ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"20" листопада 2012 р. Справа №1/17
За позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області
до Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічна станції
про стягнення 26031,72грн.
Суддя Желік Б.Є.
Представники від сторін не прибули
СУТЬ СПОРУ: Провадження у справі порушено ухвалою господарського суду Чернівецької області від 11 березня 2005р. за позовною заявою Державної податкової інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області м.Чернівці про стягнення з Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції м.Сторожинець Чернівецької області до державного бюджету (код 23030300 МФО 856135 в УДД Чернівецької області ідентифікаційний код 23246235 на р/р 31118106500227 Відділення державного казначейства в м.Сторожинець) 26032,72грн. залишкової суми несплачених економічних та штрафних санкцій.
Обґрунтовуючи позовні вимоги у справі позивач посилається на акт №1319 від 05.11.2004р. щодо проведення Інспекцією, на підставі п.4 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, перевірки про додержання відповідачем порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Згідно з зазначеним актом, продовжує позивач, перевіркою встановлено факти порушень Сторожинецькою районною державною санітарно-епідеміологічною станцією вимог постанови КМ України від 27.08.2003р. №1351 щодо затверджених нею фіксованих граничних тарифів на послуги, включені до Переліку робіт і послуг у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Поряд з цим, стверджує позивач, актом перевірки встановлено факти порушень, припущених відповідачем при наданні послуг, оплата яких регулювалась розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації №255-р від 10.05.2005р. та листом Міністерства охорони здоров’я №05-20/343 від 27.04.2004р.
За припущені та встановлені актом перевірки №1319 від 05.11.2004р. порушення цінової політики, продовжує позивач, Сторожинецькій районній санітарно-епідеміологічній станції, на підставі Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових(штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами (затверджена спільним наказом Мінекономіки з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.12.2001р. за №1047/6238), було нараховано 30033,72грн. економічних та фінансових санкцій, у т.ч. 10011,24грн. необґрунтовано отриманої виручки та 20022,48грн. штрафу; про застосування санкцій інспекцією прийнято рішення №91 від 01.12.2004р.
Платіжним дорученням №227 від 22.12.2004р., як стверджує позивач, відповідачем сплачено 4002грн.; у решті частині рішення про нарахування економічних санкцій в сумі 26031,47грн. (30033,72 –4002,00) залишено відповідачем без виконання.
Ухвалою від 04-07 квітня 2005р. судом провадження у справі зупинено до вирішення пов’язаної з даною справи №3/11(а.с.27).
На 07.11.2012р. від сторін до суду не надійшло будь-яких повідомлень щодо стану вирішення справи №3/11, однак, внаслідок проведеного дослідження судом встановлено, що справу №3/11 вирішено; кінцевий судовий акт по ній постановлений Львівським апеляційним адміністративним судом 04.09.2012р. згідно до якого залишено без змін постанову господарського суду Чернівецької області від 19.02.2010р.
З урахуванням наведеного та у зв’язку з усуненням обставин, які зумовили зупинення справи, господарський суд ухвалою від 07 листопада 2012р. поновив провадження у справі, призначивши її розгляд за участю обох сторін на 20 листопада 2012 року.
Представники обох сторін в судове засідання не прибули, будь-яких судових пояснень ні позивачем, ні відповідачем суду до дня розгляду справи не надано, незважаючи на те, що згідно з відмітками органу поштового зв’язку у рекомендованих повідомленнях і позивач і відповідач ухвалу суду від 07.11.2012р. про поновлення провадження у справі отримали (а.с.39,40).
З метою з’ясування причин наведених вище обставин, які є перешкодою у вирішенні господарського спору у цьому судовому засіданні, судом було проведено дослідження щодо юридичного стану позивача і відповідача на час розгляду даної судової справи, внаслідок якого судом встановлено.
Згідно з додатком до постанови КМ України від 28.03.2011р. №346 «Про ліквідацію урядових органів»Державна інспекція України з контролю за цінами та Державна санітарно-епідеміологічна служба України ліквідовані(а.с.42-43).
Пунктом 2 наведеної постанови КМ України встановлено, що органи, які ліквідуються згідно з п.1 цієї постанови, продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень відповідним Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади (а.с.41).
19.01.2012р. Указом Президента України за №19/2012 «Про державну інспекцію України з контролю за цінами» знову утворено Державну інспекцію України з контролю за цінами з покладенням на неї функцій з реалізації державної політики з контролю за цінами(а.с.47).
За даними Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців(надалі ЄДР ЮОФОП) записів про державну реєстрацію Державної інспекції України з контролю за цінами станом на 21.11.2012р. не знайдено(а.с.48).
09 грудня 2010р. Указом Президента України за №1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»знову утворено Державну санітарно-епідеміологічну службу України(а.49), яка згідно з Спеціальним витягом з ЄДРЮОФОП) 16.02.2012р. зареєстрована як юридична особа(ідент.код №37508109, місцезнаходження: м.Київ, Печерський р-н, вул.М.Грушевського, 7) з управлінням загального характеру; дані про відокремлені підрозділи на рівні областей, районів відсутні.
Отже судом встановлено.
За наведеними вище даними юридичних актів та записів в ЄДРЮОФОП на сьогодні утворено раніше ліквідовані Державна інспекція України з контролю за цінами та Державна санітарно-епідеміологічна служба України, відокремлені підрозділи яких е сторонами у даній справі.
У відповідності до приписів ст.25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлої, припинення діяльності суб’єкта господарювання шляхом реорганізації(злиття, приєднання, поділу, перетворення), зміни кредитора чи боржника в зобов’язанні, а також в інших випадках зміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов’язкові для нього так само, як вони були обов’язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до приписів п.4 ст.91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З огляду на наведені положення чинного законодавства та матеріали справи; у зв’язку з відсутністю у господарського суду під час розгляду справи належних доказів про фактичне існування або відсутність правонаступників позивача і відповідача, їх даних щодо найменування, ідентифікаційних кодів, місцезнаходження; з метою вирішення питання про заміну позивача і відповідача у разі наявності їх правонаступників щодо прав і обов’язків з предмету спору у даній справі та її розгляду по суті позовних вимог, або припинення провадження у справі у разі відсутності у сторін правонаступників, керуючись ЦК України, ст.ст. 25, 77, 86 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1.Відкласти розгляд справи на 10-00 год. 05 грудня 2012року.
2.Особам, які згідно з рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення («Волощук»- від імені Держаної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області; «Кук»- від імені Сторожинецької районної санітарно-епідеміологічної станції Чернівецької області) отримали ухвалу господарського суду Чернівецької області від 07.11.2012р. про поновлення провадження та призначення до розгляду на 20.11.2012р. судової справи №1/17 у строк до дня розгляду справи подати до суду письмові пояснення та докази з питань, пов’язаних з правонаступництвом юридичних осіб, від імені яких отримано ухвалу суду.
3.По одному примірнику даної ухвали надіслати на адресу Державної інспекції України з контролю за цінами (м.Київ 02660 вул. Раскової 15, пов.9) та Державної санітарно-епідеміологічної служби України (01021 м.Київ, Печерський р-н вул.М.Грушевського, 7).
4.Зобов’язати керівництво Державної інспекції України з контролю за цінами та керівництво Державної санітарно-епідеміологічної служби України, у строк до дня розгляду справи письмово повідомити господарський суд Чернівецької області та надати належні докази про наявність або відсутність правонаступників позивача і відповідача, а саме: Державної інспекції з контролю за цінами в Чернівецькій області та Сторожинецької районної державної санітарно-епідеміологічної станції, - щодо їх прав і обов’язків з позовних вимог у цій судовій справі.
5.Учать повноважних представників сторін у розгляді справи визнати обов’язковою.
Суддя Б.Є. Желiк