ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2012 р.Справа № 2-а-6562/10/2170
Категорія: 9.4.4 Головуючий в 1 інстанції: Варняк С.О.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Кравець О.О.судді -Домусчі С.Д.судді -Шевчук О.А.за участю секретаря Ісько Я.С.розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2010 року по справі за адміністративним позовом Каховського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" про стягнення штрафних (фінансових)санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Каховський міжрайонний прокурор вернувся до суду із позовом в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" та просив стягнути штрафні (фінансові) санкції в сумі 18700,00 грн. до державного бюджету.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2010 року позов був задоволений .
Не погоджуючись з постановою суду відповідач подав апеляційну скаргу, у якої вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та закрити провадження у справі .
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України.
Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом 1-ої інстанції було встановлено, що 06.07.2010 року Херсонським територіальним управлінням ДКЦПФР складено акт №128-ХЕ , яким встановлено ,що ВАТ"Каховське АТП 16506" всупереч вимогам ч. 1,4,6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", п. 1 глави 1 розділу V та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591 не опублікувало в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну річну інформацію за 2009р. у встановлений законодавством строк - не пізніше 30 квітня, наступного за звітним.
23.06.2010 року Херсонським територіальним управлінням ДКЦПФР винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за вищевказаним фактом.
Постановою Херсонського територіального управління ДКЦПФР №155-ХЕ від 20.07.2010 року за не опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2009р. у встановлений законодавством строк на ВАТ "Каховське автотранспортне підприємство 16506" накладено штрафну санкцію у розмірі 850,00 грн.
06.07.2010 року Херсонським територіальним управлінням ДКЦПФР складено акт №129-ХЕ ,згідно з яким встановлено ,що ВАТ"Каховське АТП 16506" всупереч вимогам ч. 1,4,6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", п. 1 глави 1 розділу V та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну інформацію за 2009р. у встановлений законодавством строк-не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
23.06.2010 року Херсонським територіальним управлінням ДКЦПФР винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за вищевказаним фактом.
Постановою Херсонського територіального управління ДКЦПФР №156-ХЕ від 20.07.2010 року за не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярної інформації за 2009р. у встановлений законодавством строк на відкрите акціонерне товариство "Каховське автотранспортне підприємство 16506" накладено штрафну санкцію у розмірі 850,00 грн.
06.07.2010 року складено акт №130-ХЕ ,згідно з яким встановлено ,що ВАТ"Каховське АТП 16506" всупереч вимогам 4.1,6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", п. 1 глави 1 розділу V та п. 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591 не подало Херсонському територіальному управлінню ДЕЦПФР регулярну інформацію за 2009р. у встановлений законодавством строк-не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
23.06.2010 року Херсонським територіальним управлінням ДКЦПФР винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за вищевказаним фактом .
Постановою Херсонського територіального управління ДКЦПФР №157-ХЕ від 20.07.2010 року за повторне неподання Херсонському територіальному управлінню ДЕЦПФР регулярної інформації за 2009р. у встановлений законодавством строк на ВАТ "Каховське автотранспортне підприємство 16506" накладено штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн.
Згідно статі 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до ст. 6 даного закону, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Відповідно до положення про Херсонське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.10.05 року № 585, Херсонське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та є державною установою. Основними завданнями територіального управління є забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування ринку цінних паперів, здійснення державного регулювання і контролю за випуском, обігом цінних паперів у регіоні, додержання законодавства в цій сфері.
Згідно статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Інформацією, яка опубліковується, розміщується у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або подається до Комісії, вважається регулярна інформація про емітента, особлива інформація про емітента, інформація про іпотечні цінні папери, інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій, інформація про облік іменних цінних паперів, інформація, яка подається уповноваженими рейтинговими агентствами, адміністративні дані учасників ринку цінних паперів.
Крім застосування фінансових санкцій за правопорушення, зазначені у цій статті, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може зупиняти або анулювати ліцензію на право провадження професійної діяльності на фондовому ринку, яку було видано такому професійному учаснику фондового ринку.
Крім застосування фінансових санкцій за правопорушення, зазначені у цій статті, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може анулювати свідоцтво про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації фондового ринку, яке було видано такому об'єднанню.
Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Таким чином , апеляційний суд доходить до висновку ,що позовні вимоги пі длягають частковому задоволенню у частині стягнення в розмірі 1700 грн. , а застосування штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн. згідно Постанови Херсонського територіального управління ДКЦПФР №157-ХЕ від 20.07.2010 року за повторне неподання Херсонському територіальному управлінню ДЕЦПФР регулярної інформації за 2009р. у встановлений законодавством строк до ВАТ "Каховське автотранспортне підприємство 16506" є неправомірним та необґрунтованим, так як відсутні докази повторності скоєння протягом року протиправного вчинку, а висновок суду 1-ої інстанції про задоволення позову у повному обсязі є помилковим.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими (допустимими та достатніми) доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право апеляційну скаргу задовольнити, а постанову суду -скасувати.
Таким чином, апеляційний суд доходить до висновку, що у зв'язку з порушенням судом 1-ої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвели до неправильного вирішення справи та невідповідності висновків суду обставинам справи є підстави для скасування постанови суду та прийняття нової постанови про часткове задоволення позову.
Керуючись ч.2 ст.11,ч.1 ст. 195,196, п. 3 ч. 1 ст. 198, п.п. 3,4 ст. 202, ч.2 ст. 205,ст. 207, ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП 16506" - задовольнити частково , постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2010 року - скасувати ,
Прийняти по справі нову постанову:
Адміністративний позов Каховського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку -задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Каховське АТП-16506" штраф в сумі 1700 ( тисячу сімсот грн.)00 коп. на користь Державного бюджету (код доходу 21081100 на р/р 31118106700011 Держказначейство у м. Херсоні, код ОКПО 24103779), в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
У задоволенні решти позовних вимог -відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом 20 днів зі дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду, або з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя пис/
Судді: