Копія
Справа № 2270/5317/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ковальчук А.М. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам'янець-Подільського міжміського бюро технічної інвентаризації про визнання відмови протиправною та зобов'язання зареєструвати право власності на об'єкт нерухомого майна, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась з позовом до Кам'янець - Подільського міжміського бюро технічної інвентаризації про визнання відмови протиправною та зобов'язання зареєструвати право власності на об'єкт нерухомого майна. Позовні вимоги мотивує тим, що відповідно до протоколу № 2 проведення публічних торгів з продажу майна сільськогосподарського кооперативу «Єдність», а саме: будинку тваринника, який розташований в АДРЕСА_1, переможцем було визнано ОСОБА_1, яка в подальшому набула права власності на даний об'єкт нерухомості. Вважає, що відповідач безпідставно відмовляє в реєстрації права власності, а тому просить зобов'язати Кам'янець -Подільське МБТІ зареєструвати за нею право власності на належний їй об'єкт нерухомого майна.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника МБТІ. Проти задоволення позову не заперечував та поклався на думку суду.
Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 2 грудня 2002 року порушено провадження у справі про визнання банкрутом відсутнього боржника - закритого акціонерного товариства Сільськогосподарського кооперативу «Єдність» с. Рихта Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.
В ході проведення процедури банкрутства Сільськогосподарського кооперативу «Єдність» проведено інвентаризацію майна боржника та для реалізації виявленого майна ліквідатором з товарною біржею «Дніпро» було укладено договір на реалізацію майна.
10 листопада 2006 року відбулися публічні торги з продажу майна Сільськогосподарського кооперативу «Єдність», а саме: будинку тваринника, який розташований в с. Рихта Кам'янець-Подільського району.
Відповідно до протоколу № 2 проведення публічних торгів з продажу майна позивач - ОСОБА_1 визнана переможцем торгів. Всі зобов'язання по придбанню майна позивачем виконано, зокрема проведено розрахунок за придбаний об'єкт нерухомого майна, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера від 10 листопада 2006 року.
Позивач звернулася до відповідача з заявою про реєстрацію права власності на придбане нерухоме майно, однак рішенням Кам'янець-Поділької МБТІ від 03.07.2012 року їй відмовлено в зв'язку з тим, що не було надано всіх документів вказаних в Тимчасовому положенні про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Пунктом 1.3. Тимчасового положення про порядок реєстрації власності на нерухоме майно, затверджено наказом Міністерства юстиції України 7/5 від 07.02.2002 р. визначено, що державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповідно до п. 6 ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Крім того, відповідно до підпункту 4 пункту 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 р. N 703 «Про затвердження Порядку державної реєстри прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів).
Пункт 3.5. Тимчасового положення про порядок реєстрації власності на нерухоме майно, затверджено наказом Міністерства юстиції України 7/5 від 07.02.2002 р. передбачає підстави відмови у проведенні державної реєстрації прав, зокрема реєстратор БТІ відмовляє у проведенні державної реєстрації прав, якщо: заявлене право не є таким, що підлягає державній реєстрації відповідно до Положення; із заявою про державну реєстрацію прав звернулась особа (особи), яка не може бути заявником відповідно до Положення; об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, розташований у межах території, на якій свою діяльність здійснює інше БТІ відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав; подані документи не відповідають вимогам, установленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства; заявлене право вже зареєстроване; не проведено технічну інвентаризацію об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації, або вона проведена не тим БТІ, що здійснює свою діяльність на території, у межах якої розташований такий об'єкт; право власності та інші речові права на нерухоме майно виникли на підставі правочинів за наявності в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомостей про накладення заборони та/або арешту нерухомого майна, що підтверджується відповідним витягом; право власності на нерухоме майно, що перебуває у податковій заставі, виникло з порушенням встановленого порядку відчуження; відчуження або інше визначення юридичної долі об'єкта, права щодо якого підлягають державній реєстрації, у випадках, встановлених нормативно-правовими актами, відбулося без отримання витягу з Реєстру прав або строк його дії закінчився; у тридцятиденний строк з моменту надіслання рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав заявником (заявниками) не усунено обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, а суд, згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки позивач є власником об'єкту нерухомого майна - будинку тваринника, який розташований в с. Рихта Хмельницького району Хмельницької області, передбачених законодавством підстав для відмови в реєстрації не було, відповідач не заперечив проти позову та не довів правомірність прийняття спірного рішення, позов слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 12, 41, 71, 86, 128, 158-163 КАС України, ст. 2, 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", ст. 19 Конституції України суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов ОСОБА_1 задоволити.
Зобов'язати Кам'янець - Подільське міжміське бюро технічної інвентаризації зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на об'єкт нерухомого майна - будинок тваринника, який розташований в с. Рихта Хмельницького району Хмельницької області.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Ковальчук А.М.