№ 2а/422/465 (5879)
2012 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 листопада 2012 року м. Дніпропетровськ
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Приходченко О.С.
при секретарі Король Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради 21 червня 2012 року звернулося до суду з адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів.
Позивач у своєму позові посилався на те, що на підставі заяви від 7 вересня 2010 року, декларації про доходи, майновий стан та інших документів, надісланих поштою до УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради відповідно до спрощеного порядку надання населенню субсидій, ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з 1 серпня 2010 року до 30 квітня 2011 року. Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора», затвердженим постановою КМУ від 21 серпня 2001 року № 1091, державними соціальними інспекторами УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про майновий стан заявників -отримувачів житлової субсидії. Під час перевірки інформації щодо майнового стану родини ОСОБА_1 було встановлено, що на момент звернення за призначенням субсидії заявниця не була уповноваженим власником (співвласником) житла за адресою: АДРЕСА_1. Отже, житлову субсидію на опалювальний період з 1 січня 2010 року до 30 квітня 2011 року було призначено всупереч вимогам законодавства, що потягло за собою надмірну сплату бюджетних коштів ОСОБА_1 в розмірі 979 грн. 92 коп. Відповідно до відповіді КП «ДМБТІ»Дніпропетровської обласної ради № 1218 від 2 лютого 2011 року, яка була надана на запит управління, право власності за ОСОБА_1 на АДРЕСА_1 не зареєстровано. Відповідно до пояснювальної ОСОБА_1 від 15 березня 2011 року житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 було подаровано ОСОБА_1 25 вересня 2007 року іншій особі. 5 грудня 2011 року заявнику було відправлено повідомлення про припинення/надання житлової субсидії, в якому була зазначена сума надмірно сплачених бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії в розмірі 979 грн. 92 коп. та запропоновано відшкодувати надмірно перераховані кошти в добровільному порядку. У встановлений термін грошові кошти ОСОБА_1 відшкодовані не були. У зв'язку з чим, УПСЗН Ленінської районної ради просить стягнути з ОСОБА_1 надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій у розмірі 979 грн. 92 коп.
Представник позивача надала на адресу суду заяву з проханням про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги просила задовольнити у повному обсязі.
Відповідач надала на адресу суду заяву з проханням про розгляд справи за її відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечувала.
Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Тому суд ухвалив розглянути справу за відсутністю сторін в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані і добуті докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданої відповідно до її заяви (а.с. 19).
Судом з'ясовано, що згідно рішень про призначення субсидій УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради з 1 серпня 2010 року до 30 квітня 2011 року ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора», затвердженим постановою КМУ від 21 серпня 2001 року № 1091, державними соціальними інспекторами УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про майновий стан заявників -отримувачів житлової субсидії.
Під час перевірки інформації щодо майнового стану ОСОБА_1 встановлено, що на момент звернення за призначенням субсидії заявниця не була уповноваженим власником (співвласником) житла за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 10), що підтверджується відповіддю КП «ДМБТІ»Дніпропетровської обласної ради № 1218 від 2 лютого 2011 року (а.с. 15-17).
Відповідно до пояснювальної ОСОБА_1 від 15 березня 2011 року житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 нею було подаровано дочці на підставі договору дарування від 25 вересня 2007 року.
Відповідно до п. 6 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 22 вересня 1997 № 1050, субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Виходячи з цього, житлову субсидію на опалювальний період з 1 січня 2010 року до 30 квітня 2011 року було призначено всупереч вимогам вищезазначеного пункту, що потягло за собою надмірну сплату бюджетних коштів ОСОБА_1
Згідно з п. 20 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 22 вересня 1997 № 1050, сума субсидій, перерахованих (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертається ними за вимогою органу, що призначив субсидію.
З урахуванням положень п. 2 «Порядку повернення коштів, надміру сплачених за призначеними субсидіями», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року № 39/283/90/5 термін повернення надміру виплачених коштів встановлюється відділом (управлінням) субсидій в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня повідомлення.
Відповідачу від 5 грудня 2011 року було направлено повідомлення про припинення/надання житлової субсидії (а.с. 7). У встановлений термін повернення коштів житлової субсидії відповідачем здійснено не було. Відповідно до розрахунку субсидії сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 979 грн. 92 коп. (а.с. 8).
Таким чином, внаслідок ненадання УПСЗН Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради повної інформації про майновий стан родини, а саме, те, що ОСОБА_1 не є власником житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1, відповідач безпідставно отримувала житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги УПСЗН Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів необхідно задовольнити в повному обсязі.
Також, відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справи.
Позивач при поданні позову до суду на підставі п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»був звільнений від сплати судового збору, тому з відповідача в дохід держави, підлягає стягненню судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, Положенням «Про порядок призначення та надання населення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій на користь держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради в сумі 979 грн. 92 коп. на р/р № 35418094000112, банк ГУДКСУ у Дніпропетровській області для відділу субсидій, МФО 805012, код 03192483.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.
Постанову може бути оскаржено в Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя