Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
30 березня 2012 р. Справа № 2а-1898/12/1470
уддя Малих О.В. розглхянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за адміністративним позовом Державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство»(вул. Леніна, 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57500)
до відповідача: Очаківської об'єднаної державної податкової інспекції (вул. Шкрептієнко, 27, м. Очаків, Миколаївська область, 57500)
про визнання нечинними додатки № 10, 11, 13
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Очаківське лісомисливське господарство»звернулось з адміністративним позовом до Очаківської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання нечинними додатків №№ 10, 11, 13 щодо нарахування штрафних санкцій Очаківською ОДПІ на ДП «Очаківське ЛМГ», доданих до Акту перевірки Очаківської ОДПІ № 73/23/00993567 від 13.03.12 р.
Розглянувши матеріали позову, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
Нормативно-правові акти - це рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.
Правові акти індивідуальної дії - це рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування.
Тобто, акт державного чи іншого уповноваженого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. У такому випадку реалізується компетенція видавця цього акту як суб'єкта владних повноважень, уповноваженого управляти поведінкою іншого суб'єкта, а відповідно інший суб'єкт зобов'язаний виконувати його вимоги.
У позовній заяві ДП «Очаківське ЛМГ»просить визнати нечинними додатки №№ 10, 11, 13 щодо нарахування штрафних санкцій Очаківською ОДПІ на ДП «Очаківське ЛМГ», доданих до Акту перевірки Очаківської ОДПІ № 73/23/00993567 від 13.03.12 р., які не є остаточними рішеннями суб'єкта владних повноважень (тобто мають породжувати певні правові наслідки), то заявлені позивачем вимоги не можуть бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Суд вважає, що оспорюванні позивачем документи не містять приписів, обов'язкових для виконання та не є нормативно-правовим актом чи актом індивідуальної дії в розумінні статті 17 КАС, оскільки обов'язкового характеру не мають і правових наслідків не створюють, вважати їх рішенням, дією чи бездіяльністю, що породжує, змінює або припиняє права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин не можливо, тому позовні вимоги про визнання нечинними додатків №№ 10, 11, 13 щодо нарахування штрафних санкцій Очаківською ОДПІ на ДП «Очаківське ЛМГ», доданих до Акту перевірки Очаківської ОДПІ № 73/23/00993567 від 13.03.12 р.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 3 частини 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. № 3674-VІ судовий збір підлягає поверненню.
На підставі викладеного та керуючись статтею 17, пунктом 1 частини 1 статті 109, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
3. Повернути Державному підприємству «Очаківське лісомисливське господарство»(вул. Леніна, 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57500) судовий збір у сумі 32,19 грн., сплачений по платіжному дорученню № 185 від 23.03.2012 р.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно п.4 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Малих