Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2012 р. Справа № 2a-1870/8307/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.
за участю секретаря судового засідання - Шевець Ю.П.,
представника позивача - Черняєвої Н.С.,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 2а-1870/8307/12
за позовом Сумського міського центру зайнятості
до ОСОБА_2
про стягнення вартості наданих соціальних послуг,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Сумський МЦЗ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_2), в якому просить суд:
- стягнути з відповідача вартість наданих соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт в розмірі 1092,31 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ОСОБА_2 07.05.2012 р. звернувся до Сумського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, де спеціалістом центру заповнена персональна картка №185012050700009.
З 07.05.2012р. відповідача поновлено у статусі безробітного.
Відповідно до ст. 7 Закону №1533 одним із видів соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості безробітним, є фінансування організації оплачуваних громадських робіт.
Відповідно до п. 5 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 р. №839 (далі - Положення №839), особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 календарних днів у межах календарного року.
З 10.05.2012 р. за особистою заявою ОСОБА_2 його прийнято на оплачувані громадські роботи підсобним робітником до ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський».
Відповідно до п. 15, 17 Положення №839 для безробітних, які не отримують допомогу по безробіттю, витрати роботодавці на оплату праці за час участі в оплачуваних громадських роботах можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду.
ОСОБА_2 у період з 07.05.2012 р. допомогу по безробіттю не отримував через її неодноразове скорочення.
Тому, фінансування оплачуваних громадських робіт за участі ОСОБА_2 у ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» здійснювалось за рахунок коштів Фонду.
Пунктом 19 Положення №839 регламентовано, що участь особи, визнаної в установленому порядку безробітною, в оплачуваних громадських роботах за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу не є підставою для позбавлення її статусу безробітного.
Тому, на час участі ОСОБА_2 в оплачуваних громадських роботах за ним зберігався статус безробітного і відповідно обов'язки безробітного.
Пунктом 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. №219 (далі - Порядок №219), передбачено, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників.
У разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування особа знімається з обліку згідно з абз. 4 пп. 2 п. 20 Порядку №219.
Востаннє ОСОБА_2 відвідував центр зайнятості 30.05.2012 р.
На наступне відвідування 27.06.2012 р. безробітний не з'явився, а тому наказом від 30.07.2012 р. №НТ120730 знятий з обліку з 31.05.2012 р.
З посади підсобного робітника ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» ОСОБА_2 звільнений з 18.06.2012 р. за наказом від 18.06.2012 р. №35.
З дня зняття з обліку (з 31.05.2012 р.) ОСОБА_2 втратив статус безробітного, відтак з цього дня він втратив право на отримання послуги щодо фінансування оплачуваних громадських робіт, в яких приймав участь як безробітний.
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Враховуючи викладене, ОСОБА_2 за невиконання визначеного п. 13 Порядку №219 обов'язку зобов'язаний повернути позивачу вартість соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт у ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» за період з 31.05.2012 р. (день зняття з обліку по безробіттю) по 18.06.2012 р. (останній день участі в оплачуваних громадських роботах).
За даними роботодавця сума фактичних витрат на виплату заробітної плати відповідачу за період його участі в оплачуваних громадських роботах з 31.05.2012 р. по 18.06.2012 р., що профінансовано Сумським міським центром зайнятості, склала 1092,31 грн.
Про необхідність повернення коштів ОСОБА_2 повідомлено листом від 23.08.2012 р. №07/1580, однак заборгованість залишається не сплаченою.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, зазначив, що у вищезазначений період хворів.
Заслухавши доводи представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 07.05.2012 р. звернувся до Сумського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, де спеціалістом центру заповнена персональна картка №185012050700009 (а.с. 6).
З 07.05.2012 р. відповідача поновлено у статусі безробітного (а.с. 7).
Відповідно до ст. 7 Закону №1533 одним із видів соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості безробітним, є фінансування організації оплачуваних громадських робіт.
Відповідно до п. 5 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 р. №839 (далі - Положення №839), особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 календарних днів у межах календарного року.
З 10.05.2012 р. за особистою заявою ОСОБА_2 його прийнято на оплачувані громадські роботи підсобним робітником до ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський», що підтверджується:
- корінцем направлення на громадські роботи від 08.05.2012 №18501205030003001,
- копією трудового договору від 10.05.2012;
- копією наказу від 08.05.2012 №22;
- копією наказу від 07.06.2012 №32 (а.с. 8-11).
Відповідно до п. 15, 17 Положення №839, для безробітних, які не отримують допомогу по безробіттю, витрати роботодавці на оплату праці за час участі в оплачуваних громадських роботах можуть фінансуватися за рахунок коштів Фонду.
ОСОБА_2 у період з 07.05.012 допомогу по безробіттю не отримував через її неодноразове скорочення.
Тому фінансування оплачуваних громадських робіт за участі ОСОБА_2 у ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» здійснювалось за рахунок коштів Фонду.
Пунктом 19 Положення №839 регламентовано, що участь особи, визнаної в установленому порядку безробітною, в оплачуваних громадських роботах за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу не є підставою для позбавлення її статусу безробітного.
Тому на час участі ОСОБА_2 в оплачуваних громадських роботах за ним зберігався статус безробітного і відповідно обов'язки безробітного.
Пунктом 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. №219 (далі - Порядок №219), передбачено, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників.
У разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування особа знімається з обліку згідно з абз. 4 пп. 2 п. 20 Порядку №219.
Твердження відповідача щодо невідвідування ним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів з поважних причин, а саме через хворобу, суд не може прийняти до уваги, оскільки ним не надано доказів хвороби (довідки лікувального закладу, тощо).
Востаннє ОСОБА_2 відвідував центр зайнятості 30.05.2012 р..
На наступне відвідування 27.06.2012 р. безробітний не з'явився, тому наказом від 30.07.2012 р. №НТ120730 був знятий з обліку з 31.05.2012 р. (а.с. 15).
З посади підсобного робітника ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» ОСОБА_2 звільнений з 18.06.2012 р. за наказом від 18.06.2012 р. №35 (а.с. 12).
З дня зняття з обліку (з 31.05.2012 р.) ОСОБА_2 втратив статус безробітного, відтак з цього дня він втратив право на отримання послуги щодо фінансування оплачуваних громадських робіт, в яких приймав участь як безробітний.
Відповідно до ч. З ст. 36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Враховуючи викладене, ОСОБА_2 за невиконання визначеного п. 13 Порядку №219 обов'язку зобов'язаний повернути Сумському міському центру зайнятості вартість соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт у ДНЗ (ясла-садок) №12 «Олімпійський» за період з 31.05.2012 р. (день зняття з обліку по безробіттю) по 18.06.2012 р. (останній день участі в оплачуваних громадських роботах).
За даними роботодавця сума фактичних витрат на виплату заробітної плати відповідачу за період його участі в оплачуваних громадських роботах з 31.05.2012 р. по 18.06.2012 р., що профінансовано Сумським міським центром зайнятості, склала 1092,31 грн. (а.с. 14).
23.08.2012 р. Сумським міським центром зайнятості листом №07/1580 повідомлено ОСОБА_2 про необхідність повернення коштів (а.с. 17).
Відповідно ст.12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центри зайнятості автономної республіки Крим, обласні, Київські і Севастопольські міські, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Згідно ст.39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума боргу не сплачена, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вартості наданих соціальних послуг є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення вартості наданих соціальних послуг -задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід.н. НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, п/р 37170001000293 в ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код 13996509) вартість наданих соціальних послуг в розмірі 1 092, 31 (одна тисяча дев'яносто дві) грн. 31 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови буде складений протягом п'яти днів.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик
Повний текст постанови складений 28.11.2012 року.