справа № 2/0544/3288/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2012 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі: головуючого- судді Чернишов Ю.В.
при секретарі- Гречко О.О., Денисенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Слов'янську цивільну справу за позовом ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго»до ОСОБА_2 про стягнення вартості не облікованої електричної енергії,
В С Т А Н О В И В :
ПАТ " ДТЕК Донецькобленерго" звернулося з позовом до ОСОБА_2 про стягнення не облікованої електричної енергії в сумі 965,22 грн..
Свої вимоги позивач обгрунтував тим, що відповідач є споживачем електричної енергії, за місцем свого проживання в квартирі АДРЕСА_1. За порушення Правил користування електричною енергією для населення останній було припинено постачання електричної енергії, шляхом відключення від електромереж.
Однак ОСОБА_2 самовільно підключилась до електромереж та використовувала електричну енергію без достатніх підстав. 21.03.2012року цей факт було зафіксовано робітниками позивача , про що складено акт, який був предметом розгляду комісії та за результатами було прийнято рішення про нарахування зазначеної суми на відшкодування завданих збитків в сумі 965,22грн.
Відповідач- ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала, зазначивши, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 з 2000року та з цього часу користується електроенергією. В неї дійсно виникла заборгованість із оплати за використану електричну енергію, враховуючи її майновий стан. Однак вона сплачує в міру можливості і не відмовляється у сплаті виниклої заборгованості.
21.03.2012року приїхали представники ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», які склали акт, самі відключили постачання електроенергії. До зазначеної дати електропостачання їй не відключали.
Вислухавши доводи сторін, дослідивши представлені докази, суд приходить до переконання, що даний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 10 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно ст.2 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до ЗУ «Про житлово-кломунальні послуги», споживач -фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Відповідно до п.3 Правил користування електричною енергією для населення, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1) і укладається на три роки.
В суді встановлено, що договір на користування електричною енергією між сторонами укладено лише 22.03.2012року. Раніше такий договір не укладався і відповідач не надала доказів на це.
Як вбачається з акту про порушення № 172081 від 27.07.2012р. складеного контролерами ПАТ "Донецькобленерго" Слов'янський РЕМ, при перевірці квартири АДРЕСА_1, було виявлено порушення Правил користування електричною енергією , а саме виявлено самовільне підключення електроустановок до електричної мережі без порушення схеми обліку, після припинення електропостачання.
Відповідно до п.37 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ №1357 від26.07.1999р., - Енергопостачальник має право:
перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку.
Згідно п.10 зазначених Правил , споживання електричної енергії та розрахунки за неї передбачені лише за наявності приладів обліку електричної енергії.
Пунктом 48 Правил, передбачено, що споживач несе відповідальність згідно із законодавством за:
порушення правил користування електричною енергією;
розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Згідно п.53 зазначених Правил, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999р., зазначено, що об'єкт споживача -житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.
З огляду на викладене суд приходить до переконання , що ОСОБА_2 в порушення вимог п.3 Правил користування електричною енергією для населення, здійснювала користування електричною енергією без укладання договору.
В той же час встановлено, що відповідач є споживачем електричної енергії на об'єкті споживача, а саме в квартирі АДРЕСА_1 що з 03.08.2000року належить на праві власності ОСОБА_2, що підтверджується довідкою КП БТІ м. Слов'янська.
Відповідно ж до вимог ст.322 ЦК України- тягар утримання майна лежить на власнику цього майна.
Також в суді встановлено, що особовий рахунок на відповідача було відкрито лише з 22.03.2012року, тобто з моменту укладання договору на користування електричною енергією та подачею заяви про переоформлення особового рахунку, оскільки до цього часу такий договір не укладався та про зміну власника квартири, відповідач не повідомляв позивача.
Разом з тим ОСОБА_2 не заперечує, що в неї ще у 2011році виникла заборгованість із сплати за користування електричною енергією, оскільки вона не своєчасно та не в повному розмірі здійснювала таку оплату.
З огляду ж на надані позивачем докази, а саме повідомлення про відключення від мереж електричної енергії на об'єкті відповідача та наряду на відключення з відміткою про відключення, вбачається , що у зв'язку з виниклою заборгованістю зі сплати за електричну енергію, 28.03.2011року ОСОБА_2 у належній їй квартирі було здійснено відключення електричної енергії.
Відповідно до п.27 Правил користування електричною енергією для населення, у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії.
У разі несплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.
Пунктом 35 Правил передбачено, що енергопостачальник має право відключити споживача у разі самовільного підключення до електричної мережі.
Пунктом 36 Правил передбачено, що відновлення електропостачання споживача здійснюється протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості після усунення порушень і оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику.
Встановлені в судів обставини свідчать про те, що 28.03.2011року ОСОБА_2 було здійснено відключення з підстав наявності заборгованості за спожиту електричну енергію. Після чого остання самовільно підключилась до електричних мереж без усунення порушень і оплати заборгованості. За зазначеним фактом було складено акт від 21.03.2012року.
Відповідач не надав суду доказів, які б спростовували обгрунтованість виявлення факту самовільного підключення та обгрунтованість прийнятого комісією рішення про нарахування суми завданої шкоди внаслідок використання електричної нерегії після її відключення.
Керуючись ст. 11, 322, 1166 ЦК України, п. 10, 27,35,36, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.07.1999р. , Законом України "Про житлово-комунальні послуги" , ст.ст.10,11,58,60,209 ,212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні ваимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго»задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкає АДРЕСА_1 на користь ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго»на рахунок №260393091566 в ОПЕРВ філії Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЕДРПОУ 00130903 вартість електроенергії за порушення Правил користування електричною енергією в сумі 965(дев'ятьсот шістдесят п'ять) грн.22 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкає АДРЕСА_1 на користь ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго»на поточний рахунок №26002301568054 у філії Цетрально-міського відділення ПАТ ПІБ м. Горлівка МФО 334464, ЕДРПОУ 00130903 судові витрати в сумі 214 грн.60 коп.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Слов"янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду
Донецької області Ю.В. Чернишов
Судове рішення № 27646674, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області було прийнято 23.11.2012. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 0544/14032/2012. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: