Ухвала суду № 27665980, 23.11.2012, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2012
Номер справи
2а-6134/12/1470
Номер документу
27665980
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

23 листопада 2012 р. № 2а-6134/12/1470

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись з

позовомФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54030

доЦентрального відділу ДВС Миколаївського МУЮ, вул. Адміральська, 38, м. Миколаїв, 54001

треті особидержавний виконавець Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції Фальченко Н.О., вул. Адміральська, 38, м. Миколаїв, 54001 начальник Центрального відділу державного виконавчої служби Миколаївського МУЮ Боднар Д.В., вул. Адміральська, 38, м. Миколаїв, 54034

провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,В С Т А Н О В И В:

До суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 (далі - заявник) про визнання дій по складанню акту опису та арешту майна протиправними.

Згідно ч. 1-2 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду. Боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.

З акту опису й арешту майна вбачається, що ОСОБА_1 є боржником, а тому має право оскаржити дії державного виконавця лише в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1, 5 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Пункт 5 ч.1 ст. 107 КАС зобов'язує суддю після одержання позовної заяви з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частиною 2 ст. 181 КАС передбачено, що у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Заявник був особисто присутній під час вчинення відповідних дій із опису й арешту майна, складання відповідного акту, що є предметом спору в даній адміністративній справі, а тому дізнався про порушення своїх прав у день вчинення дій і складання акту - 22 жовтня 2012 року. Таким чином, строк на оскарження дій відповідача обчислюється з 23 жовтня 2012 року і спливає 1 листопада 2012 року. Адміністративний позов подано 23 листопада 2012 року. Заявник не просить визнати поважними причини пропуску строку та поновити його і жодної підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними не навів. З адміністративного позову та доданих до нього матеріалів суд не може встановити поважність причин пропуску строку звернення.

Відповідно до ст. 100 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Вказана норма надає позивачу можливість звернутися за захистом свого права до суду і поза межами строків, але пропуск заявником строку повинен бути обумовлений поважними причинами.Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Пункт 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачає повернення сплаченої суми судового збору в разі залишення заяви без розгляду.

Керуючись ч.1 ст. 100, п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов залишити без розгляду.

2. Повернути ФОП ОСОБА_1 судовий збір у сумі 32,19 грн. з Держаного бюджету України (р/р 31217206784002 УДКСУ у м. Миколаєві, код 37992781, МФО 826013, код 22030001, ЄДРПОУ 35356555).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя А. О. Мороз