Постанова № 27562872, 09.11.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.11.2012
Номер справи
2а-10618/12/2670
Номер документу
27562872
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 листопада 2012 року 15:15 № 2а-10618/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Мороз Ю.М, розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»доКиївської регіональної митниціпровизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.06.2012 №155 та від 07.06.2012 №156,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської регіональної митниці про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.06.2012 №155 та від 07.06.2012 №156.

Позовні вимоги мотивовано тим, що Київською регіональною митницею на підставі неповних та необ'єктивних висновків акту перевірки, без дослідження всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, протиправно прийнято податкові повідомлення-рішення від 07.06.2012 №155 та від 07.06.2012 №156, якими позивачу у зв'язку із заниженням, на думку відповідача, митної вартості товарів, імпортованих на територію України, донараховано податкове зобов'язання з ввізного мита на суму 72 455,04 грн. включно із штрафними санкціями, а також податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 159 401,09 грн. включно із штрафними санкціями.

Відповідач проти позову заперечив із посиланням на правомірність прийняття податкових повідомлень-рішень з огляду на те, що позивачем занижено митну вартість товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1», ввезеного на територію України, що призвело до заниження митної вартості та, відповідно, податкових зобов'язань з мита на товари, що ввозяться на територію України, та з податку на додану вартість.

В судове засідання 08.11.2012 представник відповідача не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, докази чого містяться в матеріалах справи.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв'язку з тим, що відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а також зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи №2а-10618/12/2670 у письмовому провадженні.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Київською регіональною митницею на підставі наказу від 25.04.2012 №457 проведено невиїзну документальну перевірку дотримання товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»законодавства з питань митної справи при декларуванні товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 штука»за вантажною митною декларацією від 25.12.2009 №100000007/9/132621.

За результатами вказаної перевірки Київською регіональною митницею складено акт від 10.05.2012 №н/40/12/100000000/35911075, яким зафіксовано порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»положень статті 267 Митного кодексу України в частині заниження митної вартості товарів, імпортованих на територію України згідно з договором поставки від 09.12.2009 №09/129, укладеного між компанією Alliance Ltd»(Велика Британія) та товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно», та відповідно пункту 4.3 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість».

Так, згідно з актом перевірки товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»задекларовано недостовірні дані щодо митної вартості товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 штука», що призвело до заниження митної вартості імпортованих товарів та, відповідно, заниження податкового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться на територію України, на суму 57 964,03 грн. та з податку на додану вартість на суму 127 520,87 грн.

На підставі акту перевірки від 10.05.2012 №н/40/12/100000000/35911075 Київською регіональною митницею прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.06.2012 №155, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з мита на товари, що ввозяться на територію України, у розмірі 72 455,04 грн.: за основним платежем -57 964,03 грн., штрафні санкції -14 491,01 грн., а також податкове повідомлення-рішення від 07.06.2012 №156, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 159 401,09 грн.: за основним платежем -127 520,87 грн., штрафні санкції -31 880,22 грн.

Рішенням Державної митної служби України від 15.08.2012 №111/2-15-1/9270 скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»на податкові повідомлення-рішення залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення від 07.06.2012 №155, від 07.06.2012 №156 - без змін.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно з підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України митні органи є контролюючими органами стосовно мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони.

Відповідно до статті 69 Митного кодексу України від 11.07.2002 №92-IV, який втратив чинність 01.06.2012, незалежно від закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів митний контроль за ними може здійснюватися, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення законодавства України чи міжнародного договору України, укладеного в установленому законом порядку, контроль за виконанням яких покладено законом на митні органи. Такий контроль здійснюється на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує.

Згідно з частиною першою статті 265 Митного кодексу України митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів згідно з положеннями цього Кодексу. Такий контроль може здійснюватися в установленому порядку із застосуванням різних форм, у тому числі відповідно до статей 60 і 69 цього Кодексу, після закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів. Порядок контролю правильності визначення митної вартості товарів після закінчення операції митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів та донарахування обов'язкових платежів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Порядку здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 №339, чинного на час виникнення спірних правовідносин, контроль за правильністю визначення митної вартості товарів після завершення операцій їх митного контролю, митного оформлення та пропуску через митний кордон України здійснюється митним органом шляхом проведення перевірок, у тому числі невиїзних документальних, системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

Згідно з Порядком проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №71, невиїзна документальна перевірка проводиться у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих митному органові документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.

Як вбачається з матеріалів справи, Київською регіональною митницею було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»законодавства з питань митної справи при декларуванні товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 штука»за вантажною митною декларацією від 25.12.2009 №100000007/9/132621 відповідно до Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, на підставі наказу Київської регіональної митниці від 25.04.2012 №457, тобто з дотриманням вимог законодавства України.

Аналізуючи доводи Київської регіональної митниці щодо наявності підстав для висновку про порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»статті 267 Митного кодексу України щодо заниження митної вартості імпортованих товарів, суд звертає увагу на наступному.

Відповідно до статті 259 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, обчислена відповідно до положень цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 267 Митного кодексу України митною вартістю за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, є вартість операції, тобто ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби відповідно до частини другої цієї статті. Ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або які повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів на користь продавця та/або на користь продавця через третіх осіб, та/або на пов'язаних з продавцем осіб.

Відповідно до пункту 4.3 статті 4 Закону України «Про податок на додану вартість», що був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, для товарів, які імпортуються на митну територію України платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов'язаних з імпортом таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, ввізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються у ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування. Визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на кінець операційного дня, що передує дню, в якому товар (товарна партія) вперше підпадає під режим митного контролю відповідно до митного законодавства.

Згідно з підпунктом 2 пункту 6 Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №71, під час проведення перевірки посадові особи митного органу приймають рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування тощо.

Відповідно до абзацу другого пункту 9 Порядку здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 №339, у разі встановлення за результатами невиїзної документальної перевірки випадків заниження митної вартості товарів рішення про визначення митної вартості товарів окремо не оформлюється, а відомості про визначену митним органом митну вартість товарів зазначаються у відповідному акті про результати перевірки.

Згідно з пунктом 54.4 статті 54 Податкового кодексу України, що був вже чинним на момент винесення митним органом спірних рішень, у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, митний орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.

Відповідно до пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством.

Під час документальної невиїзної перевірки дотримання товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»законодавства з питань митної справи при декларуванні товару «Атракціони для дітей та дорослих: інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1, 1 штука»за вантажною митною декларацією від 25.12.2009 №100000007/9/132621 Київською регіональною митницею встановлено, що згідно з договором поставки від 09.12.2009 №09/129, укладеного між компанією Alliance Ltd»(Велика Британія) та товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно», компанія Alliance Ltd»передає товариству у власність інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1. Відправником товару за договором виступає компанія Serviss Ltd»(Латвія).

Як вбачається з акту перевірки, що підтверджено доказами наданими суду митним органом, виробником товару «інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1»є закрите акціонерне товариство «Транзас Новые Техгнологии»(Російська Федерація).

Згідно з рахунком-фактурою від11.12.2009 №14 до договору від 27.11.2009 №09/029 закрите акціонерне товариство «Транзас Новые Техгнологии»(Російська Федерація) виступило відправником товару «інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1»для замовника ermont Ltd»(Кіпр).

Компанія Ltd»(Кіпр) виступила замовником зазначеного товару за договором поставки, укладеним з компанією ia Alliance Ltd»(Велика Британія). Одержувачем вантажу за дорученням від t Ltd»(Кіпр) виступила компанія Serviss Ltd»(Латвія).

В подальшому компанією Serviss Ltd»(Латвія) вказаний товар був відправлений за дорученням від компанії Ltd»(Кіпр) товариству з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно».

Як вбачається з матеріалів справи, закрите акціонерне товариство «Транзас Новые Техгнологии»(Російська Федерація) здійснило митне оформлення товару «інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1»за вантажною митною декларацією від 18.12.2009 ЕК-1 №10210140/181209/0031345 -задекларована фактурна вартість становить 70 000,00 євро.

Згідно інформації, наданої листом митних органів Латвійської Республіки від 10.05.2010, компанія Serviss Ltd»(Латвія) отримала зазначений товар на підставі транзитної декларації від 21.12.2009 T1 №09EE4700EEN0843093 за фактурною вартістю 70 000,00 євро.

Компанією Serviss Ltd»(Латвія) здійснила відправку відповідного вантажу товариству з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»згідно інвойсу від 09.12.2009№01/12 за фактурною вартістю 10 000,00 доларів США.

Окрім того, згідно інформації, наданої листом митних органів Російської Федерації від 05.02.2010, собівартість товару «інформаційно-розважальний модуль ИРМ-Т1»становила 3 155 145,00 рублів.

За таких обставин, Київською регіональною митницею було встановлено інформацію щодо країни походження товару, а також щодо вартісних характеристик, які мають значення для оподаткування товару, ввезених на митну територію України, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Київською регіональною митницею доведено факт заниження позивачем митної вартості товарів, імпортованих на територію України згідно з договором поставки від 09.12.2009 №09/129, укладеного між компанією toria Alliance Ltd»(Велика Британія) та товариством з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно».

Зазначена позиція суду узгоджується із правовою позицією Київського апеляційного адміністративного суду, висловленою в постанові від 17.05.2012 №2а-3301/11/1070, ухвалі від 16.10.2012 №2а-2684/12/1070.

У зв'язку з викладеним, позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Сфера Кіно»щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 07.06.2012 №155, від 07.06.2012 №156 є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

З огляду на викладене та керуючись статтями 2, 69, 70, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволені позову відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.