ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06 липня 2010 року 15:32 № 2а-7215/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Горбан А.В., розглянув у відкри. засіданні адміністративну справу
За позовом Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі м. Києва до Приватного підприємства «Міком»
про стягнення заборгованості в сумі 9 345,99 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління Пенсійного фонду України у Подільському районі міста Києва (надалі УПФ України у Подільському районі м. Києва, позивач) звернулось до суду з позовом про стягнення Приватного підприємства «Міком»(надалі відповідач) 9 345,99 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Оскільки сума страхових внесків до Пенсійного фонду України в розмірі 9 345,99 грі строки, встановлені п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України 21-1 від 19.12.2003, відповідачем не сплачена, заявник просить стягнути її у судовому порядку
В судове засідання представник відповідача не з'явився, про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про що свідчить корінець повідомлення про вручення поштового відправлення, про причини неявки суду не повідомив, доказів поважності не з'явлення до суду не надав.
У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних дока?і відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивач;і всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Міком»є суб'єктом підприємницької діяльності, перебуває Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, код 30523162 з 22.07.1999 р Підприємство знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Подільської^ районі міста Києва під № 02-4735.
Згідно з розрахунками суми внесків на загальнообов'язкове державне пенсій), страхування, що підлягають сплаті за період з січня 2009 р. по квітень 2010 р. було виявлено, ще недоїмка відповідача по сплаті внесків становить 9 345,99 грн.
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійного страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкт, підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські т: інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 етапі 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-1V (далі - Закон № 1058-IV) встановлено, що страхувальниками відповідно до нього Закон) є роботодавці: підприємства, установи і організації. створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ; організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваї платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статі цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платник страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а осоо визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про добровільну участь; платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстраї видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановлені правлінням Пенсійного фонду.
Як вбачається з наведених норм та підтверджується матеріалами справи, відповіла платником страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України.
Станом на час розгляду справи за відповідачем обліковується заборгованість по страхов внесках до Пенсійного фонду України в сумі 9 345,99 грн.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язке державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір обов'язкове державне пенсійне страхування»за ставкою 32 відсотки суми фактичних витрат оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основне додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятні відповідно до Закону України "Про оплату праці".
Частиною 6 статті 19 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, формі порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суіми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період, страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього період незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
У відповідності до вищенаведених норм розрахована спірна сума страхових внесків, що н.. сплачена відповідачем складає 9 345,99 грн.
Наведенні розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.
Наявність у відповідача вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України - відповідача.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсій страхування»якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхе внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно зі статтею 23 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фон, та в судовому порядку.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 та 3 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсій страхування»у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірі визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органа! Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фон за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що суми страхових внесків до Пенсійного фонду України у розмірі 9 345,99 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у н вказаної заборгованості підтверджується розрахунками сум страхових внесків, витягом з облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України - відповідача; до погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх таким підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь першого заступника прокурора в інтересах держави в особі суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а так відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Міком»(04071, м. Київ, вул. Верхній Вал t р/р 260030102028 в ЗАТ «Про кредит Банк», МФО 320984, код ЄДРПОУ 30523162) на к Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва (04070, м. Ки Борисоглібська, 14 р/р 256013012610 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області 322669, код ЄДРПОУ 26087978) 9 345,99 грн. (дев'ять тисяч триста сорок п'ять грив копійок) заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне п страхування.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оск; або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -03.08.2010р.