ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2012 р. Справа № 2-а-2755/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля "AUDI 100" з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого, як таксі без наявності ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 218058 від 29.01.2011 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 22.02.2011 року виніс постанову № 122575 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Просить стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі 510,00 грн.
Прокурор та представник ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області розгляд справи просили проводити в порядку письмового провадження.
Відповідач розгляд справи просив проводити в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля "AUDI 100" з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого, як таксі без наявності ліцензійної картки. За результатами перевірки складено акт № 218058 від 29.01.2011 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 22.02.2011 року виніс постанову № 122575 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
У березні 2011р. ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області про захист порушених прав, шляхом скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 22 лютого 2011 року за № 122575.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 26.06.2012р. відмовлено у задоволенні адміністративного позову. Постанова набрала законної сили 20.07.2012 р.
Відповідно ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Законом України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 року №1775-III ст. 9 передбачається, що надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України „Про автомобільний транспорт" підлягає ліцензуванню.
Ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344-ІІІ) передбачає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: Документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 1 Закону № 2344- ІІІ ліцензійна картка транспортного засобу -це документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Ст. 60 Закону № 2344-Ш передбачає застосування до автомобільних перевізників стягнення у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.
У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена.
Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, щодо задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС
постановив:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 73003) в дохід державного бюджету на р/р 31116106700002, УДК у Херсонській області, код доходу 21081100, Держбюджет м. Херсон, код ОКПО 24104230, МФО 852010 фінансові санкції в сумі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2