Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині вимог
28 вересня 2012 р. Справа № 2а-4957/12/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О. А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕЦІАЛІЗОВАНА КОМПАНІЯ "МКФ", вул. Нікольська, 23/1А,Миколаїв,54030
до
ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області ДПС, вул. Потьомкінська, 24/2,Миколаїв,54030
про
визнання дій незаконними та нечинним акту від 23.07.2012р. № 524/22-220/37104825,скасування податкового повідомлення-рішення від 08.08.2012р. № 000876222004,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПЕЦІАЛІЗОВАНА КОМПАНІЯ "МКФ" звернувся до суду з позовом до ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва Миколаївської області ДПС з вимогами визнати дії відповідача при проведенні перевірки позивача незаконними, визнати акт перевірки від 23.07.2012р. № 524/22-220/37104825 таким, що є не чинним на підставі того, що відповідач взяв на себе функції суду по визнанню угод здійснених ТОВ "СПЕЦІАЛІЗОВАНА КОМПАНІЯ "МКФ" і його контрагентами "нікчемними" та скасувати даний акт, як такий, що не відповідає вимогам чинного законодавства України, скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.08.2012р. № 000876222004
Щодо позовної вимоги про визнання акта перевірки від 23.07.2012р. № 524/22-220/37104825 таким, що є не чинним на підставі того, що відповідач взяв на себе функції суду по визнанню угод здійснених ТОВ "СПЕЦІАЛІЗОВАНА КОМПАНІЯ "МКФ" і його контрагентами "нікчемними" та скасування даного акту, як такий, що не відповідає вимогам чинного законодавства України суд зазначає наступне:
Загальне поняття акта перевірки визначено пунктом 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який затверджений наказом ДПА України від 10.08.2005 №327 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.08.2005року №925/11205), а саме: Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
При цьому, акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень а отже, не породжує правовідносини, що можуть бути предметом спору на час складання акту перевірки. А відсутність спірних правовідносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Таким чином, не можуть оспорюватися в адміністративному суді акти ревізій, документальних перевірок, оскільки ці акти не мають обов'язкового (імперативного) характеру.
Відповідно до п.1. ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції визначається як публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (п.1 ч.1 ст.17 КАС України).
Отже, акт перевірки не є тим рішенням суб’єкта владних повноважень, яке б само по собі породжувало для суб’єкта господарювання певні правові наслідки, було спрямовано на регулювання тих чи інших відносин і мало обов’язковий характер для суб’єктів цих відносин, та, відповідно, могло бути предметом адміністративного позову. Акт перевірки є носієм доказової інформації про виявлені податковим органом порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання, документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу, а тому його оцінка, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акту.
У разі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині вимог визнання акта перевірки від 23.07.2012р. № 524/22-220/37104825 таким, що є не чинним на підставі того, що відповідач взяв на себе функції суду по визнанню угод здійснених ТОВ "СПЕЦІАЛІЗОВАНА КОМПАНІЯ "МКФ" і його контрагентами "нікчемними" та скасування даного акту, як такий, що не відповідає вимогам чинного законодавства України.
2. Ухвалу надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання в порядку передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О. А. Зіньковський