Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 листопада 2012 р. № 2-а- 11923/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді - Бартош Н.С.
при секретарі судового засідання - Островській М.О.
за участю представника позивача - Руденко Ю.Г., прокурора - Хряк О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області про стягнення суми,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, прокурор Червонозаводського району міста Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області, в якому просить суд стягнути з відповідача у доход держбюджету штраф у розмірі 2040.00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що в ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 21 жовтня 2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області про що було складено акт № 07/12-07-218.
За результатами обстеження відповідачеві було неодноразово видані обов'язкові до виконання приписи про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актами перевірки та постановою № 07/10-01-057 від 07.08.2012 року накладений штраф в сумі 2040 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник відповідача позов підтримали в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Заслухавши представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи суд встановив.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій і бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою. Однією з форм представництва прокуратури є звернення до суду з позовом або заявою на захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси громадянина або держави.
Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.
Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії і Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
У ході перевірки ВП „Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням чинного законодавства встановлено, що 21 жовтня 2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області про що було складено акт № 07/12-07-218.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/12-07-218 від 21.10.11 р. про усунення виявлених порушень до 20.01.2012 року, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-07-005 від 02.03.12 р. На підставі акту від 02.03.2012 року видано припис № 07/12-07-028 від 02.03.12 р., в якому встановлено термін виконання 16.04.2012 року.
Інспекцією Держенергонагляду у Харківській області 06.06.12 р. проведено перевірку виконання припису № 07/12-07-028 від 02.03.12 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-07-010.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області видано припис № 07/12-07-100 від 06.06.12 р. з терміном виконання до 20.07.2012 року.
Інспекцією Держенергонагляду у Харківській області 31.07.12р. проведено перевірку виконання припису № 07/12-07-100 від 06.06.12 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/12-02-017
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства про електроенергетику та за ухилення від виконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та „Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р., накладено штраф, про що було винесено постанову № 07/10-01-057 від 07.08.12 р. про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень на суму 2040 (дві тисячі сорок) грн., який був отриманий відповідачем 13.08.2012 року.
Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ч. 4 ст. 9, 27 Закону України „Про електроенергетику", ст. ст. 2, 17, 60, 99 та 104 - 106 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області про стягнення суми - задовільнити в повному обсязі.
Стягнути з управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Куп'янської міської ради Харківської області (63701, Харківська область, м. Куп'янськ, вул. Леніна, 5, р/р 35416003001794 в ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 22726737) у доход держбюджету штраф у сумі 2040 (дві тисячі сорок) грн. Одержувач: р/р 31117106700013 відкритий на Куп'янське УДКСУ Харківської області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37813292, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 19 листопада 2012 року.
Суддя Бартош Н.С.