Постанова № 27759245, 31.07.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
31.07.2012
Номер справи
2а-6763/12/0170/26
Номер документу
27759245
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

31 липня 2012 р. Сімферополь Справа №2а-6763/12/0170/26

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Керчі АР Крим Державної податкової служби

до Відкритого аціонерного товариства "Керчбудтранс"

про стягнення,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився.

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Керчі АР Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративнім позовом до Відкритого аціонерного товариства "Керчбудтранс" про стягненя з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід державного бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №31118029700019 в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 14010100, ЄДРПОУ -37978388 15 070,40 грн заборгованості з податку на додану вартість, стягненя з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід державного бюджету м. Керчі АР Крим у дохід місцевого бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №33216811700019, в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050100, ЄДРПОУ -37978388 88958,05грн. заборгованості з земельного податку з юридичних осіб, стягненя з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід місцевого бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №33215812700019, в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050200, ЄДРПОУ -37978388 29146,53грн. заборгованості з орендної плати з юридичних осіб.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.07.2012року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.07.2012року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, повідомлений належним чином, про що свідчить звіт електронної відправки (а.с.69), надав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.99).

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення але повідомлення повернулось з відміткою за закінченням терміну зберігання (а.с.92-93), так відповідно до ст. 37 КАС України особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання, клопотань, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суду не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.

Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, спеціалізовані та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

Згідно із статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" основним завданням органів державної податкової служби є завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що позивач у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб'єктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Як вбачається з матеріалів справи, Відкрите аціонерне товариство "Керчбудтранс" зареєстровано в якості юридичної особи 17.04.2006 року Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.13-16).

Згідно довідки від 31.05.2012 року вих.№5723/10/18-03 відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Керчі в АР Крим Державної податкової служби з 06.02.1998 року (а.с.17).

Згідно договору №521 від 25.01.2011 року про визнання електронних документів Відкрите аціонерне товариство "Керчбудтранс" податкову звітність подає до Державної податкової інспекції у м. Керчі в АР Крим Державної податкової служби в електронному вигляді (а.с.20-22).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Судом встановлено, що заборгованість, про стягнення якої заявлено позов, складає 133 174,98 у тому числі: з податку на додану вартість - 15 070,40 грн., з податку на землю - 88 958,05 грн., з орендної плати - 29 146,53грн.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порядку податкової звітності до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби було надано декларації з податку на додану вартість на загальну суму 1210,00грн., а саме:

- № 9003486473 за квітень 2011р. на суму 242,00 грн.;

- № 9003880917 за травень 2011р. на суму 242,00 грн.;

- №9005000638 за червень 2011р. на суму 242,00 грн.;

- №9007038626 за липень 2011р. на суму 242,00 грн.;

- №9007884455 за серпень 2011р. на суму 242,00 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Проте, у визначені законодавством строки, відповідачем сума самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1210,00грн сплачена не була.

Судом встановлено, що податковим органом була проведена камеральна перевірка з питання своєчасності сплати податку на додану вартість за вересень 2010 року.

За результатом перевірки складений акт №259/15-2/01268609 від 31.08.2011р. за висновком якого встановлено порушення терміну сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання, кількість днів затримка складає:

- 47 днів, сума сплаченого податкового боргу - 60097,00 грн (а.с.45).

На підставі акту перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0002641502 від 31.08.2011 року, якими відповідачу визначені грошове зобов'язання у сумі 12019,40грн за порушення терміну сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання та отримано відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення (на підставі ст. 126 ПКУ) (а.с.44).

Судом встановлено, що податковим органом була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за лютий 2012 року за результатами якої складено акт №17/15-02/01268609 від 28.03.2012 року (а.с.51)

Перевіркою виявлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 ст.49 розділу 2, пункту 203.1 ст.203 розділу 5 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2012 року, граничний строк подання податкової 20.03.2012 року (а.с.51).

Відповідно до п. 120.1. Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

На підставі акту перевірки складено податкове повідомлення-рішення №0000781502 від 06.04.2012 року, яким нараховані штрафні санкції у сумі 1020,00грн (а.с.48). До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.

Судом встановлено, що податковим органом була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року, за результатами якої складено акт №49/15-02/01268609 від 05.07.2012 року (а.с.55)

Перевіркою виявлено порушення підпункту 49.18.1 пункту 49.18 ст.49 розділу 2, пункту 203.1 ст.203 розділу 5 Податкового кодексу України, а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2012 року, граничний строк подання податкової 20.04.2012 року (а.с.55).

На підставі акту перевірки складено податкове повідомлення-рішення №0001061502 від 10.05.2012 року, яким нараховані штрафні санкції у сумі 1020,00грн. та отримано відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.52). До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Матеріали справи свідчать про те, що 31.01.2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби була подана податкова декларація з земельного податку за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік №9000157069 із самостійно визначеним податковим зобов'язанням на суму 34516,89 (а.с.63).

29.04.2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби була подана уточнююча податкова декларація з земельного податку за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік в якій відповідач уточнює суму податкового зобов'язання 40011,93грн (а.с.61).

Як свідчать матеріали справи, відповідачем 24.01.2012 року до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби була подана податкова декларація з земельного податку за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік №90001151234 із самостійно визначеним податковим зобов'язанням на суму 104212,39грн (а.с.65).

Як свідчать матеріали справи, заборгованість з податку на землю на загальну суму 88 958,05грн виникла в результаті несплати самостійно задекларованих відповідачем сум податку в податкових деклараціях а також в уточнюючих деклараціях по строку: 27.05.2011р. на суму 1 648,94грн., 30.05.2011 року на суму 9 655,46грн, 30.06.2011 року на суму 2 876,41грн., 30.06.2011 року на суму 575,50грн., 30.06.2011 року на суму 4 010,78грн., 30.07.2011 року на суму 2 876,41грн., 30.07.2011 року на суму 575,50грн., 30.07.2011 року на суму 5 232,47грн., 30.08.2011 року на суму 2 876,41грн., 30.08.2011 року на суму 575,50грн., 30.08.2011 року на суму 5 232,47., 30.09.2011 року на суму 2 876,41грн., 30.09.2011 року на суму 575,50грн., 30.09.2011 року на суму 5 232,47грн., 30.03.2012 року на суму 8 684,38грн., 30.04.2012 року на суму 17 368,76грн., 30.05.2012 року на суму 17 368,76грн.

Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Але в порушення зазначених вимог Податкового кодексу України ВАТ «Керчбудтранс» визначені у податковій декларації податкові зобов'язання з земельного податку за земельні ділянки державної та комунальної власності на загальну суму 88 958,05грн сплачені не були.

З наданих до суду доказів вбачається, що Державною податковою інспекцією в АР Крим Державної податкової служби 05.09.2011 року була проведена камеральна перевірка з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку за листопад 2010 року по граничному терміну сплати 30.12.2010 року, за результатами якої винесено акт № 910/15-3/01268609 від 05.09.2011 року. В ході перевірки було виявлено порушення ст.126.1 ст.126 розділу 2 Податкового кодексу України, а саме: порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання у сумі 2755,28грн (а.с.68-69).

Згідно з підпунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення №0002261503 від 05.09.2011 року на суму 551,06грн (394 дня затримки сплати суми грошового зобов'язання - 20%) та отримано відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.67). Відповідно до особового рахунку відповідача також йому була нарахована пеня у розмірі 164,86грн.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем 24.01.2012 року до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік №9000157020 із самостійно визначеним податковим зобов'язанням на суму 49965,43грн (а.с.73-74).

25.01.2012 року відповідачем до Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим Державної податкової служби була подана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік №90001503170 із самостійно визначеним податковим зобов'язанням на суму 49965,43грн (а.с.75-76).

Як свідчать матеріали справи, заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на загальну суму 29 146,53грн. виникла в результаті несплати самостійно задекларованих відповідачем сум орендної плати за земельні ділянки згідно наданих відповідачем декларацій по строку: 30.05.2011 року у сумі 4 163,79грн., 30.06.2011 року у сумі 4 163,79грн., 30.07.2011 року у сумі 4 163,79грн., 30.08.2011 року у сумі 4 163,79грн., 30.09.2011 року у сумі 4 163,79грн., 30.04.2012 року у сумі 4 163,79грн., 30.05.2012 року у сумі 4 163,79грн.

Згідно з п.п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

У зв'язку з тим, що податковий борг утворився у відповідача ще з 2009 року, та по наступний час заборгованість не була сплачена в повному обсязі. Податкові вимоги були направлені боржнику на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року, яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу ВАТ «Керчбудтранс»: 21.04.2009 року виставлена перша податкова вимога№1/136 на суму 7248,56грн та 21.05.2009 року виставлена друга податкова вимога №2/180 на суму 15575,55грн. (а.с.77). До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачем на адресу відповідача направлено податкову вимогу вихідний №5869/10/19-00 від 06.06.12 року на суму 133174,98грн (а.с.78). До теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.

Таким чином у відповідача виникла податкова заборгованість перед бюджетом у сумі 133174,98грн, а саме з податку на додану вартість у сумі 15 070,40грн, з податку на землю на загальну суму 88 958,05грн., з орендної плати за земельні ділянки у сумі 29 146,53грн.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, тобто з урахуванням змісту поняття "податковий борг", встановленому п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків на суму податкового боргу.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення -рішення згідно з п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України.

З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59 Податкового кодексу України, тобто після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу.

Приймаючи до уваги те, що сума податкового боргу з орендної плати та штрафних санкцій у розмірі 133174,98грн відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід державного бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №31118029700019 в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 14010100, ЄДРПОУ -37978388 15 070,40 грн. заборгованості з податку на додану вартість.

3.Стягнути з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід державного бюджету м. Керчі АР Крим у дохід місцевого бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №33216811700019, в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050100, ЄДРПОУ -37978388 88958,05грн. заборгованості з земельного податку з юридичних осіб.

4.Стягнути з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"98312, м. Керч, вул. С. Разіна, 10 (ЄДРПОУ 01268609) у дохід місцевого бюджету м. Керчі АР Крим, на р/р №33215812700019, в ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 13050200, ЄДРПОУ -37978388 29146,53грн. заборгованості з орендної плати з юридичних осіб.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Петренко В.В.