВСТАНОВИВ:

25 жовтня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" про стягнення податкового боргу у розмірі 4080,00 грн., звернувши стягнення на активи боржника.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" зареєстровано виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 11.08.2004, номер запису 1379 102 0000 000015. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в Антрацитівській ОДПІ з 21.08.2004.

За результатами камеральної невиїзної документальної перевірки відповідача з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток Антрацитівською ОДПІ було складено акт перевірки від 09.04.2010 №311/16/33017770, на підставі якого 14.05.2010 податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення №0001511520/0, яким відповідачу було нараховано суму штрафної санкції з податку на додану вартість у розмірі 2380,00 грн.

За результатами камеральної невиїзної документальної перевірки відповідача з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток Антрацитівською ОДПІ було складено акт перевірки від 14.05.2010 №427/15-33017770, на підставі якого 14.09.2010 податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення №0001582152/0, яким відповідачу було нараховано суму штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 1700,00 грн.

Станом на 21.08.2012 загальний розмір податкового боргу ТОВ "ТОП-АС" становить 4080,00 грн., який включає суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 2380,00 грн. та суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1700,00 грн.

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/152 від 05.07.2010 та другу податкову вимогу №2/207 від 22.09.2010.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" зареєстровано виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 11.08.2004, номер запису 1379 102 0000 000015 (а.с.21). Підприємство перебуває на обліку як платник податків в Антрацитівській ОДПІ з 21.08.2004 (а.с.16).

Згідно свідоцтва №16146888 відповідач є платником податку на додану вартість з 03.09.2004 (а.с.15).

За результатами камеральної невиїзної документальної перевірки відповідача з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток Антрацитівською ОДПІ було складено акт перевірки від 09.04.2010 №311/16/33017770, на підставі якого 14.05.2010 податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення №0001511520/0, яким відповідачу було нараховано суму штрафної санкції з податку на додану вартість у розмірі 2380,00 грн.

За результатами камеральної невиїзної документальної перевірки відповідача з питань неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток Антрацитівською ОДПІ було складено акт перевірки від 14.05.2010 №427/15-33017770, на підставі якого 14.09.2010 податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення - рішення №0001582152/0, яким відповідачу було нараховано суму штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 1700,00 грн. (а.с.8).

Згідно довідки про суми податкового боргу станом на 21.08.2012 загальний розмір податкового боргу ТОВ "ТОП-АС" становить 4080,00 грн., який включає суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 2380,00 грн. та суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 1700,00 грн. (а.с.5).

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/152 від 05.07.2010 та другу податкову вимогу №2/207 від 22.09.2010 (а.с.11,12).

Податкові вимоги не були вручені відповідачу, у зв'язку із чим податковим органом були складені акти про неможливість вручення та необхідність вивішування на дошці оголошень податкових вимог №32 від 16.08.2010 та №36 від 03.11.2010 відповідно.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

У зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податків виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 06.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі -Закон № 2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобов'язання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобов'язання.

П.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 визначає, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Як встановлено в судовому засіданні, податкова заборгованість підприємства, яка складає 4080,00 грн., є узгодженою та відповідачем до теперішнього часу не сплачена, тому суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України підлягає задоволенню.

Щодо вимоги позивач про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника суд виходить з наступного.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Тому суд вважає необхідним обрати спосіб виконання рішення шляхом стягнення коштів відповідача з рахунків у банках, які обслуговують платника податків.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" про стягнення податкового боргу у розмірі 4080,00 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП-АС" до Державного бюджету податкову заборгованість у розмірі 4080,00 грн. (чотири тисячі вісімдесят гривень 00 копійок) з рахунків у банках, що обслуговують відповідача, з яких:

- з податку на додану вартість у розмірі 2380,00 грн. перерахувати на р/р 31114029700010, код платежу 14010100, отримувач Антрацитівське УДКСУ Луганської області, код отримувача 37983403, банк ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013;

- з податку на прибуток у розмірі 1700,00 грн. на р/р 31112009700010, код платежу 11021000, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено 30 листопада 2012 року.

СуддяС.В. Прудник