Постанова № 27749379, 19.11.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2012
Номер справи
3507/12/2170
Номер документу
27749379
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2012 р. Справа № 2-а-3507/12/2170 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Херсонській області (позивач, РУ ДСАТ ДПС) звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (відповідач) штрафних санкцій в сумі 6 700 грн. Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач до суду не прибув, про дату та час слухання справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями наявними в матеріалах справи, позовні вимоги відповідач не визнає.

Згідно з ч.6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне: 18.05.2012 посадовими особами РУ ДСАТ ДПС була проведена фактична перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні потової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (акт № 19/21/01/НОМЕР_1). Перевіркою встановлено порушення відповідачем ст.11,18 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " (далі Закон №481/95-ВР), а саме - реалізація алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімальних роздрібних цін, наведено перелік з п'яти видів товарів, які реалізовувались без марок акцизного податку.

Преамбула до Закону №481/95-ВР передбачає, що цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (абз.3 ч.4 ст.11 Закону №481/95-ВР).

Як зазначає ст.17 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень (абз.11 ч.2 ст.17); зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень (абз.12 ч.2 ст.17). Надати Кабінету Міністрів України право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої (ч.10 ст.18 Закону №481/95-ВР).

Розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв встановлено Постановою КМ України від 30.10.2008 №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв". Так згідно даної Постанови для вин у скляній тарі місткістю 0,7 л. мінімальна роздрібна ціна встановлена в розмірі 18,00 грн. (відповідачем здійснено реалізацію за 12,90 грн.).

Відповідач надав письмові заперечення, в яких посилається на необов'язковість маркування марками акцизного податку сигар при поштучній торгівлі, має сенс лише при умові наявності коробки для зазначених сигар з маркою акцизного податку. Однак коробка від сигар була відсутня, що відповідач не заперечує.

За порушення зазначених норм до відповідача рішенням про застосування фінансових санкцій від 22.05.2012 №210883-2112-32 застосовані фінансові санкції в сумі 6 700,00 грн. (5000,00(абз.11 ч.2 ст.17)+1700,00(абз.12 ч.2 ст.17)).Дане рішення відповідач не оскаржив, тобто, не скористався своїм правом судового захисту. Тому рішення про застосування штрафних санкцій є діючим та обов'язковим до виконання.

Виходячи з матеріалів справи вбачається, що розмір заборгованості підтверджується наданими позивачем актом перевірки, рішенням про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 128, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) до державного бюджету штрафні санкції в сумі 6 700 (шість тисяч сімсот) грн. 00 коп. на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, отримувач УДКСУ у Херсонської області, код банку 37959779, МФО 852010.

Виконавчий лист видати РУ ДСАТ ДПС у ХО після набрання законної сили постанови суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 8.1.4