Постанова № 27475599, 13.11.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2012
Номер справи
2а/0570/13386/2012
Номер документу
27475599
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 листопада 2012 р. Справа № 2а/0570/13386/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Абдукадирової К.Е.

при секретарі Пономаренко В.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Уника-буд», м. Донецьк

до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби

про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки, за результатами якої було складено акт № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р.,-

за участю представників сторін:

від позивача: Луценка В.А. - за дов. від 06 січня 2012 року

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю «Уника-буд» заявлено позов до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки та складання акту № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р.

Позивачем під час розгляду справи було надано уточнення, згідно з якими, він просить визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки, за результатами якої було складено акт № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачем незаконно було проведено у відношенні нього зустрічну звірку за жовтень 2011 року по взаємовідносинам з ТОВ «Акмебуд» та ТОВ «БК «Віра» та встановлено порушення ст. 135, 137, п. 138.2 п. 138.8 ст. 138, п. 180.1 ст. 180, п. 185,1 ст. 185, п. 198.1 - 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України.

Посилається на п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, відповідно до якого, з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

При цьому звертає увагу, що на порушення вказаного пункту жодні з первинних бухгалтерських документів позивача використані не були, хоча раніше йому надавались для проведення звірок, звірки проводились за той же період, а саме, жовтень 2011 року, та с тими саме контрагентами - ТОВ «Акмебуд» та ТОВ «БК «Віра». Вважає, що дії по проведенню повторної звірки є протиправними, оскільки чинним законодавством не передбачено проведення повторної звірки.

Зазначає, що відповідачем складено акт зустрічної звірки, однак, Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою КМ України № 1232 від 27.12.2010р. передбачено складання за результатами проведення зустрічних звірок довідок, а не актів.

Враховуючи викладене, просить позов задовольнити.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заперечення, в яких проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у їх задоволенні.

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Уника-буд» зареєстроване як юридична особа та включене до ЄДРПОУ за номером 36559037 (арк. справи 76 - 78, том 1).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Статус державної податкової служби в Україні, правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні», порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, функції, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Відповідно до п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

31.08.2012р. ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області ДПС здійснено зустрічну звірку платника податків, наслідки якої викладені в акті зустрічної звірки від 31.08.2012р. № 333/22-2/36559037 «Про результати проведеної зустрічної звірки ТОВ «Уника-буд» (ЄДРПОУ 36559037) щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків ТОВ «Акмебуд», код за ЄДРПОУ 30440935 та БК «Віра», код за ЄДРПОУ 30953131 їх повноти відображення в обліку за період: жовтень 2011р.» (арк. справи 7 - 13, том 1).

Вказана звірка проведена з використанням наступних документів: декларація з податку на додану вартість за період жовтень 2011 року з додатками, декларації з податку на прибуток підприємств за період 2-4 квартали 2011 року з додатками, висновок щодо наявності ознак фіктивності ТОВ «Уника-буд» ВПМ ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області ДПС, інформації баз даних АІС, акту документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Уника-буд».

За результатами проведення звірки податковим органом зроблено висновок про порушення позивачем п. 180.1 ст. 180, п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України, п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. №996-ХІV, в результаті чого встановлено завищення задекларованої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість у poзмipi 182 707,29 грн.; ст. 135, ст. 137 Податкового Кодексу України, в результаті чого встановлено завищення задекларованої суми валових доходів з податку на прибуток підприємств у poзмipi 913 536,00 грн., п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено завищення задекларованої суми податкового кредиту з податку на додану вартість у poзмipi 182 707,29 грн., п.138.2 ст.138 Податкового Кодексу України, п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. №996-XIV, в результаті чого встановлено завищення задекларованої суми валових витрат з податку на прибуток підприємств у poзмipi 913 536,00 грн.

Згідно з абз. 3 п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Такий порядок визначено постановою КМ України від 27.12.2010р. № 1232, якою затверджено Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Порядок).

Так, згідно з п. 1 - 3 Порядку, зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

З метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.

Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Відповідно до п. 7 Порядку за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу податковим органом направлялись запити щодо надання інформації та документів з метою проведення зустрічних звірок від 16.12.2011р. № 53622/10/23-213-4 та від 04.01.2011р. № 173/10/23-213-4.

З урахуванням наданих платником податків документів, ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька проведено зустрічні звірки та складено відповідні довідки, а саме:

1) Довідка № 699/23-2/36559037 від 30.12.2011р. «Про результати проведеної зустрічної звірки ТОВ «Уника-буд» (ЄДРПОУ 36559037) щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків БК «Віра», код за ЄДРПОУ 30953131 їх повноти відображення в обліку за період: жовтень 2011р.».

У вказаній довідці податковим органом підтверджено, що платником податків надано для проведення звірки договори, видаткові та податкові накладні, банківські виписки та акти звірки, згідно з якими ТОВ «Уника-буд» укладено та виконано договори постачання товарів. Реалізовану продукцію за довіреностями, які видані БК «Віра» отримав ОСОБА_1.

За результатами проведення зустрічної звірки зроблено висновок про відображення в податковому обліку господарських відносин ТОВ «Уника-буд» з питань взаємовідносин з БК «Віра» (арк. справи 17 - 26, том 1).

Вказана зустрічна звірка була проведена на підставі запиту ДПІ у Пролетарському районі м. Донецька від 15.12.2011р. № 19999/7/23-1 та її результати направлені податковому органу згідно з листом ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька № 55205/7/23-2 (арк. справи 89, 92, том 1).

2) Довідка № 77/23-2/36559037 від 31.01.2012р. «Про результати проведеної зустрічної звірки ТОВ «Уника-буд» (ЄДРПОУ 36559037) щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ «Акмебуд», (код за ЄДРПОУ 30440935) їх повноти відображення в обліку за період: жовтень 2011р.».

У вказаній довідці податковим органом підтверджено, що платником податків надано для проведення звірки договір підряду № 32/11 від 05.08.2011р., акти виконаних робіт, видаткові та податкові накладні, платіжні доручення, згідно з якими ТОВ «Уника-буд» укладено та виконано договір підряду про виконання будівельно-монтажних робіт на об'єкті «Торгівельно-розважальний центр «Сільпо», м. Херсон».

За результатами проведення зустрічної звірки зроблено висновок про відображення в податковому обліку господарських відносин ТОВ «Уника-буд» з питань взаємовідносин з ТОВ «Акмебуд».

На сторінці 10 акту № 333/22-2/36559037, складеного за результатами проведення спірної зустрічної звірки, вказано, що підприємством не надано первинну документацію, однак, вищевказане спростовує доводи відповідача про відсутність в нього первинних документів для проведення зустрічної звірки платника податків.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З метою всебічного розгляду справи судом досліджено документи, що підтверджують виконання фінансово-господарських операцій між ТОВ «Уника-буд» та ТОВ «БК «Віра» та ТОВ «Акмебуд», а саме:

1) Судом встановлено, що позивачем з ТОВ «БК «Віра» було укладено договори постачання № 797/09 від 25.08.2011р., № 880/10 від 26.10.2011р., № 881/10 від 27.10.2011р., згідно з якими ТОВ «Уника-буд» (Постачальник) зобов'язується передати у власність ТОВ «БК «Віра» товар, асортимент, якість та ціна якого вказана в специфікаціях, які є невід'ємною частиною договору, а саме, щебінь, а ТОВ «БК «Віра» (Покупець) - прийняти та оплатити вказаний товар. (арк. справи 159 - 163, том 1, арк. справи 62 - 67, 104 - 108, том 2).

Позивачем виписано видаткові накладні по вказаному договору (арк. справи 164 - 166, том 1, арк. справи 75 - 77, 109 том 2) та видаткові накладні на провоз товару (арк. справи 167 - 205, том 1) та рахунки-фактури, що підтверджують фактичну передачу товару (арк. справи 209 - 210, том 1, арк. справи 81 - 83, 111, том 2).

На підставі виданих ТОВ «БК «Віра» податкових накладних (арк. справи 206 - 208, том 1, арк. справи 78 - 80, 110, том 2) позивачем було сформовано податкові зобов'язання з податку на додану вартість.

Оплата за переданий товар підтверджується банківськими виписками (арк. справи 211 - 212, том 1, арк. справи 84, 113, том 2).

Перевезення товару до місця постачання відбувалось за договорами, укладеними ТОВ «Уника-буд» з:

- ТОВ «Галіон» від 15.08.2011р. № 65/11, згідно з яким ТОВ «Галіон» (Перевізник) зобов'язується за завданням ТОВ «Уника-буд» (Замовник) надати послуги по перевезенню вантажів, а Замовник - прийняти та оплатити надані послуги (арк. справи 104 - 105, том 1). Фактичне здійснення перевезень на адресу ТОВ «БК «Віра» та оплата за надані послуги підтверджується актом звірки наданих автотранспортних послуг, податковими накладними, рахунками-фактурами, актами здачі-приймання робіт (надання послуг), товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями (арк. справи 106 - 158, том 1);

- ТОВ «СімДорІндустрія» від 10.10.2011р. № 12, згідно з яким ТОВ «СімДорІндустрія» (Виконавець) зобов'язується за попередньою заявкою ТОВ «Уника-буд» (Замовник) надати автотранспортні послуги автомобілем МАЗ 642205-220 з полу причепом самохвальним МАЗ 950600-020 по перевезенню вантажів у вказаний пункт призначення, а Замовник - прийняти та оплатити надані послуги (арк. справи 213 - 214, том 1). Фактичне здійснення перевезень на адресу ТОВ «БК «Віра» та оплата за надані послуги підтверджується актом звірки наданих автотранспортних послуг, податковими накладними, рахунками-фактурами, актом здачі-приймання робіт (надання послуг), товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями (арк. справи 215 - 250, том 1, арк. справи 1 - 30, том 2);

- а також самостійно ТОВ «Уника-буд», про що свідчать товарно-транспортні накладні (арк. справи 68 - 74, 112, том 2).

2) Крім того, позивачем з ТОВ «Акмебуд» було укладено договір підряду № 32/11 від 05.08.2011р., згідно з яким ТОВ «Уника-буд» (Підрядник) зобов'язується на власний ризик, власними та/або залученими силами, засобами, матеріалами виконати та здати ТОВ «Акмебуд» (Замовник) будівельно-монтажні роботи на об'єкті «Торгівельно-розважальний центр «Сільпо», м. Херсон», а ТОВ «Акмебуд» (Замовник) - надати Підряднику фронт робіт, забезпечити проектною документацією, прийняти та оплатити вартість виконаних робіт та використаних матеріалів, комплектуючих виробів, обладнання, за винятком наданих Замовником відповідно до умов договору (арк. справи 85 - 89, том 2).

Фактичне виконання будівельних робіт підтверджується актами приймання виконаних робіт за жовтень 2011 року (арк. справи 90 - 91, том 2).

Позивачем виписано рахунки-фактури на оплату будівельно-монтажних робіт (арк. справи арк. справи 92 - 93, том 2).

На підставі виданих ТОВ «Акмебуд» податкових накладних (арк. справи 94 - 96, том 2) позивачем було сформовано податкові зобов'язання з податку на додану вартість.

Оплата за переданий товар підтверджується банківськими виписками (арк. справи 97 - 103, том 2).

Вищевказане підтверджує фактичне виконання фінансово-господарських операцій між ТОВ «Уника-буд» та ТОВ «БК «Віра», ТОВ «Акмебуд» та підтверджує висновки, зроблені відповідачем під час проведення зустрічних звірок, за результатами яких складено довідки від 30.12.2011р. № 699/23-2/36559037 щодо документального підтвердження господарських відносин з ТОВ «БК «Віра» та від 31.01.2012р. № 77/23-2/36559037 щодо документального підтвердження господарських відносин з ТОВ «Акмебуд».

Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначений постановою Кабінету Міністрів України №1232 від 27.12.2010р. «Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок» та Наказом Державної податкової адміністрації № 236 від 22.04.2011р. «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами Державної податкової служби зустрічних звірок», з яких вбачається, що зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

Пунктами 3 Порядку та Методичних рекомендацій передбачено порядок проведення зустрічної звірки, а саме з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Судом встановлено, що безумовними підставами для проведення зустрічної звірки, у відповідності до вищезазначених норм, є необхідність зіставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання по господарським операціям, за наявності сумнівів стосовно факту здійснення таких операцій. При цьому, визначено процедуру проведення такої звірки, а саме наявності обов'язкового письмового запиту податкового органу, яким здійснюється основна перевірка суб'єкта господарювання, щодо перевірки його контрагента, за виключенням коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби.

Відповідачем до матеріалів справи не надано запитів на проведення зустрічних звірок, за результатами яких проведено зустрічну звірку та складено акт від 31.08.2012р. № 333/22-2/36559037.

Тобто, з матеріалів справи вбачається, що жодних підстав для проведення зустрічної звірки, а саме запитів ініціаторів зустрічної звірки - податкових органів, в яких знаходяться на обліку контрагенти позивача - ТОВ «БК «Віра» та ТОВ «Акмебуд», отримання яких передує проведенню зустрічної звірки, відповідачем не надано та в акті зустрічної звірки не наведено. За таких обставин, суд вважає, що податковий орган не мав визначених законом підстав для проведення зустрічної звірки.

Відповідно до п. 7 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою КМ України від 27.12.2010р. № 1232, за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

На порушення вказаного пункту, податковим органом фактично було складно акт, а не довідку зустрічної звірки.

До того ж, п. 4 Вказаного Порядку № 1232 встановлено, що орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення зустрічної звірки, за результатами якої складено акт № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р., податковим органом запит платнику податків не надсилався - такий запит не наданий відповідачем до матеріалів справи, згідно пояснень позивача, він не отримував від податкового органу будь-яких запитів для проведення цієї зустрічної звірки.

Однак, при цьому, як зауважує позивач та підтверджено матеріалами справи, первинні документи по контрагентах ТОВ «БК «Віра» та ТОВ «Акмебуд» надавались відповідачу за його запитами від 16.12.2011р. № 53622/10/23-213-4 та від 04.01.2011р. № 173/10/23-213-4 та використані відповідачем під час складання довідок зустрічних звірок по вказаним контрагентам за той же самий період - жовтень 23011 року (довідки зустрічних звірок -від 30.12.2011р. № 699/23-2/36559037 та від 31.01.2012р. № 77/23-2/36559037) та вказаними довідками було підтверджено здійснення господарських операцій та відображення їх в податковому обліку позивача (арк. справи 15 - 31, 80 - 91, том 1).

Таким чином, вбачається порушення порядку проведення звірки податковим органом, що вплинуло на формування у акті звірки висновків щодо господарської діяльності товариства без аналізу первинної документації останнього.

За наслідками зустрічної звірки податковим органом зроблено висновок, що вбачається з акту № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р. щодо порушень позивачем за період жовтень 2011 року ст. 135, 137, п. 138.2 ст. 138, п. 180.1 ст. 180, п. 198.1 - 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України.

Однак, доказів того, що при проведенні зустрічної звірки здійснено співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єктів господарювання ТОВ «Уника-буд» та ТОВ «БК «Віра», ТОВ «Акмебуд», відповідачем не надано та з акту не вбачається.

Тому, суд вважає, що зустрічна звірка може бути проведена податковим органом лише в разі наявності у розпорядженні податкового органу первинних документів або надання таких документів платником податків на обов'язковий письмовий запит податкового органу та використання вказаних документів під час проведення звірки, оскільки за своєю правовою суттю зустрічна звірка полягає у співставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Таким чином, відсутність належних підстав для проведення зустрічної звірки та порушення порядку проведення звірки є підставою для визнання протиправними дій податкового органу по проведенню звірки, а як наслідок складання акту та його висновків.

Визначення за інформацією, зазначеною в акті звірки порушень ст. 135, 137, п. 138.2 ст. 138, п. 180.1 ст. 180, п. 198.1 - 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, є неправомірним, оскільки згідно з п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України зустрічні звірки не є перевірками, а висновок акту зустрічної звірки впливає на права перевіряємої особи.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що відповідачем в судовому засіданні не доведено, правомірність проведення зустрічної звірки, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.94 КАСУ якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Уника-буд» до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки, за результатами якої було складено акт № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р. - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дій Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби щодо проведення зустрічної звірки, за результатами якої було складено акт № 333/22-2/36559037 від 31.08.2012р.

Присудити з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Уника-буд» витрати по сплаті судового збору у розмірі 32 грн. 19 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 13 листопада 2012 року. Постанова у повному обсязі складена 16 листопада 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.