ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 листопада 2012 року № 2а-13717/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Качура І.А., при секретарі Хрімлі К.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Під - ключ»до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва ДПС, Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, скасування наказу №212.
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Під -ключ» (далі по тексту також -Позивач) з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва ДПС (надалі -Відповідач1), Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації (надалі -Відповідач2), в якому просило: - визнати недійсним реєстраційний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06 вересня 2012 року №10711440007026568, внесений державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації; - визнати протиправним та скасувати повністю з моменту його прийняття рішення №212 (вих. №9158/10/18-419 від 11 вересня 2012 року) Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва Державної податкової служби про анулювання Свідоцтва платника ПДВ №100287138, виданого Позивачу 08 червня 2010 року; - зобов'язати Державну податкову інспекцію Подільського району м. Києва Державної податкової служби поновити реєстрацію платника податку на додану вартість - Товариства з обмеженою відповідальності «Під-ключ»в реєстрі платників податку на додану вартість з 08 червня 2010 року та вчинити дії щодо видачі Товариству з обмеженою відповідальністю «Під-ключ»свідоцтва платника податку на додану вартість (за новим номером).
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що рішення про анулювання Свідоцтва платника ПДВ є протиправним, оскільки його прийнято на підставі запису відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, яке не відображає дійсних обставин справи.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач проти задоволення позову заперечував з мотивів його необґрунтованості та безпідставності. В судовому засіданні надав пояснення, аналогічні письмовим запереченням, які містяться у матеріалах справи.
Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, 122, ч.6 ст.128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, про те, що позов задоволенню не підлягає, з огляду про наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Під-ключ»є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 36867766, знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції Подільського району м. Києва, з 08 серпня 2010 року обліковувалось як платник податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100287138.
В ході розгляду справи встановлено, що працівниками ГВПМ ДПІ у Подільському районі м. Києва ДПС під час здійснення своїх повноважень та відповідно до Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, затвердженого Наказом ДПА України від 17.05.10 № 336 були здійснені заходи щодо встановлення місцезнаходження платника податків - ТОВ «Під-ключ»за його місцезнаходженням.
За наслідками проведених перевірок вказаним вище структурним підрозділом ДПІ ДПС було встановлено відсутність платника податків ТОВ «Під-ключ»за його місцезнаходженням, про що складена Довідка про не встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків від 17.08.2012р. № 2776/26-7 та від 22.08.2012р. №2804/27-7 за адресою зазначеною в ЄДР юридичних та фізичних осіб-підприємців, а саме м. Київ, вул. Сирецька, буд. 42/44.
В результаті чого відповідно розділу XII п.12.5 «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11р. № 1588, до органу державної реєстрації Подільської РДА надіслано повідомлення про відсутність юридичної особи ТОВ «Під-ключ»за місцезнаходженням за формою 18-ОПП.
Повідомленням державного реєстратора від 22 серпня 2012 року №2804/26-7, державний реєстратор повідомив Позивача щодо необхідності подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу протягом місяця у строк до «28»вересня 2012 року.
При цьому, твердження Позивача про те, що реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу від 16 серпня 2012 року була подана Позивачем Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Подільської РДА м. Києва 23 серпня 2012 року не знайшли свого документального підтвердження у матеріалах адміністративної справи.
Відповідно до ч. 12 статті 19 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»у разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.
Окрім того, згідно вказаної норми закону, у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен знести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
На виконання вимог вищезгаданої імперативної норми закону, 06 вересня 2012 року Відповідачем2 внесений запис до Єдиного державного реєстру про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (позивача у справі).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий механізм анулювання реєстрації платника податку на додану вартість визначений ст. 184 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту «ж»пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до пункту 184.2 статті 184 Податкового кодексу України анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті «а»пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах "б" - "и" пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного органу державної податкової служби. Свідоцтво про реєстрацію платника податку вважається анульованим з дати анулювання реєстрації платника податку. Згідно з пунктом 184.10 статті 184 Податкового кодексу України про анулювання реєстрації платника податку податковий орган зобов'язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації.
Відповідно до розділу V "Податок на додану вартість"Податкового кодексу України, Закону України "Про державну податкову службу в Україні"та інших нормативно-правових актів розроблено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010р. №978, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України за № 1400/18695 29 грудня 2010 р. (надалі Положення).
Цим положенням визначається порядок: реєстрації платників податку на додану вартість; анулювання реєстрації платників податку на додану вартість; ведення реєстру платників податку на додану вартість (далі - Реєстр); присвоєння індивідуального податкового номера платника податку на додану вартість; оприлюднення даних з Реєстру; перереєстрації платників податку на додану вартість та заміни свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість; ведення документації при реєстрації/анулюванні реєстрації платників податку на додану вартість; засвідчення копій свідоцтв про реєстрацію платників податку на додану вартість.би або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем прожирдження відомостей про юридичну особу.
Згідно з пунктом 5.2 розділу V Положення рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Такими документами є: акт або довідка підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про подання/неподання платником ПДВ податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом 12 послідовних податкових місяців та реєстр (перелік) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за 12 послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту у таких деклараціях (податкових розрахунках) протягом 12 послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "г"пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником ПДВ та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до податкового органу, загальні обсяги постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку).
Зважаючи на викладене, а також враховуючи, що відповідач прийняв спірне рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «Під-ключ»в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність належних правових підстав для визнання неправомірними дій Відповідачів та скасування спірного рішення.
Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.
Натомість відповідач довів суду відсутність протиправних дій зі свого боку.
За таких обставин позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Під -ключ» до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва ДПС, Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними, скасування наказу №212, - відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А.Качур