ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" листопада 2012 р. 14 год.36 хв.Справа № 2-а-1375/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Блащуку В.В., за участю представника позивача Квакуши А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області Державної податкової служби до ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області Державної податкової служби (надалі - позивач, ДПІ ) звернулась до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі відповідач або ФОП ОСОБА_2) про стягнення суми штрафної санкції.
В судове засідання відповідач не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Заперечень у встановлений законом час відповідач не надав. Правова позиція щодо позову невідома.
В судовому засіданні позивач пояснив наступне: 07.02.12 року ДПІ проведена перевірка магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФОП ОСОБА_2 Перевірка проводилась в присутності самого ОСОБА_2 Під час перевірки проведено розрахункову операцію та отримано товар, а саме одну пачку цигарок «LM» по ціні 8,75 грн. за пачку та пляшку горілки «Первак» за ціною 13,50 гривень. Розрахункову операцію проведено без застосування реєстратора рахункових операцій.
У зв'язку з не проведенням через реєстратор розрахункових операцій суми покупки в розмірі 22,25 грн., до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1 гривні.
Проте, під час проведення податковими органами фактичної перевірки відповідачем здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії в магазині за адресою: Херсонська область, смт. Дніпряни, вул. Корсунська, 1. Факт реалізації підтверджується матеріалами перевірки, протоколом огляду ГВМП ДПІ у м. Нова Каховка від 07.02.12 року, який підтверджує факт знаходження на місці проведення розрахунків тютюнових виробів на загальну суму 2846,25 грн. та алкогольних напоїв 2129,30 грн.
Заслухавши представника позивача, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, дослідивши норми законодавства, які регулюють дані правовідносини та їх застосування позивачем, суд приходить до наступного: пунктом 1 статті 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами і доповненнями) встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Як свідчить акт перевірки, під час проведення перевірки проведено розрахункову операцію та отримано товар, а саме одну пачку цигарок «LM» по ціні 8,75 гривень за пачку та пляшку горілки «Первак» за ціною 13,50 гривень. Розрахункову операцію проведення без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Пунктом 1 статті 17 вказаного Закону передбачено, що у разі встановлення протягом календарного року не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції 1 гривня за порушення, що вчинене вперше.
У зв'язку з не проведенням через реєстратор розрахункових операцій суми покупки в розмірі 22,25 грн., до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1 гривні.
Крім того, відповідно до пункту 6 статті 3 Закону № 265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій протягом трьох років після їх закінчення.
За змістом п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Згідно з пункту 10 статті 3 цього Закону суб'єкти підприємницької діяльності повинні забезпечувати зберігання контрольної стрічки протягом трьох років
Пунктом 5 статті 17 Закону № 265 передбачено, що ФОП за порушення п. 10 ст. 3 застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну не збережену контрольну стрічку, а саме 3 контрольних стрічки х 170 = 510.
Таким чином, на підставі матеріалів перевірки до ФОП ОСОБА_2 за порушення вимог п.1, 3, 10 ст. З Закону України від 06.07.1995 року 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1021,00 грн. про, що прийнято рішення від 13.02.12 року №0004502301.
Підпунктами 267.6.1, 267.6.3 п.267.6 ст. 267 Податкового кодексу України передбачено, що оригінал торгового патенту повинен бути розмішений, зокрема, на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності - біля реєстратора розрахункових операцій. Для запобігання пошкодженню торгового патенту (вигорання на сонці, псування внаслідок затікання дощової води, псування сторонніми особами тощо) дозволяється розміщувати нотаріально засвідчені копії торгових патентів у визначених цією частиною місцях.
Пунктом 125.1 ст. 125 цього Кодексу передбачено, що за порушення порядку
використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.1 - 267 6.3 пункту 267.6
статті 267 цього Кодексу, платники податків сплачують штраф у розмірі збору на один
календарний місяць. В даному випадку розмір штрафу складає 97,00 грн.
З огляду на викладене, до ФОП ОСОБА_2 за порушення вимог пп. 267.6.1, 267.6.3 п.267.6 ст. 267 Податкового кодексу України застосовано штраф у розмірі 97,00 гривень, про що прийнято рішення від 13.02.2012 року № 0004492301
Відповідно до ч. 11 ст. 15 Закону України від 19.12.95 № 48І 95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Проте, під час проведення податковими органами фактичної перевірки встановлено, що відповідачем здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії в магазині за адресою: Херсонська область, смт. Дніпряни, вул. Корсунська, 1. Факт реалізації підтверджується матеріалами перевірки, протоколом огляду ГВМП ДПІ у м. Нова Каховка від 07.02.12 року, який підтверджує факт знаходження на місці проведення розрахунків тютюнових виробів на загальну суму 2846,25 грн. та алкогольних напоїв 2129,30 грн.
Відповідно до абзацу п'ятого ч. 2 ст. 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Отже, фінансова санкція за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензій складає 2129,3 х 200% = 4258,6грн., за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензій складає 2846,25 х 200% = 5692,5грн.
На підставі матеріалів перевірки ДПІ у м. Нова Каховка прийнято рішення від 13.02.2012р. №2 5Л/0001/21/02/23/НОМЕР_2 про застосування до відповідача суми фінансової санкції у розмірі 9951,10 грн. Вказане рішення отримано ПП ОСОБА_2 особисто 13.02.2012 року, що підтверджується наявним у справі рішенням з відміткою про особисте отримання зазначеного рішення відповідачем.
Дане рішення на час подачі адміністративного позову не оскаржене відповідачем.
Пунктом 10 Постанови КМ України від 02.06.2003р. № 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» наголошено, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд вважає, що відповідач як суб'єкт владних повноважень надав достатньо доказів, що підтверджують правомірність його дій.
Таким чином, проаналізувавши викладене, дослідивши докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області Державної податкової служби до особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми штрафної санкції підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2):
- в дохід державного бюджету на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 3021080900 суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1021 (одну тисячу двадцять одну) гривню;
- в дохід державного бюджету на р/р 31117106700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 3021081100 суму фінансової санкції у розмірі 9951 (дев'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят одну) гривню 10 копійок;
- в дохід місцевого бюджету на р/р 31415541700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 5021080900 суму штрафу у розмірі 97 (дев'яносто сім) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 20.11.12 року
Суддя Василяка Д.К.
кат. 8.1.4